Olsztyn: wszczepiono komórki macierzyste choremu na SLA

Zaczęty przez gosia1981, 22 Listopad 2012, 19:31:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.




Kojak

Gdyby w przyszłości wynaleziono wehikuł czasu, przeżywalibyśmy dziś inwazję hord turystów z przyszłości.

RILU

Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

anula680

Nigdy nie czekaj do jutra, by powiedzieć komuś, że go kochasz. Uczyń to dzisiaj. Nie myśl: "Moja mama, moje dzieci, moja żona lub mąż doskonale o tym wiedzą". Miłość to życie. Istnieje kraina umarłych i kraina żywych. Tym, co je różni, jest miłość.


Bruno Ferrero

szucia

Najpierw usłyszałam w mediach,ale jak to z mediami..przekręcają itp.potem na chwilę się pojawiła informacja w necie,a potem tu przyjaciel przesłał link..To było parę dni temu,..dobrych..podchodzę do tego z dystansem,wolę tak...,światełko..Oby się rozkręciło,oby rozbłysło jak milion fajerwerków,..

ewciaa2385

#7
czy ktoś z was wie jak to wszystko wyszło?Rilu ty chyba robiłeś taki zabieg tzn robiono twojej żonie?
"Mamuniu dzieli nas tylko czas..."


RILU

W Olsztynie zastosowano nową metodę przeszczepu i przygotowania kom.macierz.
do przeszczepu.
Jest to innowacja na skalę światową .Patrzmy się  na chorego i słuchajmy wypowiedzi
lekarzy ,którzy to wykonali.
Komórki nie działają bardzo szybko ,trzeba czekać chyba ,że w tej nowej metodzie
transplantacji okaże się coś innego i dobrego .
Chciałbym żeby udało się Polskim Naukowcom a przede wszystkim ,choremu na SLA
życzę sukcesu w chociażby zatrzymaniu tej besti.
Czy pomógł mojej miłej przeszczep ? Nie wiem na ile ,może wcale....
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Leszek Duniec

Czy może ktoś wie jak się tam dostać?Czy kryterium wieku /23 lata/ może mieć jakieś znaczenie?Piszę to bo ktoś kiedyś na forum pytał o najmłodszego w Polsce chorego na SLA.
Pewnie syn nie jest najmłodszym chorym

Pawel

#11
Nie wiem, to byl chyba jedyny chory
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

ewciaa2385

Czytałam o tym artykuł czy ktoś z Was też to czytał?Czy słyszeliście coś o tym pacjencie?
http://www.geekweek.pl/w-olsztynie-wylecza-hawkinga/370851/
Cały zabieg był chyba wykonywany 23listopada.Dlaczego usunięto mój link?Chyba że gdzies zagi9nął a ja go nie widzę.
"Mamuniu dzieli nas tylko czas..."

Pawel

Przesunalem i polaczylem Twoj watek http://mnd.pl/forum/index.php?topic=4812.msg21945#msg21945

Ewa masz tendencje do tworzenia nowych watkow na tematy juz istniejace. Nie kasuje Twoich wiadomosci tylko podklejam do innych by nie bylo chaosu.
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Kasia87

Pisali o nim w Olsztynskiej Gazecie ze jest to Pan z Hamburga na 3 dni przyjechał do Olsztyna  jesli beda jakies wiadomosci beda napewno pisac  mozna przegladac gazete www.gazetaolsztynska.pl bo beda pisac o  efektach ale kiedy  to trzeba czekac

anna01

Kurcze, ale dlaczego z Hamburga?!!!!! Jakbyśmy swoich chorych w kraju nie mieli :(

mab5

no właśnie....
nasi medycy, w naszym ośrodku, za nasze pieniadze zajęli się nie naszym pacjentem......
przykre.....
może Stowarzyszenie powinno im wysłac swoją wizytówkę?
:(

AnnaL

Kochani!

Jesli to byl pacjent z Niemiec- moze jednak w gre wchodzilo dodatkowe finansowanie, co ulatwilo przeprowadzenie zabiegu? Moze rzeczywiscie kontakt z klinika w Olsztynie bylby wskazany aby uzyskac wiecej informacji?

pozdrawiam serdecznie wszystkich
ania

Pawel

Do kazdej kliniki i szpitali slemy co jakis czas listy, ulotki, poradniki itp. Od jednych mamy odzew, a od innych nie
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

ALEKSANDRA B

Witam
Dla mnie zaświecił promyczek nadzieji , spełniłam warunki przyjęcia i zakwalifikowałam się do Olsztyna na badania.

              pozdrawiam