Stwardnienie Boczne Zanikowe - forum
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. 19 Kwiecie 2014, 01:14:24

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Przeciwciała przeciwjądrowe ANA są:
obecne - 4 (40%)
nieobecne - 3 (30%)
nie były badane - 3 (30%)
Głosów w sumie: 9

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przeciwciała przeciwjądrowe (ANA)  (Przeczytany 6154 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Luśka
Full Member

Kim jestem?: Opiekun

« : 24 Lipiec 2012, 15:31:22 »

Proszę podzielcie się informacją jak kształtują się przeciwciała przeciwjądrowe (ANA) u Was, chorych na SLA lub u Waszych bliskich chorujących na tę chorobę.
Dziękuję:)
RILU
Hero Member

życzę odkrycia lekarstwa na SLA w 2014 roku

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 24 Lipiec 2012, 15:42:55 »

Proszę podzielcie się informacją jak kształtują się przeciwciała przeciwjądrowe (ANA) u Was, chorych na SLA lub u Waszych bliskich chorujących na tę chorobę.
Dziękuję:)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przeciwcia%C5%82a_przeciwj%C4%85drowe

Trzeba żyć tak

aby

każdy dzień  był piękny.
Luśka
Full Member

« Odpowiedz #2 : 24 Lipiec 2012, 17:29:00 »

Rilu ja wiem co to jest Wink
Interesuje mnie czy chorzy na SLA przebywający tu na forum mieli je badane i czy są obecne u nich lub nie.
~
A w ogóle to może nadmienię, że właśnie dziś zadzwoniła Pani Doktor z Hematologii (tata był tam badany w kierunku szpiczaka z powodu obecności białka monoklonalnego) dzwoniła i powiedziała, że wyszły tacie przeciwciała ANA podwyższone i że mamy to zbadać.
Zasięgnęłam opini Google Wink i okazuje się, że kolagenozy dają czasami podobne do SLA objawy. Tli się mi gdzieś nadzieja, ale nie chcąc się napalac założyłam ten temat bo czasami te przeciwciała są u całkiem zdrowych osób lub po prostu są przy innych chorobach...
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11908583
Akurat jutro tata ma być przyjęty do szpitala na badanie płynu mózgowo-rdzeniowego, mam nadzieję, że poszerzą diagnostykę o te kolagenozy.
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec 2012, 21:18:04 wysłane przez Luśka » Zapisane
ret
Gość
« Odpowiedz #3 : 03 Sierpie 2012, 09:32:59 »

Mamie w ANA wyszły SSA-RO 52 na wysokim poziomie, po konsultacji z reumatologiem robimy teraz ANA-Hep2 i przeciwciała p-kardiolipinowe w IgG i IgM
Luśka
Full Member

« Odpowiedz #4 : 03 Sierpie 2012, 10:38:41 »

Dzięki za informację.
My musimy prywatnie wykonać te badania bo w szpitalu olali wątek kolagenozowy...
Ale nie poddamy się i sprawdzamy to.
Zamierzamy zrobić ANA-hep i cały profil 3- ANA + tak samo jak Wy przeciwciała przeciwkardiolipinowe...
~
Proszę dajcie znać jak już będziecie mieć wyniki pełne - jestem bardzo ciekawa.
~
Link do jednego case study:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11908583
ret
Gość
« Odpowiedz #5 : 23 Sierpie 2012, 09:43:23 »

Wszystko mieści się w wartościach referencyjnych, oprócz p/c mózgowe (neuronalne), wyszło 1:20 (typ I i II)
Luśka
Full Member

« Odpowiedz #6 : 24 Sierpie 2012, 14:14:18 »

Ja mam własnie nowe wyniki i p/c ANA 2 DODATNIE - typ świecenia homogenny + słaby cytoplazmatyczny.
Ale profil ANA-3 wyszedł wszędzie ujemny...
A przeciwciał neuronalnych nie robiliśmy... Można to zrobić w każdym labie?
ret
Gość
« Odpowiedz #7 : 27 Sierpie 2012, 15:31:52 »

nie wiem, robiliśmy w UCK w Gdańsku (Akademia Medyczna), bruss jak robi takie badania to i tak wysyła do UCK
Luśka
Full Member

