Jak pozbyć się flegmy z gardła?

Zaczęty przez anna01, 24 Wrzesień 2007, 12:41:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

anna01

Witam!
Właśnie rozmawiałam z moją Mamusią i narzeka, że ma flegmę w gardle. Jak najlepiej się tego świństwa z gardła pozbyć? Czy to juz pora na ssak? Co robić? Poradźcie!

włodek

Wczoraj poradziła mi zaprzyjaźniona lekarka pediatra jak pozbyć się flegmy .Przewróciliśmy mamę na brzuch , głowa była poza kanapą  a pod brzuch daliśmy poduszkę zwiniętą w wałek .Następnie klepanie pleców zwiniętą dłonią .Idealna metoda .Ponadto to oklepywanie daje dobry efekt kiedy jest jakaś infekcja aby nie wysytąpiło zapalenie płuc . Cała flegma wyszła .

Tatar

witam,
my tez opukujemy ale bez tej drastycznej wersji wlodka :)
po prostu na stojaco opieracjac sie o cos albo nawet na siedzaco
moze efekt nie jest porazajacy ale cos tam pomaga
pozdrawiam

isia

Witam.
Wersja Włodka nie jest aż taka drastyczna, przecież w taki sposób oklepuje się niemowlęta a oklepywanie w każdy inny sposób może daje efekt ale nie taki tułów i głowa musi być niżej od nóg a nie odwrotnie.
           
Pozdrawiam ISIA.

elusia

Macie moze jakies nowe znane srodki na rozpuszczanie zalegajacej flegmy u chorego na SLA? oprocz syropu Mucosolwan? dziekuje za wszelkie odpowiedzi.

Kate

Witaj,
Podajemy flegaminę ale to nic nowego - oraz oklepywanie też jest ponoć skuteczne.
Pozdrawiam
Małgośka

MM

Mucosolvan, Flegamina, Deflegmin, ACC.

anna01

Zdecydowanie w przypadku mojej Mamy najlepiej sprawdza się ACC.

martyna

W przypadku mojej mamy najlepszy był ssak-nie raz pomógł nam w trudnych sytuacjach.


dadzia_g

witam mam pytanko jak to wygląda  z tą wydzielina??bo ojciec cały cas tak podkasłuje jakby odkrztusza ta flegme ale czy to jest grożne??niewiem jak to dalej bedzie juz czasem cieżko mu słowo wypowiedzieć przez tą flegme,czy to sa poczatki czy trzeba powiedziec lekarzowi o tym

dadzia_g

spoko ale ja pytam czym grozi ta flegma??

teresa

dadzia_g 
nie usunięta flegma grozi zadławieniem, zatkaniem oskrzeli, płuc a w efekcie niewydolnością oddechową, uduszeniem,
zamiast się zastanawiać czym to grozi zacznij działać podając jeden z n/w leków wykrztuśnych:
- Mucosolvan, Flegamina, Deflegmin, ACC
i oklepuj plecy a jeśli to nie pomoże potrzebny będzie ssak.

Dodatkowo skonsultuj ojca z lekarzem bo być może nabawił się jakiejś infekcji dróg oddechowych.

anna01

Ja jako że aktualnie przechodzę sama ostre przeziębienie - skończyło się zapaleniem gardła i niestety antybiotykiem - dostałam fajne tabletki odkrztuśne - PECTO DRILL. Jest i syrop. Na mnie działają bardzo odkrztuśnie. Lekarka poleciła mi je zamiast flegaminy. Są na receptę.

babeta

Dadzia_g .. zalegająca wydzielina , której tata nie jest w stanie wykrztusić jest siedliskiem bakterii.. stąd tak częste zapalenie płuc u chorych na sla .. To zapalenie płuc będzie powracać, bardzo osłabi tatę. Dlatego tak ważne jest pozbywanie się jej .. Przykro mi to pisać bo nie chcę dramatyzować .. ale gdy tak poczytać to forum to zapalenie płuc chyba przoduje wśród powodów odchodzenia naszych bliskich ..
Do listy Tersy dołożyłabym jeszcze FLUIMUSIL , skład taki jak w ACC , ale mocniejszy i mniej płynu do picia