Hello :)

Zaczęty przez Azja, 19 Grudzień 2019, 20:31:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Azja

Kasuję wątek.

the_kure

dretwienia i to na dodatek twarzy sa raczej malo  typowe  dla SLA . w ogole fascykulacje jakies masz albo chociaz skurcze miesni ?
zanik miesni jest potwierdzony przez lekarza czy mityczno abstrakcyjny ?

pisala ostatnio tutaj osoba o bracie ktory najpierw dostal diagnoze SLA a potem w warszawie zmienili mu na polineuropatie.

najczesciej mylona z SLA poliineuropatia jest  MMN  https://neurologia-praktyczna.pl/a3768/Wieloogniskowa-neuropatia-ruchowa--MMN-.html/m306
plus tej choroby jest taki ze podobno mozna leczyc ja imuglobulinami.




Latica

Witaj przeczytalam twój przypadek i moim zdaniem na dzień dzisiejszy szukajest czegoś innego. Uważam że obecnie nie masz powodów do obaw, że to sla. Jeżeli chodzi o niedowlady to jeżeli raz straciłas władze w danej konczynie lub innej części ciała, ta władza juz nie wróci jeżeli chodzi o sla. To co pisałaś o dłoni przypominało mi z początku rękę szponiasta ale to co opisujesz ze potem "reka działa normalnie i jest do użytku" nie wskazuje przynajmniej moim zdaniem na to. Nie jestem lekarzem ale coś nt. Sla wiem i obecnie twoja historia nie kojarzy mi się z tą chorobą.

oscar

Jeśli chcesz poczytać o początkach i dalszym przebiegu SLA – opisałem je dość szczegółowo w książce "Życie bez nerwów"
Od razu zastrzegam że ta choroba ma bardzo indywidualny przebieg
https://www.empik.com/zycie-bez-nerwow-zaremba-andrzej,p1220544125,ksiazka-p

Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

Aronia

Azja,
Wejdź w wątek Moja Historia i przeczytaj o "początkach choroby" różnych osób z forum.
Postać kończynowa Sla może zacząć się od symptomów porażenia nerwu strzałkowego. Wtedy pierwszym objawem są upadki i potykanie się. Dłonie jak "grabki", czyli przykurcz palców, mogą być objawem spastyki. Nic nie piszesz o odchyleniach w badaniu neurologicznym np o wygórowanych odruchach ścięgnistych. Poczekaj do wizyty u neurologa, a tymczasem...Spokojnych Świąt i dobrego Nowego Roku. Obyś miała inną diagnozę i zapomniała o tym forum. 

the_kure

napisz napisz  90 procent ludzi na forum fascykulacje,cba ma takie same objawy to moze u nih tez sie cos wyjasni.   chinska grypa moze nie ale jakies zmutowane polio albo wirus hltv jak najbardziej.

meg

Skoro lekarze nie widzą problemu, szczególnie neurolog, to może pora przestać się doszukiwać na siłę?
Zaniki mięśni sa objawem wtórnym, czyli efektem odnerwienia i niedowladu. Skoro ma Pani zaniki mięśni na nogach, to już powinna mieć Pani poważne problemy z chodzeniem.
Nic nie wskazuje na SLA a Pani wątek powinien zostać usunięty. Niedopatrzenie administratorów.
To jest forum dla osób chorych, po diagnozie, a nie "podejrzewających"
Proponuję zacząć się zdrowo odżywiać i zająć się jakimś sportem a nie doszukiwaniem śmiertelnych chorób.

the_kure

azja rok temu powstalo forum fascykulacje.cba zeby takie osoby jak ty czy ja mogly tam sobie bezkarnie medrkowac i nie robic tutaj balaganu .  3 lata mam takie objawy jak ty (pomijajac mrowienie twarzy) i nie mam zadnej diagnozy. 

jedz do warszawy na badanie emg do oktor torunskiej jak ona CI nic nie znajdzie. to chwilo odpusc sobie myslenie o sla.  chorob neurologicznych sa setki . moze kiedys wykluje Ci sie jakies pls czy pma i wtedy sobie tu przekleisz swoj watek .

odruchy masz wygorowane czy oslabione ?
bralas jakies antybiotyki ostatnio ?  masz jeszcze jakiesi nne dziwne objawy nieneurologiczne ?

meg

#8
Dokładnie, takie są moje intencje - wyperswadować Pani zamartwianie się, bo stres pogarsza tylko Pani stan. Naprawdę, proszę się tak nie zadręczać. Jeśli cokolwiek się z tego rozwinie to na stresy będzie jeszcze dużo czasu.
Czy ręka, która rano drętwieje to przypadkiem nie ta na której Pani spała?
Czy mimo zaniku połowy uda daje Pani radę jeszcze wchodzić po schodach czy zrobić przysiad?

Przepraszam, że moje odpowiedzi nie są tak obszerne i wyczerpujące jak Pani, ale mimo niemal całkowitego niedowładu mam mało czasu na zaglądanie na forum, a samo pisanie jest trudne i czasochłonne, gdyż robię to za pomocą ruchu gałek ocznych...
Spokojnej nocy życzę.

Zbigniew

Mam również ALS. Otrzymuje Riluzol oraz Radicava. Za 3 tygodnie będę brał udział w badaniach klinicznych 3 stopnia leku o nazwie Tofersen firmy Biogen. Czytałem sporo o tej firmie i badaniach które prowadzą i wiadomości są optymistyczne. Ale jeżeli wszystko będzie przebiegało dobrze to może za 2-3 lata będzie dostępny. Przebywam teraz w Stanach i otrzymuje dużo pomocy od tutejszych ALS klinik. Chętnie podziele się informacjami.

Ogaruus

Azja,
na forum nie diagnozujemy SLA. Kiedyś był tu dział diagnostyka, ale go usunęliśmy, ponieważ bardziej szkodził niż pomagał. Osoby, które się w nim wypowiadały stworzyły własne forum i tam opisują swoje dolegliwości.

Czy oprócz tego, że jedno udo jest mniejsze od drugiego inaczej Ci się chodzi?
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Ogaruus

Jak na razie nie będę usuwać Twojego wątku, bo nie szukasz diagnozy tylko musisz się wygadać.
emg jest do zniesienia, dużo zależy od lekarza, który robi badanie. Jedno emg miałam prawie bezbolesne.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Robert

Azja jak tam Twoje EMG ? Ja miałem 3 razy i rzeczywiście dla mnie to ból .W szczególności badanie języka i między palcami choć łydka też szału nie robi. Ale za to sam efekt odruchu jest ciekawy więc ruszaj śmiało.pozdrawiam Robert