Stwardnienie Boczne Zanikowe - forum
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. 19 Grudzie 2014, 08:56:03

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2  Wszystkie   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ANABOLIZOWANIE pacjentów z SLA  (Przeczytany 5049 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
lek.spec.
Gość
« : 20 Padziernik 2011, 18:26:39 »

w 10.2010 r. zachorowała na SLA żona mojego kolegi , pobyt w IPiN w Warszawie ,rozpoznanie a potem informacja od lekarza z IPiN ,że nie ma skutecznej metody leczenia , a jedyny lek obecny na rynku potrafi wydłużyć życie o około 1-2 miesiące. Podczas kolejnego spotkania zaproponowałem żonie kolegi terapię, która poprawi jej jakość życia. Wyszedłem z założenia, że skoro choroba przebiega z podwyższonymi procesami katabolizmu /degeneracja i rozpad motoneuronów i tkanki mięśniowej/ należy wzmocnić procesy antykataboliczne a więc anabolizować organizm. Do terapii wybrałem jeden z najsilniej anabolizujących preparatów, który
aplikuje pacjentce co 3 tygodnie oraz płytkowe czynniki wzrostu które podaje co 2 tygodnie. Od rozpoznania choroby właśnie minął rok , żona kolegi nadal chodzi samodzielnie , mam nadzieje że tak będzie nadal. Wczoraj przywiozła mi do gabinetu swoją znajomą.
RILU
Hero Member

Kim jestem?: Opiekun

życzę odkrycia lekarstwa na SLA w 2014 roku

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 20 Padziernik 2011, 19:10:27 »

Witaj
czy o te anabolizatory chodzi ?
http://obchod.ronnie.cz/anabolizery

Trzeba żyć tak

aby

każdy dzień  był piękny.
lek.spec.
Gość
« Odpowiedz #2 : 20 Padziernik 2011, 19:47:34 »

nie to nie są środki które anabolizują np. preparaty tribulusa itd to są suplementy diety  , które w założeniu maja wyzwalać anabolizm a w rzeczywistości nie robią tego , te wszystkie reklamy dotyczące suplementów diety to wielka ściema.
RILU
Hero Member

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 20 Padziernik 2011, 20:44:16 »

nie to nie są środki które anabolizują np. preparaty tribulusa itd to są suplementy diety  , które w założeniu maja wyzwalać anabolizm a w rzeczywistości nie robią tego , te wszystkie reklamy dotyczące suplementów diety to wielka ściema.

Do terapii wybrałem jeden z najsilniej anabolizujących preparatów......
możesz nam zdradzić jak się nazywa ten preparat .Chodzi mi tylko o nazwę. Smiley

Trzeba żyć tak

aby

każdy dzień  był piękny.
lek.spec.
Gość
« Odpowiedz #4 : 20 Padziernik 2011, 21:04:11 »

dekanian nandrololu plus płytkowe czynniki wzrostu
RILU
Hero Member

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 20 Padziernik 2011, 21:18:53 »

dekanian nandrololu plus płytkowe czynniki wzrostu

http://koksworld.com.pl/?dekanian-nandrolonu-deka-durabolin,11

Trzeba żyć tak

aby

każdy dzień  był piękny.
Pawel
Global Moderator

Kim jestem?: Chory na SLA

Stowarzyszenie Dignitas Dolentium

« Odpowiedz #6 : 20 Padziernik 2011, 22:04:57 »

Tym torem szli juz kiedys naukowcy, niestety bezskutecznie...
Gdy dr Tomik zyla wypowiedziala sie juz w tej sprawie: nie zaleca sie stosowania sterydow w leczeniu SLA.

SLA jest jednak taka choroba, ze probowac mozna wszystko jesli ktos chce - w sumie gorzej byc nie moze;).

Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl
lek.spec.
Gość
« Odpowiedz #7 : 21 Padziernik 2011, 18:17:20 »

nie znam badań które łączyłyby sterydy anaboliczne z płytkowymi czynnikami wzrostu i kalcytoniną łososiową , to wszystko wykorzystuje w anabolizowaniu ustroju . Jeżeli ktoś słyszał o takich pracach to proszę o podanie źródła.
również interesujące może się okazać stymulowanie organizmu chorych na SLA do produkcji przeciwciał przeciwko toksynie botulinowej typu A , okazuje się , że wysokie miano tych przeciwciał spowalnia proces chorobowy / ale tylko u kobiet / praca będzie opublikowana prawdopodobnie w II-połowie 2013 roku.
RILU
Hero Member

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 21 Padziernik 2011, 19:03:07 »

Kalcytonina łososiowa wytwarzana jest przez tarczycę i ją można spotkać w
wątrobie nerkach mózgu itd Co się dzieje z tarczycą ?
Czy możesz opisać dokładniej działanie tych trzech medykamentów wpływających na
poprawę zdrowia chorego na SLA.
Sterydy czyli ten środek dopingowy ma przecież efekty uboczne np krwawienie.
Czy można podawać anabolik i regulować poziom jego w organiźmie np przez 10 lat ?

