Marzenie - centrum terapii SLA

Zaczęty przez RILU, 11 Listopad 2011, 14:29:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

lek.spec.

Trzeba mieć pomysł na znalezienie pieniędzy,które są kluczem do CENTRUM SLA.
Fundacja  chorych na SLA już istnieje ale nie spodziewam się aby zgromadziła ona środki potrzebne  na start CENTRUM SLA co najwyżej może ona pomóc chorym na SLA.
Dlatego realnym rozwiązaniem wydaje się zrobienie Biznes Planu , który zaciekawi inwestora lub inwestorów. 
Kto potrafi zrobić Biznes Plan................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

jamosia

#41
Oczywiście masz rację. Bez inwestora i biznes planu niewiele zrobimy. Tylko niestety jak rozmawiam z osobami posiadającym realne pieniądze to pytają "kogo ja reprezentuję"? Jako Magdalenę G. mnie znają ale to trochę mało. Uderzyłam także do Urzędu Marszałkowskiego z zapytaniem o Szpital, o którym pisałeś ale musiałam to zrobić w imieniu mojej firmy a na pewno łatwiej byłoby gdybym pytała o fundacje.
Poza tym naszym planem jest aby wszyscy o nas usłyszeli - planujemy serię 5 koncertów rozłożonych po Polsce "na wiosnę" aby każdy kojarzył chociaż nazwę SLA. Mam dwie firmy chętne do pomocy z zorganizowaniu takich koncertów ale też musza robic to "dla kogoś".
Nawiązałam kontakt z dwoma bankami - oni tez chętnie dołączą się do naszej "reklamy" ale musimy mieć nazwę i podstawę prawną do działalności bo ja jako Magda to mogę najwyżej załatwić sobie dofinansowanie.
Jako Magda mogę pracować małymi kroczkami- tak jak teraz udało mi się zorganizować pieniądze na wyjazd osób z Gdańska na koncert Kajki do Łodzi (tak na marginesie pamietajcie ze szukamy nadal chetnych!) bo każdy dający pieniądze niestety chce mieć na to papierek podpisany przez instytucję.
Oczywiście jeśli wszyscy powiecie NIE i nadal będziecie tak sceptycznie nastawieni do naszego pomysłu to nic na siłę...

ps. A teraz mała informacja dla osób, którzy tak "miło" piszą do mnie na gg i maila:
!. Nie planuje się  wzbogacić na chorobie innych!
2. Mam już  włąsny dom, samochódy i stabilną sytuacje finansową więc nikogo nie naciagam! Nie planuję też budowac własnego majatku na niczyim nieszczęsciu!
3. Wszystko co do tej pory robiłam i robię dla chorych było działalnością w wolontariacie i sprawiało mi przyjemność, a uśmiech chorego jest dla mnie najlepsza nagrodą!
To ode mnie z goracymi pozdrowieniami dla WSZYSTKICH, którzy napisali takie obelgi w moim kierunku!
Nie oceniajcie mnie bo nic o mnie nie wiecie a łatwo słowami skrzywdzic człowieka!


ANNAcórkaDANUTY

Do wszystkich tych, którzy nie do końca rozumieją o co tu chodzi...

Jestem na forum od ponad roku. Do tej pory było tu życzliwie i rodzinnie, jednak ostatnio pojawiły się osoby, których wypowiedzi burzą tę harmonię. Stowarzyszenie powstało siłami dobrych ludzi, których dotknęła ta choroba, ale znaleźli w sobie energię i chęci by pomóc innym. Fundacja ma szansę zrobić jeszcze więcej od forum i Stowarzyszenia.
Nawiązując bezpośrednio do poprzednich wypowiedzi: jeśli ktoś nie ma możliwości pomóc, to niech nie przeszkadza i da szanse działać tym, którzy taką możliwość mają. Trzeba wykorzystać  wszystkie drogi, by SLA było szeroko znane, ale nie tylko specjalistom i z książek, ale jako choroba, którą trzeba się zająć - to zwiększy szanse na diagnostykę i leczenie.

Są miejsca na świecie jak to forum, gdzie na szczęście, można znaleźć również osoby dobre i bezinteresowne. Myślę teraz o Magdzie "jamosia", ale nie tylko. Nie rozumiem ataków na nią, osobę która ma w sobie tyle ciepła i życzliwości dla chorych. Ma siłę i możliwości, których nie waha się używać by pomagać z oddaniem choć sama nie ma nikogo chorego na SLA w rodzinie. To pasja i serce dla innych godne pochwały. Myślę, że może zrobić dużo dobrego, ale potrzebuje wsparcia a nie ataków, które działają demotywująco a chyba nie o to chodziło Autorowi, by Ją powstrzymać?
mamuniu, coraz bardziej boli i tęskno  :(

RILU

Jamosiu , Aniu i Sympatycy Fundacji
Strona Internetowa jeszcze w budowie ale niebawem będzie gotowa
Już teraz zapraszam na odwiedziny,będzie się dużo działo ,nawet poleci
światełko do nieba....
http://fundacja-centrum-sla.pl.tl/
    :) :) :) :) :) :) :)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

ANNAcórkaDANUTY

Dzięki Rilu za link.
Jeśli potrzeba służę BEZINTERESOWNĄ pomocą w miarę moich możliwości  :angel:  :)  :-*
mamuniu, coraz bardziej boli i tęskno  :(

ANNAcórkaDANUTY

aa i wg mnie nazwa Centrum jest jak najbardziej OK z szacunku i wdzięczności dla Śp lekarzy, którzy tak wiele zrobili.

