"Zatykanie" po wymianie rurki - co to może być?

Zaczęty przez tata, 01 Styczeń 2013, 07:58:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tata

witam serdecznie czy kiedykolwiek zdazylo wam sie cos takiego tato obecie jest pod respiratorem tydzien temu zostala wymieniona u niego rurka od tamtego czasu czesto jak to mowi tato zatyka go i nie moze oddychac oddycha wtedy przez nos wszystko jest w normie tylko to zatykanie o co tu chodzi prosze o rade

monia1976

I ja też proszę mój tato ma takie same objawy

Maria

Może być to spowodowane gęstą śliną. Spróbować włączyć ACC200, rano 1/4 tabletki i po następnym jedzeniu kolejną ćwiartkę tabletki.
Czasem pomaga odessanie zalegającej flegmy z gardła.
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

wiesia_m

Witam.

Mój mąż też miał takie problemy aż 15 sierpnia 2012 zabrało Go pogotowie ponieważ zrobił się czop 10 cm. Usunęli  czop, wymienili rurkę na laryngologi bo to było święto i od tamtego czasu z pogotowia podpowiedzieli żeby używać sól fizjologiczną nie tylko po nocy jak to robiłam ale nawet do 5-6 razy w ciągu dnia. Więc od kiedy tak robię mamy spokój z zatykaniem. Wlewam tak około 2ml strzykawką do rurki i od razu odsysam, a gdy jest bardzo gęsta wydzielina to najpierw gdy wleję sól używam ambu tak z 4-5 razy i dopiero odsysam i spokój mamy. dodam że nikt wcześniej nie zalecił dopiero pogotowie.

pozdrawiam wiesia

tata

anesteziolog u taty w szpitalu tez tak wlasnie kazal robic.wiez robimy i jest lepiej...