Tak jak Paweł pisze nic nie mamy do stracenia .
Sam robisz te badania .Pacjentce po wykryciu tej choroby
podałeś  te medykamenty .Trzeba jednakże pamiętać ,że SLA ma różny przebieg
Moja żonka od zdiagnozowania też chodziła 14 miesięcy a teraz bezwładna leży w łóżku .
Warto byłoby przeprowadzić kliniczne badania w tym kierunku  
Smiley
PS:.
Te medykamenty mają opóźnić zaatakowanie mięśni ? Przedłużyć o X miesięcy życie ?
Jakich efektów spodziewasz się podając te leki ?
Sterując anabolizmem zmniejszysz proces katabolizmu ale skąd będzie wiadomo na jakim poziomie utrzymać metabolizm ?
Idea jest ciekawa ale czy jest skuteczna ?
« Ostatnia zmiana: 22 Padziernik 2011, 00:59:52 wysłane przez RILU » Zapisane

Trzeba żyć tak

aby

każdy dzień  był piękny.
lek.spec.
Gość
« Odpowiedz #9 : 22 Padziernik 2011, 23:53:57 »

w SLA pierwotnie ulegają uszkodzeniu motoneurony a więc komórki nerwowe wtórnie dochodzi do uszkodzenia mięśni ale jest to związane z  ich odnerwieniem. obu procesom towarzyszy podwyższony katabolizm który ma związek zarówno z degeneracją motoneuronów jak i zanikaniem odnerwionych mięśni.Dlatego wszelkie procesy hamujące katabolizm powinny opóźniać procesy niszczące motoneurony. Z punktu widzenia medycznego czym mocniej zastymulowane procesy antykataboliczne a więc anaboliczne tym gorzej dla choroby. Jedynym ograniczeniem w anabolizowaniu organizmu jest zbyt wysoka dawka leku która może mić toksyczny wpływ głównie na wątrobę. Dlatego co jakiś czas trzeba oznaczać wskaźniki wątrobowe i wykonywać inne badania aby mieć kontrole nad lekiem. W anabolizowaniu można wykorzystywać synergizm kilku preparatów gdy się okaże że nie możemy bardziej podnieść dawki leku wtedy obniżamy dawki i dołączamy następny preparat lub płytkowe czynniki wzrostu , które praktycznie nie dają powikłań. A propo sterydów to są glikosterydy, mineralosterydy,sterydy adrogenne , sterydy anaboliczne , ketosterydy. Najlepsze do anabolizowania ustroju to oczywiście sterydy anaboliczne natomiast w szeregu chorób neurologicznych są stosowane glikosterydy które działaja p/zapalnie i p/obrzękowo ale oprócz tego mocno stymulują katabolizm.
lek.spec.
Gość
« Odpowiedz #10 : 23 Padziernik 2011, 00:28:20 »

szereg chorób neurologicznych ma następujący mechanizm we krwi krąży nieznane białko lub peptyd które następnie łączy się z komórką nerwową i uruchamia lawinę reakcji które ostatecznie doprowadzają do zniszczenia komórki.Być może również taki mechanizm jest w SLA tego nie wiemy. Gdyby oznaczyć czynnik białkowy / hipotetyczny/ a następnie go wyeliminować z krwi można by uzyskać wyleczenie. Jeżeli ktoś chory na SLA chciałby sie poddać takiej terapii
/ eliminacji z krwi hipotetycznego czynnika białkowego / to jutro opisze jak to zrobić.
RILU
Hero Member

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 23 Padziernik 2011, 11:35:16 »

Halo lek.spec
Proszę napisać
jak to zrobić .

A tu trochę o glikokortykosteroidach...
http://www.aptekarzpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=643&Itemid=85
« Ostatnia zmiana: 23 Padziernik 2011, 13:45:13 wysłane przez RILU » Zapisane

Trzeba żyć tak

aby

każdy dzień  był piękny.
lek.spec.
Gość
« Odpowiedz #12 : 23 Padziernik 2011, 20:02:31 »

aby zniszczyć hipotetyczne białko albo peptyd który może się okazać przyczyną choroby należy zmusić organizm do wytworzenia przeciwciał skierowanych przeciwko temu białku. Robi się to w prosty sposób. Pobieramy krew od pacjenta ,odwirujemy krew w taki sposób aby oddzielić składniki morfotyczne od osocza , przy czym osocze musi być mętnie a nie klarowne tak może się stać przy nadmiernym odwirowaniu , następnie mętne osocze a więc bogate w białka i płytki krwi pobieramy do strzykawki i podajemy podskórnie lub domięśniowo. Białko które znajdzie się poza układem naczyniowym będzie rozpoznawane przez organizm jako antygen i organizm będzie wytwarzał przeciwko niemu przeciwciała. Reakcję można wzmocnić wielokrotnym powtarzaniem.
magda lena
Gość
« Odpowiedz #13 : 26 Padziernik 2011, 12:41:45 »