Pozdrawiam wszystkich  :)
mamuniu, coraz bardziej boli i tęskno  :(

MoniaO


lek.spec.

No , No nie można atakować , trzeba rzeczowo dyskutować .

Pawel

Personalne ataki sa nie na miejscu.

Rozwiazanie Twojego problemu Magdo jest proste - zalozcie fundacje. Bedzie to nowa osoba prawna. Polecam poradniki na ngo.pl
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

marek

Cytat: jamosia w 24 Listopad 2011, 08:40:19


ps. A teraz mała informacja dla osób, którzy tak "miło" piszą do mnie na gg i maila:
!. Nie planuje się  wzbogacić na chorobie innych!
2. Mam już  włąsny dom, samochódy i stabilną sytuacje finansową więc nikogo nie naciagam! Nie planuję też budowac własnego majatku na niczyim nieszczęsciu!
3. Wszystko co do tej pory robiłam i robię dla chorych było działalnością w wolontariacie i sprawiało mi przyjemność, a uśmiech chorego jest dla mnie najlepsza nagrodą!
To ode mnie z goracymi pozdrowieniami dla WSZYSTKICH, którzy napisali takie obelgi w moim kierunku!
Nie oceniajcie mnie bo nic o mnie nie wiecie a łatwo słowami skrzywdzic człowieka!


Czegoś tu nie rozumiem!Ktoś coś chce fajnego zrobić,a tu takie zarzuty!I dlaczego nie na forum?"Tylko po cichu,za naszymi plecami!"Ja też ludziom raczej nie ufam,ale nie oczernił bym kogoś bez dowodów jakiejś machlojki.To chore!
pozdrawiam

gosiab

 Jamosia - współczuję inwektyw,obrzucanie Cię błotem (i to,jak marek napisał "po cichu") świadczy tylko o małości (delikatnie mówiąc) osób,które to uczyniły,więc się nie przejmuj - choc wiem,że nie jest to takie proste.
Nadal bardzo sceptycznie podchodzę do realnych możliwości powodzenia przedsięwzięcia,swoje argumenty podałam powyżej.Ale nie oznacza to,że nie życzę Ci powodzenia.Jeżeli jesteś przekonana,w przeciwieństwie do mnie, do słuszności
idei powstania Centrum - działaj.

teresa

Magdo, mnie też jest przykro, że znalazł się ktoś kto Cię bezpodstawnie krzywdzi. Niestety tak się zdarza ludziom, którzy sami nie potrafią zrobić nic sensownego. Jeśli czujesz w sobie siłę - działaj! życzę powodzenia :)

jamosia

MASZYNA RUSZYŁA:)
Na razie małymi kroczkami ale będziemy Was informować na bieżąco...
Może to walka z wiatrakami ale dla mnie bez takiej walki i marzeń nie było by sensu życia:)
Może wśród nas jest ktos kto chciałby dołaczyc... Zachęcam całym sercem...
To będzie pracowity weekend...a owoce naszej pracy przekaże na pewno zainteresowanym:)
ps.
Kiedys gosiab napisała, że nie ma szans na otrzymanie dofinansowania z UE. ja dzisiaj opdwiedziłam kilka miejsc i otrzymałam iformacje ze szanse sa... To cięzka praca ale i iskierka nadziei... Podobno z priorytetu ,,Tworzenie i poprawa warunków dla rozwoju kapitału ludzkiego", w ramach Działania 7.1 ,,Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia" można uzyskać takie pieniązki. Czy ktoś z Was wie cos o tym?

Artur

Cytat: jamosia w 24 Listopad 2011, 21:15:38
Może wśród nas jest ktos kto chciałby dołaczyc... Zachęcam całym sercem...
To będzie pracowity weekend...a owoce naszej pracy przekaże na pewno zainteresowanym:)

Jedną pomocną dłoń masz zapewnioną  :)

ANNAcórkaDANUTY

Drugą dłoń też, ale to już wiesz :) czekam tylko na "hasło"
mamuniu, coraz bardziej boli i tęskno  :(

jamosia

Jesteście kochani :-*
A teraz mała burza mózgów:P
Potrzebujemy krótkiej nazwy dla fundacji.
Z czym Wam się kojarzy?

RILU

#56
1 żyć dla ciebie
2 nie znamy godziny
3 uśmiech Kajki
4 Jamosia
5 Wsparcie (wiersz Teresy pasuje ale to moja subiektywna ocena)

" WSPARCIE "

Chcę  coś powiedzieć....
nie słuchają,
są niecierpliwi, przerywają
.......milknę
Chcę się pożalić kiedy bardzo boli
nie słuchają,
ich boli bardziej, przerywają
.......milknę
Chcę rozwiązać problem
nie słuchają,
oni mają większe, przerywają
.......milknę
Chcą się wygadać...
słucham,
Jestem cierpliwa, nie przerywam
........milknę

nie wiem czy mogłoby być imię chorej np Kajka itd lub byłych chorych Sławek,Duran itd na sla
proszę o dalsze propozycje ;D
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

ANNAcórkaDANUTY

a może Fundacja na rzecz chorych z SLA "Ołówek" (wspólny pomysł) tylko pytanie co Kajka na to?
mamuniu, coraz bardziej boli i tęskno  :(

helaqaz


Alienista606

a moze................

PRZEŻYĆ Z SLA

Max