Łóżko dla obłożnie chorego

Zaczęty przez irena, 01 Listopad 2008, 20:36:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RILU

#20
Zamiast łóżka obrotowego,które kosztuje około 8000 Euro można zastosować
samo oparcie po pewnych udoskonaleniach funkcjonuje w 100%
Oparcie z podanego linku stawiamy na łóżku i chory może siedzieć z opuszczonymi nogami
opierając stopy o cośkolwiek np krzesełko itp.Później można coś zbudować do oparcia stóp


kosztuje 37 Euro plus wysyłka ,razem 46 Euro max
Oparcie jest przeznaczone dla chorych i dopuszczone przez medyków
serdecznie pozdrawiam  :D
RILU
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

annak

witam, przepraszam że się wtrącę ale podczytuję wątek.

jeśli chodzi o łóżka fajne są domiflex i eloflex niemieckiej firmy bock, tyle że koszt też około 2900 - 3000 zł, zależy od sklepu, my kupowaliśmy w orthomedis bo mieli promocję i w sumie z transportem wyszło 2800 i jakieś gratisy dorzucili, pokrowiec chyba (nie pamiętam, bo siostra zamawiała). wiem że tam można kupić na raty, w sumie jakieś rozwiązanie to jest.
montaz prosty, sprawuje się super, jakościowo łóżko jest naprawdę dobre, bo jak widziałam łóżka niektórych polskich producentów, to to był jakiś koszmar.


Dariusz 025

Witam ja sprowadzam cały sprzęt który potrzebny jest dla ludzi inaczej sprawnych z Niemiec i Holandi zgadzam się z wami że ceny są straszne ale to wina jest naszego rządu u mnie najtańsze łóżko używane kosztuje 800 zł a najdroższe 1400 zł nowe najtaniej 1800 zł  wózek zwykły używany 50 euro Wiele jest artykułów tańszych można tu wymieniać dużo jeżeli ktoś chce się skontaktować zemną to podaje telefon 504818199 Nikogo nie chce ograbić z ostatniego grosza bo sam jestem chory na raka i nie wiem jak długo pociągne a żeby tam coś kupić też potrzebuje pieniążków i nikt na de mną się nie użala pozdrawiam wszystkich cieplutko i serdecznie Dariusz :angel: >:D :D

qwok

Łóżko wygląda rewelacyjnie. Cena łózka pewnie wysoka, konstrukcja wydaje się być prosta ale myśle ze nawet jak będzie dostępne w Polsce przez kogoś kto zrobi to małym kosztem to późniejsza cena będzie wysoka jak każda cena jakiegoś wyrobu medycznego

wojtek

#24
Nowe łóżko rehabilitacyjne obrotowe można kupić za 7000 zł . Łóżko nazywa się Twist.
Film https://www.youtube.com/watch?v=zUKrdq_st2Y

oscar

widziałem łóżko z fotelem obrotowym Twist na żywo, u producenta, jest ok,
czy ktoś z Was może korzysta  z niego ? jak się sprawdza ?
a może ktoś wie o takim lub niemieckim używanym za przyzwoitą cenę ?
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

oscar

przypomę się - czy ktokolwiek korzysta z łóżka z funkcją siedziska obrotowego ?
czy warto kupić taki sprzęt, czy też nie wykorzystuje się tej funkcji i jest to wyrzucona kasa ?
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

dph

Kochani podepnę się pod ten wątek. A więc proszę o radę w sprawie łóżka. Osoba chora w naszej rodzinie to młody chłopak 35 lat. W styczniu minął rok od diagnozy. Na razie jego stan jest dobry. Wiadomo jest coraz słabszy, ma dłonie niesprawne ale jeszcze chodzi sam. Co prawda widzę, że jest mu już coraz ciężej wstać i chodzić ale oby jak najdłużej było tak jak jest. Do rzeczy. Ta osoba chora śpi na zwykłym tapczanie do tego niskim. Jakie łóżko wybrać dla niego żeby mu ułatwić funkcjonowanie? Czy myśleć już o jakimś specjalistycznym czy kupić normalne i porządny materac?