« Odpowiedz #8 : 29 Sierpie 2012, 11:19:18 »

Czy jeżeli wyjdą te przeciwciała to jest jakaś szansa leczenia? Immunosupresyjnego?
ret
Gość
« Odpowiedz #9 : 03 Wrzesie 2012, 16:04:17 »

TAK, TAK MI POWIEDZIAŁ DR REUMATOLOG
Luśka
Full Member

« Odpowiedz #10 : 03 Wrzesie 2012, 16:23:15 »

Dzięki za odpowiedź! To bardzo ważne....
Czyli w chwili obecnej jesteście daleko od diagnozy SLA?
~
Hmmm, wiesz co? To chyba jesteście na dobrej drodze prawda? Coś jest na rzeczy z przeciwciałami.
My zrobiliśmy uzupełniające badania - czekamy na wyniki 14 dni - zrobiliśmy p/c fosfolipidowe IgM i IgG, komórki LE, czynnik reumatoidalny, kompleks immunologiczny C1q i dopełniacze C3 i C4.
Co do przeciwciał p/c mózgowych na razie nie mamy za bardzo gdzie zrobić - jesteśmy ze śląska.
Ale jeśli wyniki obecnie zleconych badań będzie ujemny to stanę na rzęsach, a zrobimy te przeciwciała p/c mózgowe gdzieś.
~
Jeśli możesz powiedzieć... Jakie Twoja mama ma objawy?
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesie 2012, 17:50:58 wysłane przez Luśka » Zapisane
ret
Gość
« Odpowiedz #11 : 04 Wrzesie 2012, 15:57:15 »

Jesteśmy na złej drodze. Wyczerpaliśmy ścieżki onkologiczne, zakażenia (borelioze) no i teraz immunologiczne - reumatolog powiedział, że niestety to co wyszło to za mało żeby rozpocząć leczenie.  Jadę jutro z mamą na biopsję mięśnia do Warszawy, ostatnie co można szukać żeby wykluczyć SLA. A SLA postępuje w kończynach i to bardzo szybko (odcinek lędzwiowo-krzyżowy oraz piersiowy), pomimo tego że cały czas nie widać uszkodzeń UMN. Jak coś Ci wyjdzie w tych badaniach to biegnij do reumatologa, zawsze jest jakaś nadzieja.
Luśka
Full Member

« Odpowiedz #12 : 05 Wrzesie 2012, 12:32:15 »

Nam wczoraj lekarz od borelki powiedział, że jest prawie pewny, że te ANA są podwyższone w związku z boreliozą... Powiedział, że bardzo często są dodatnie przy innych wskazaniach ujemnych i nie można dojść do tego skąd się biorą, a to jest taka reakcja na borelkę.
Ale ja mu powiedziałam, że i tak zbadamy wątek kolagenoz i p/c do końca.
~
Natomiast po miesiącu z antybiotykami doustnymi w przyszłym tygodniu rozpoczynamy leczenie wlewami z ceftriaksonu. Myślę, że po 2 miesiącach będziemy mieć odpowiedź czy pomaga.
~
Trzymam kciuki za Was!
Yo_ka
Full Member

Kim jestem?: Chory na SLA

« Odpowiedz #13 : 12 Grudzie 2012, 10:21:27 »

W wypisie ze szpitala mam taki zapis:

ANA p/ciała p/jadrowe (IIF): DODATNI (typ fluorescencji ziarnisty, miano 1:1000); Komentarz do ANA: Za ziarnisty typ fluorescencji moga odpowiadać m.in. p/ciała anty: nRNP, SM, SS-A, SS-B, Ku, Mi, PCNA. ; nRNP/Sm ujemny  [ujemny]; SM ujemny  [ujemny]; SS-A ujemny  [ujemny]; Ro-52 ujemny  [ujemny]; SS-B ujemnyScl-70 ujemny  [ujemny]; PM-Scl ujemny  [ujemny]; Jo-1 ujemny  [ujemny]; Centromer B ujemny  [ujemny]; PCNA ujemny  [ujemny]; dsDNA: DODATNI + [ujemny]; Nukleosomy: ujemny  [ujemny]; Histony: ujemny  [ujemny];Rybosomalne białko p: ujemny  [ujemny]; AMA-M2: ujemny  [ujemny].

