Stwardnienie Boczne Zanikowe - forum
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. 02 Padziernik 2014, 14:25:22

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy mam się martwić złym wynikiem ANA.  (Przeczytany 763 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
nmarta
Newbie
*

Kim jestem?: Inny

« : 13 Luty 2014, 14:49:54 »

Witam. Piszę tą wiadomość bo nie wiem czy mam się martwić i jakie dalsze badania wykonać.
Obecnie mam 27 lat, ale już od 5 lat skarżę się na ból całej lewej nogi i łydki. Do tego ciągle zimne stopy i dłonie. Ciągle wysyłana byłam od jednego do drugiego lekarza. Tylko słyszałam że jestem za młoda albo, że to taka moja natura. W końcu leczenie przerwałam. Obecnie siedzę w Anglii, ale zaczęłam się leczyć w Polsce od ponad roku.

Wykonałam badanie dopplerowskie naczyń kończyn dolnych, które wyszło bardzo źle a nawet krytycznie. Jednak dalej nie brano tego pod uwagę (bo nie mam żadnych objawów zewnętrznych na nogach). Ogólne badania krwi zawsze dobre albo w miarę. W końcu dopiero miesiąc temu skierowano mnie na badanie ANA. Wyszło mi pozytywne świecenie ziarniste 1/100. Ogólnie wynik nie jest taki zły, ale że musiałam wracać do Anglii nie zdążyłam iść z nim do doktora, który jako ostatni podjął się leczenia. Stwierdził u mnie bardzo słaby puls w stopach. Problemy z niewydolnością żylną i możliwe problemy reumatyczne. Stwierdził, iż mogę mieć dwie choroby pomieszane razem.

Wynik ANA zrobiłam też w Anglii i wyszedł 1/160, ale że inne badania krwi mam dobre uznali go za negatywny...
Ogólnie ból lewej nogi nasilił się do tego stopnia, iż nie mogłam spać w nocy. Już nawet nie odróżniałam bólu czy jest spowodowany siedzeniem staniem czy chodzeniem. Lewa ręka tak samo, często jest bezwładna przy pracy, co jakiś czas boli mnie nadgarstek czy palce. Kiedy podnosze obie ręcę zaraz mi drętwiejąc i bolą. Stopy u obydwóch nogach mam jeszcze bardziej  bladsze i cały czas lodowate, tak samo nogi drętwieją i mam mrówienia. Tak samo boli mnie kręgosłup lewa strona zwłaszcza przy wysiłku, albo po prostu dłuższego stania.

Ogólnie ciągle jestem zmęczona i szybko się męczę przy chodzeniu.
Również nieustający katar i kaszel. Od dwóch lat bóle dziąsęł i zębów. Od kilku miesięcy nadmierne wypadanie włosów. Nawet niedawno stwierdzono  u mnie jeden powiększony migdałek. Wiem, że będę się leczyć w Polsce, ale nie znam się na tym badaniu ANA. Czy jest to coś poważnego. I jakie powinnam zrobić inne badania. Morfologia w miarę. OB mam dobre, magnez, potas, sód tak samo.

Dodam, że pamiętam od dziecka, iż dziadek miał zawsze sine nogi albo i fioletowe z żyłkami. Zastanawiałam się czy może być to genetyczne.
ANNAcórkaDANUTY
Hero Member

Kim jestem?: Opiekun

« Odpowiedz #1 : 13 Luty 2014, 22:17:50 »

Witaj,
Mi również wyszło ANa 1:160 inne badanie 1:180 i typ świecenia ziarnisty.
Dodatkowo przeciwciała SSA, świadczące o Zespóle Sjögrena, choć objawów typowych dla tej choroby nie mam.
Czy byłaś u lekarza Reumatologa i Chorób Tkanki Łącznej?
Ja z małopłytkowością leczę sie od 2 lat u hematolog i ona skierowała mnie do tego lekarza, który zlecił badania na różne przeciwciała. Niestety to choroby trudne do zdiagnozowania, która z nich dolega i czy nie ma mieszanki chorób. Szybka diagnoza to szybki początek leczenia.
Pozdrawiam i zapraszam na priv jeśli masz pytania.
Ania

mamuniu, coraz bardziej boli i tęskno  Sad
mab5
Sr. Member

« Odpowiedz #2 : 13 Luty 2014, 22:23:30 »

Aniu a jakie badania należy zrobić przy problemach z krążeniem i zakrzepicą? Jak masz chwilę to napisz ze swoich doświadczeń...
ANNAcórkaDANUTY
Hero Member

« Odpowiedz #3 : 13 Luty 2014, 22:42:14 »

Niestety nie wiem.
U mnie zaczęło sie od spadku płytek i zmian w szpiku, ale dopiero po dwóch latach skierowano mnie na przeciwciała ANA i tak ze złymi wynikami trafiłam do doktor Reumatolog i Chorób Tkanki Łacznej.
Nadal czekam na diagnozę, która niebawem nastąpi.
Najlepiej zacząc od lekarza internisty i jak jest dobry to pokieruje do odpowiedniego lekarza i będzie wiedział jakie zlecić badania.
Życze powodzenia i pozdrawiam.

mamuniu, coraz bardziej boli i tęskno  Sad
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2007, Simple Machines
www.iwanicki.pl
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM
Strona wygenerowana w 0.195 sekund z 22 zapytaniami.

Google odwiedziło ostatnio tą stronę Wczoraj o 09:51:00