Proszę o pomoc w znalezieniu placówki opiekuńczej

Zaczęty przez AnettaB, 05 Lipiec 2008, 05:10:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pawel

Trzy mozliwosci opieki stacjonarnej (w zadnym z 3 typow nie placi sie gotowka):


Zakład opiekuńczo-leczniczy (ZOL) to forma stacjonarnej opieki długoterminowej. ZOL udziela całodobowych świadczeń zdrowotnych, obejmujących leczenie, pielęgnację i rehabilitację osób nie wymagających już hospitalizacji, u których zakończono proces diagnozowania, leczenia operacyjnego, które jednak ze względu na stan swojego zdrowia i stopień niepełnosprawności oraz brak możliwości funkcjonowania w środowisku domowym wymagają stałego nadzoru fachowego personelu. ZOL ta zapewnia także środki farmakologiczne, materiały medyczne, wyżywienie odpowiednie do stanu zdrowia, terapię zajęciową. Przeciwwskazaniem do pobytu w ZOL jest terminalna faza choroby nowotworowej (wskazana wówczas jest opieka hospicyjna) oraz ostra faza choroby psychicznej (wskazany pobyt na oddziale psychiatrycznym).

Zakład opiekuńczo-leczniczy dla pacjentów wentylowanych mechanicznie
Zakład dla pacjentów wentylowanych mechanicznie udziela całodobowych świadczeń opieki zdrowotnej obłoŜnie chorym z niewydolnością oddechową, wymagających stosowania ciągłej terapii oddechowej przy pomocy respiratora, lecz niewymagających hospitalizacji w oddziałach intensywnej terapii, którzy wyraŜą świadomą zgodę na ten typ leczenia. W przypadku dzieci wymagana jest zgoda opiekunów prawnych.

Oddział Medycyny Paliatywnej/Hospicjum stacjonarne
Oddział/hospicjum ma na celu zapewnienie całodobowej opieki medycznej w zakresie świadczeń opieki paliatywno-hospicyjnej pacjentom z chorobą nowotworową lub pacjentom z innymi schorzeniami bez nadziei na wyleczenie. W ramach udzielanych świadczeń prowadzona jest równieŜ tzw. opieka wyręczająca tj. chorzy przyjmowani są na okres czasowy (nie dłuŜej niŜ 10 dni).
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Pawel

jeszcze jedno jak ktos ma 1000zł rety to chyba trzeba dopłacać

Nie ma to znaczenia
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

gosia_79

dadzia_g  nikt tu raczej zły na Ciebie nie będzie jest to wasza indywidualna decyzja.
Powiem z własnego doświadczenia, że choremu w domu na pewno będzie łatwiej w tej trudnej i tak dla niego sytuacji, przecież można zatrudnić kogoś do pomocy a wy młodzi macie przecież tyle siły żeby zająć się teściem, właśnie młodość powinna być waszym atutem a nie problemem, zdążycie się jeszcze nacieszyć życiem a tacie Twojego męża na pewno było by o wiele milej i łatwiej chorować wśród bliskich.
Jak mówiłam piszę z własnego doświadczenia bo też zajmowałam się swoją Teściową przez 5 lat i zrezygnowałam praktycznie ze wszystkiego z prywatnego życia ale mimo wszystko nigdy nie podjęła bym innej decyzji bo wyrzuty sumienia by mi nie pozwoliły. Przecież teść wychował ci męża chociażby dla tego można mu pomóc, nigdy nie pozwoliła bym aby bliska osoba była gdzieś tam w ośrodku mając rodzinę, wiadomo zdarzają się sytuację kiedy nie ma wyjścia i trzeba podjąć tą decyzję ale myślę że dopóki nam dopisuje zdrowie i jesteśmy w stanie komuś pomóc to powinnyśmy pomagać, więc dla czego mamy zrzucać to na jakieś instytucje.
Piszę to bo myślę że nie jest to takie proste oddać kogoś pod opiekę obcych i wydaje mi się że i tak byście się źle z tym czuli a razem na pewno podołacie opiece i zobaczycie jak będziecie się cieszyć z każdego uśmiechu teścia.
Nie jest moim celem krytykowanie Ciebie ale chciałam naświetlić ci jak ja sobie radziłam i wiem że i wy dacie rade   :) W RODZINIE SIŁA  :)

Pozdrawiam i życzę  obyście podjęli słuszną decyzję jakakolwiek by ona nie była

kasia

Witam!
Piszę do państwa po raz pierwszy i mam pewne obawy czy powinnam.
Chciała bym zwrócić wasza uwagę na nowo otwarty Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Wentylowanych Mechanicznie w Częstochowie. Jestem pielęgniarką pracującą w tym zakładzie.
Wiem jak trudną decyzją dla najbliższych jest umieszczenie bliskiej kochanej osoby w takim zakładzie, ale też wiem jak trudno jest opiekować się 24h /dobę ciężko chorym, mając pracę, dzieci. Ludzie tutaj pracujący to osoby opiekujące się z ogromnym poświęceniem, dający cząstkę
samych siebie, a jednocześnie profesjonaliści w tym co robią.
Obecnie mamy trzech pacjentów z SLA, którzy porozumiewają się z nami za pomocą systemu sensor. Zapewniamy opiekę pielęgniarską,rehabilitacje,logopedę oraz nadzór lekarza anestezjologa.
Przyjmujemy pacjentów z całej Polski. Zapraszam.

marek

Uważam że mimo profesjonalnej opieki medycznej naszym chorym jest lepiej w domu,mimo że jest ciężko nie ma mowy o odesłaniu naszych bliskich do profesjonalnych zakładów,bo mamy swój honor Kasiu ;) i jakoś dajemy radę.
A profesjonalistów z służby zdrowia w Polsce znamy,każdy z chorych i opiekunów na pewno ich poznał ;D i bez urazy
pozdrawiam

kasia

Zgadzam się z Tobą Marku, ale są w życiu każdego człowieka chwile gdy musi złapać oddech, zająć się własnym zdrowiem, a nie ma pomocy wśród bliskich lub ich po prostu nie ma.
Opieka jest wieloletnia, więc wszystko się może zdarzyć. Rozumiem takich ludzi, nie robią tego dla własnej wygody, ale z konieczności i dla tego moje zaproszenie.