Czy ktoś pomógłby mi to zinterpretować?
ANNAcórkaDANUTY
Hero Member

« Odpowiedz #14 : 01 Luty 2014, 20:38:56 »

Szukając informacji o przeciwciałach trafiłam na forum, gdzie do tej pory byłam jako opiekun osoby chorej na SLA a teraz sama się diagnozuje. Wyszły mi pozytywne ANA, ANA2 i ANA-HEp, a w dokładniejszym badaniu SSA Ro-52 aż z (+++) plusami. Lekarka podejrzewa chorobę Sjogrena ale na razie chce opini neurolog bo bardziej jej pasuje na SM.
Okropne.
Teraz wiem, co czuła mamunia gdy nie można było postawić diagnozy.

mamuniu, coraz bardziej boli i tęskno  Sad
teresa
Global Moderator

Kim jestem?: Chory na SLA

STOWARZYSZENIE DIGNITAS DOLENTIUM

« Odpowiedz #15 : 02 Luty 2014, 08:35:04 »

Aniu czy miałaś robione badanie MRI głowy i kręgosłupa? W przypadku SM na pewno wyszły by charakterystyczne ogniska demielinizacyjne. Jeśli lekarka kieruje Cię do neurologa to ten pewnie poszerzy diagnostykę o ile uzna to za zasadne.
Anie proszę, nie denerwuj się na wyrost bo i tak masz dużo stresu w związku z odejściem mamy. Wiesz sama, że nerwy są złym doradcą. A może w efekcie nie będzie tak źle Wink
Trzymam kciuki i pozdrawiam Cię serdecznie.
Teresa

(...) Nie stąpam już prawie po ziemi
Po drugiej stronie jeszcze mnie nie ma
Czym jest więc miejsce, w którym utknęłam?
Piekłem? Czyśćcem? Przedsionkiem Nieba?
(teresa-ś)
/03.02.2011/
Niussia
Jr. Member
**

« Odpowiedz #16 : 02 Luty 2014, 19:13:26 »

Hubert miał, wyszły ANA typ świecenia ziarnisty, ale podobno za małe miano żeby to miało jakieś znaczenie.
ANNAcórkaDANUTY
Hero Member

« Odpowiedz #17 : 02 Luty 2014, 20:20:06 »

Mi też wyszło 1:80 typ ziarnisty.
Miałam robione MRI kręgosłupa i oprócz skrzywienia wyszła obecna nieduża centralna ogniskowa protruzja jądra miażdżystego z niewielką impresją na worek oponowy, bez ucisku na struktury nerwowe. W części tylnej pierścienia włóknistego obecne ognisko hiperntensywne, degeneracyjne.
Nie wiem co to znaczy. Dopiero idę do neurologa i pewnie zleci MRI głowy.
Gdy w listopadzie miałam silne bole głowy i zrobiono mi w szpitalu TK głowy, to było w normie.
Po wzięciu 6 zatrzyków VIT B6 bole minęły i choć nadal mnie dręczą to już z mniejszym natężeniem.
Tereniu wiem, że nie mogę się denerwować na wyrost, ale jestem przerażona tym co się dzieje. Dopiero przechodziłam 4 lata troski o mamunie i ból z tym związany a teraz sama stoje przed tak poważnymi chorobami i zastanawiam się, która z podejrzewanych jest lepsza. Oddaje to Bogu.
Musze czekać do 19 tego lutego na wizytę u neurolog i zobaczymy co będzie dalej.
Pozdrowionka

mamuniu, coraz bardziej boli i tęskno  Sad
magda83
Sr. Member

« Odpowiedz #18 : 02 Luty 2014, 20:27:05 »

Aniu trzymaj kciuki żeby wszystko było w porządku. Pozdrawiam i trzymaj się
Robcio
Full Member

Kim jestem?: Inny

« Odpowiedz #19 : 04 Luty 2014, 23:31:22 »

jeśli to coś pomoże to ja miałem ANA - 2 w mianie 1:160 i 1:320. na chwilę obecną SLA mam wykluczone.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2007, Simple Machines
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
Strona wygenerowana w 0.165 sekund z 24 zapytaniami.

Google odwiedziło ostatnio tą stronę 17 Kwiecie 2014, 23:24:09