Witaj
Mam przyjaciółkę chorą na SLA, która przegląda to forum i bardzo ją zainteresował Twój post, chciałaby kontakt do Ciebie. Czy jest możliwość umówienia się wizytę, jeśli tak to byłabym wdzięczna za informacje. Podaję do siebie kontakt biuro@smptravel.pl

w 10.2010 r. zachorowała na SLA żona mojego kolegi , pobyt w IPiN w Warszawie ,rozpoznanie a potem informacja od lekarza z IPiN ,że nie ma skutecznej metody leczenia , a jedyny lek obecny na rynku potrafi wydłużyć życie o około 1-2 miesiące. Podczas kolejnego spotkania zaproponowałem żonie kolegi terapię, która poprawi jej jakość życia. Wyszedłem z założenia, że skoro choroba przebiega z podwyższonymi procesami katabolizmu /degeneracja i rozpad motoneuronów i tkanki mięśniowej/ należy wzmocnić procesy antykataboliczne a więc anabolizować organizm. Do terapii wybrałem jeden z najsilniej anabolizujących preparatów, który
aplikuje pacjentce co 3 tygodnie oraz płytkowe czynniki wzrostu które podaje co 2 tygodnie. Od rozpoznania choroby właśnie minął rok , żona kolegi nadal chodzi samodzielnie , mam nadzieje że tak będzie nadal. Wczoraj przywiozła mi do gabinetu swoją znajomą.
lek.spec.
Gość
« Odpowiedz #14 : 27 Padziernik 2011, 11:10:58 »

lek.spec. tel.607578974 numer jest aktywny między 18.00 a 19.30 od PN do PIĄT.
magda lena
Gość
« Odpowiedz #15 : 27 Padziernik 2011, 12:25:17 »

bardzo dziękuję Smiley

lek.spec. tel.607578974 numer jest aktywny między 18.00 a 19.30 od PN do PIĄT.
lek.spec.
Gość
« Odpowiedz #16 : 27 Padziernik 2011, 22:47:29 »

przepraszam omyłkowo podałem nie ten numer telefonu właściwy to 601 142 160 lek.spec.
lek.spec.
Gość
« Odpowiedz #17 : 28 Padziernik 2011, 20:52:00 »

Dla Eli !
 Poniższy program terapeutyczny nie leczy SLA jego zadaniem będzie poprawa jakości życia z chorobą poprzez wzrost siły mięśniowej , spowolnienie procesu chorobowego poprzez działania antykataboliczne-anaboliczne , zapobieżenie ucieczce wapnia z układu kostnego u pacjentów przebywających przez długi okres czasu w pozycji leżącej.
Decadurabolin 50mg 1 amp. domięśniowo co 3 tygodnie.
Kalcitonin /kalcytonina łososiowa/ 50 jednostek co II-gi dzień przez 20 dni /seria 1 raz na 3-4 miesiące/
osocze bogatopłytkowe /bogate w czynniki wzrostu/ pobrać 2 probówki razem 20ml krwi żylnej , odwirować w wirówce /obroty 2000-2200 , czes 4-5 min./ odcięgnąć odwirowane osocze - czym mniej klarowne tym lepsze - do strzykawki i podać do tkanki tłuszczowej na brzuchu , czynność tą powtarzać co 12-14 dni. Rehabilitacja o niewielkim natężeniu , ma zapewnić pełną ruchomość stawów , usprawnić oddychanie , a przede wszystkim ma nie zmęczyć mięśni w godzinę po zakończeniu ćwiczeń pacjentka musi odczuwać potrzebę dalszego usprawniania , jest dobrze jeżeli większość ćwiczeń uda się wykonać w pozycji pionowej / siedzącej lub stojącej /. Życzę powodzenia!
lek.spec.
Gość
« Odpowiedz #18 : 31 Padziernik 2011, 22:48:39 »

przy takiej terapii dobrze jest jeszcze kontrolować kinazę kreatynową w surowicy krwi przynajmniej 1 x w miesiącu jeżeli pozostaje ona na nie zmienionym poziomie to znaczy , że wstrzymany został proces uszkadzania tkanki mięśniowej.
lek.spec.
Gość
« Odpowiedz #19 : 05 Listopad 2011, 20:48:43 »

do wszystkich osób które w ostatnim czasie do mnie dzwoniły.
aby prowadzić anabolizację należy do tego pozyskać przychylność lekarza w miejscu zamieszkania , który będzie kontrolował ten proces.
anabolizowanie największe korzyści przynosi chorym w początkowym okresie choroby / wtedy gdy jeszcze chodzą.
samo anabolizowanie nie leczy SLA a jedynie wzmacnia siłę mięśniową co poprawia jakość życia i działa antykatabolicznie co przynajmniej teoretycznie powinno opóźniać postęp choroby.
Strony: [1] 2  Wszystkie   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2007, Simple Machines
www.iwanicki.pl
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
Strona wygenerowana w 0.206 sekund z 22 zapytaniami.

Google odwiedziło ostatnio tą stronę 15 Grudzie 2014, 23:15:57