oscar

#28
W sprawie lóżka – warto mieć, kupić lub wypożyczyć od Stowarzyszenia. Poniżej info z mojego wątku ,,I po co mi to SLA",
Ja mam Burmeier economic – doskonale zdaje egzamin

1.   Lóżko elektryczne – niewątpliwie przydatne dla chorego, a na pewno dla opiekuna. Powinno mieć funkcje podnoszonego zagłówka, nóg, podnoszenia całego lóżka, Trydelenburga, niekoniecznie krzesła obrotowego. Kółka umożliwiają przemieszczanie. Ceny lóżek są bardzo zróżnicowane – w zależności od producenta, pośrednika, można wypożyczyć na początek. PrzykładowY, wg mojej opinii ok - http://www.euro-med.com.pl/1,pl_lozko-rehabilitacyjne-burmeier-economic-ii.html  . Jedynym mankamentem takiego lóżka (i innych) jest to, ze mało ruszający się chory zawsze  zjeżdża po nim w stronę stóp – nigdy odwrotnie. No i przed opiekunem stoi wyzwanie jak chorego podciągnąć do góry. Metoda podwójnego prześcieradła jest dobra – tylko ze opiekun musi nieźle się przyłożyć aby pociągnąć chorego ,,w stronę głowy" idealnym rozwiązaniem byłby jakiś patent, który nawijałby prześcieradło u wezgłowia przeciągając chorego – przy minimalnym wysiłku opiekuna. Może ktoś ma takie urządzenie lub pomysł i podzieliłby się tym na forum ? 
2.   Materac zwykły – zanim przejdzie się na materac przeciwodleżynowy, warto nabyć zwykły ale dobry materac piankowy. Oczywiście powinno dobrać się go indywidualnie – konstrukcja, materiały, grubość, twardość. Jedyne co mogę doradzić  - kupować przez internet , mamy tu możliwość ,,wypróbowania" i zwrotu w ciągu 14 dni jakby nam nie pasił. W sklepie nie ma takiej możliwości. Drugie na co warto zwrócić uwagę to twardość materaca określana w skali H1 (miękki) do H5 (twardy). Miękki jest ok – człowiek zapada się błogo w miękkości, materac dopasowuje się do ciała, nic nie uwiera, nie gniecie nawet po kilku godzinach w bezruchu. Ale takie zapadanie się ma tez swoje wady – przy dużym osłabieniu mięśni dużo trudniej wykonać na leżąco nawet niewielki ruch noga, ręka czy inna równie szlachetną częścią ciała. Twardy materac słabo ugina się i nie dostosowuje się dobrze do podniesionego zagłówka, podnóżka. Poza tym po poł godzinie wszystkie wystające kości zaczynają dopominać się o bardziej ludzkie legowisko. Ja po testach wybrałem materac o twardości średniej H2, grubość 12 cm. Dobrze układa się na łóżku i ciele. Czytałem o czymś takim jak podkładka termo elastyczna o grubości ok 2 – 4 cm rzucana na materac, a na nią z kolei  rzucany chory – jeśli ktoś spotkał się z taką, używał, słyszał – prośba o podzielenie się opinią.
Andrzej Zaremba ,,Życie bez nerwów" – to opowieść o 7 latach życia z SLA

krys77

Witam
Jeżeli ktoś jeszcze Poszukuję muszę do pielęgnacji osoby niepełnosprawnej podrzucanie jesteś dużym wyborem łóżek rehabilitacyjnych które z pewnością umożliwią opiekę nad osoby obłożnie chora
http://www.senior-w-domu.pl/lozka-rehabilitacyjne.html

Inny sprzęt pomocniczy który wspomoże opieka można znaleźć w sklepie internetowym
http://www.sklep-seniora.pl/pl/n/Sprzet-pomocniczy-dla-niepelnosprawnych-i-seniorow/9

Pozdrawiam

Szwagier

#30
Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia nad łóżkiem elektrycznym z podstawowymi funkcjami czyli całe góra-dół oparcie i nogi to samo to polecam moje łóżko Elbur 331. Wszystko działa cichutko już parę lat.  Znajomy kupił Lunę od firmy Vermerein i reklamował jeden siłownik po roku.