Marzenie - centrum terapii SLA

Zaczęty przez RILU, 11 Listopad 2011, 14:29:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

plo33

Ja propnuje nazwac fundacje " Nigdy nie zostaniesz sam :)"

magda83


RILU

może " ludzkie złomowisko "
"ściernisko serc"
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

jamosia

Cytat: RILU w 25 Listopad 2011, 12:37:43
może " ludzkie złomowisko "
"ściernisko serc"
A cóz to za negatywizm?

anna01

Rilu ma chyba dzisiaj gorszy dzień  ;)

RILU

#65
Takie sobie rozważanie...
"ściernisko serc" -chory i opiekun razem cierpią .
Boli mnie cierpienie innych ,czuję jakby moja dusza i serce tarzały się po ściernisku
a bose stopy stąpały po nim.
Nie wyobrażam sobie co odczuwają już leżący chorzy,próbuję ale nigdy nie stwierdzę
bo tego nie można konkretnie opisać.
Oni nie mówią a jak już ,to tylko przez komputer sterowane rozkazy potrzebne w pielęgnacji.
Co dzieje się w ich duszach ? Ich serca i dusze cały czas płaczą .
Czy choroba SLA jest piękna ?
Można też "Uwolnić Motyla" co ja odczytuję -Uzdrówcie Chorych.
Motyl zamknięty,zniewolony -to cierpiący leżący chory ale jeśli motyla uwolnimy to pofrunie na kwiecistą łąkę więc jest symbolem uzdrowionego człowieka.
ludzkie złomowisko http://mnd.pl/forum/index.php/topic,1656.msg8413.html#msg8413
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

RILU

Cytat: anna01 w 25 Listopad 2011, 13:57:43
Rilu ma chyba dzisiaj gorszy dzień  ;)
Nazwa  NEURON podoba się aczkolwiek mógłby być też  Akson

                  Fundacja Neuron czy Fundacja Akson ?  :D
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Alienista606

a moze

MND/SLA

Mam Nadzieje Dożyc /Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych

marek

Cytat: magda83 w 25 Listopad 2011, 12:28:55
a może "Uwolnić Motyla"  :)
"UWOLNIĆ MOTYLA"
orginalna nazwa fundacji,daje do myślenia
pozdrawiam

RILU

Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

muszelka

"Uwolnić motyla" - z czymś ta nazwa mi się kojarzy, uważajcie żeby nie naruszyć praw autorskich  ;) Ale gdyby była wolna, to b. dobra nazwa.

jamosia

Niestety UWOLNIC MOTYLA to nazwa zarezerwowana dla imprez łódzkich:(

RILU

#72
Niestety ale jest to tytuł mojego wiersza .
Nie moja wina ,że ktoś wpadł na pomysł i użył tej nazwy..
Ale proszę bardzo " róbta co chceta":)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

irena

Muszelko ... może kojarzy ci dię z filmem ..Efekt Motyla...

ANNAcórkaDANUTY

Moi drodzy, chcę się z Wami podzielić moimi przemyśleniami i doświadczeniem w istnieniu w internecie. Proponowałabym, by nazwa fundacji była jasna i od razu kojarzyła się z SLA, wówczas są większe szanse na "popularność" w dobrym znaczeniu tego słowa. Słowa kluczowe również są ważne, by docierać do większego grona ludzi, sponsorów. Chodzi nam przecież o to, by SLA było coraz bardziej znane a zgromadzone środki można było przeznaczyć na budowę i działanie Centrum. Myślę, że wybierając nazwę musimy o tym wszystkich pamiętać.
Pozdrawiam serdecznie.
mamuniu, coraz bardziej boli i tęskno  :(

RILU

Jak już piszemy o marzeniach ,to pomarzyłem sobie o siostrach  :-*
opiekującymi się chorymi na SLA.
Otóż wyobraziłem sobie ,że jedna siostra "Jamosia" opiekuje się jedną chorą osobą
i bez przerwy jest przy chorej ,a  "Jamoś" przy chorym .
Dlaczego Jamosia i Jamoś ? Chodzi o intymne części ciała ,co nie jest przestrzegane
w szpitalach. Tu można rozważać i dyskutować.Natomiast ja uważam ,że nikt nie powinien
grzebać chorej(mu) w genitaliach .Kobieta-Jamosia powinna być przy chorej kobiecie
a Jamoś przy chorym.W mężczyźnie  drzemie samiec a w kobiecie  samica i dotykanie
tych części przez nieodpowiednią osobę powoduje wielkie złe psychiczne doznania i dodatkowe cierpienie.
Książka o Pielęgnacji Chorych powinna być poprawiona i dopisana powinna być
pielęgnacja chorych na SLA.
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

jamosia

Piękne marzenie....chociaż mężczyzn w tym fachu jest bardzo mało.A z powodu braku męskich pielegniarek:p trzeba samemu znależć sposób na zachowanie intymnosci. Ja zawsze staram się w obcowaniu z pacjentem - mężczyzną wykorzystywać rodzinę i osoby bliskie. Można dyskretnie pomagać szanując intymność pacjenta. Niektóre zabiegi można zaplanowac tak aby była obecna bliska osoba....

muszelka

W szpitalach w ogole nie przestrzega się prawa do godności i intymności pacjentów. Można się tłumaczyć, że za malo jest mężczyzn - pielęgniarzy i czynności przy mężczyznach muszą wykonywać kobiety. Ale jak wytlumaczyć fakt, że zmiana pampersów chorym odbywa się na oczach wszystkich innych chorych z sali, w dodatku nierzadko przy otwartych drzwiach na korytarz. Wystarczyloby postawić parawan, ale po co się trudzić.
Nie to, żebym atakowała pielęgniarki, bo lekarze często wcale nie są lepsi... Ale ogólnie rzecz biorąc, w polskich szpitalach jest jeszcze duuuużo do zmiany ( w tym to najtrudniejsze: mentalność personelu). Podejrzewam Rilu, że w niemieckich placówkach mimo wszystko jest trochę lepiej.

teresa

To prawda muszelko. Dwa razy do roku przebywam na oddziale rehabilitacji neurologicznej i takie praktyki mają miejsce. Zazwyczaj poruszający się samodzielnie chorzy sami opuszczają salę na czas toalet, żeby nie krępować dodatkowo chorych. W tym szpitalu jest akurat dwóch salowych, którzy razem z pielęgniarkami obsługują oba skrzydła tzn. męskie i żeńskie i nie jest to na pewno komfortowa sytuacja dla leżących kobiet.

RILU

#79
Muszelko :-*
myślę ,że ten kryzys w Uni Europejskiej to powoduje.
Wszędzie obcinają finansowanie Ochrony Zdrowia i to jest nagminne .
Bardzo mało jest ludzi w rządach z doświadczeniem życiowym i myślę
że RP tym razem nastawiła myślenie w tym kierunku,czas pokaże.
Dobrze wykształcone Jamosie z sercem ,dobrze zarabiające ale też walczące o
poprawę kultury bytu w szpitalach,tego chcemy.Dotyczy to również krajów EU  :)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.