Studiowanie z SLA

Zaczęty przez Ogaruus, 01 marzec 2014, 13:24:20

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Do dołu

kret123

@Ogaruus
Jak można znaleźć pracę w stanie z twojego opisu z dnia 19 grudnia 2018?
Wielu dwudziestoparolatków z dyplomem na 5 dobrej uczelni, w pełni sprawni, a nawet ponad przeciętnie urodziwi nie mogli w PL znaleźć pracy, poza kasą w dyskontach. Z tego powodu była taka emigracja. Wciąż jest nie mała.

Co można robić dwoma palcami? Zakładając, że nie ma się talentu literackiego i dyktuje się komuś powieści/wiersze, talentu kompozytorskiego, gdzie dyktuje się nuty, posiada kanał na YT o wysokiej oglądalności, itd.
Mogła byś przybliżyć rodzaj pracy, który bierzesz pod uwagę?
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

meg

17 kwiecień 2019, 18:56:50 #221 Ostatnia edycja: 17 kwiecień 2019, 18:59:38 by meg
Kret123, Ty już może przestań się udzielać na tym forum, bo tych bzdur się już czytać nie da ::) 
Ty naprawdę uważasz, że ukończenie studiów, sprawne 4 kończyny i uroda to wszystko czego potrzebuje pracodawca??? Z mojego doświadczenia wynika, że większość absolwentów nie umie wykonywać podstawowych czynności w pracy zawodowej - głupiej kartki złożyć na 3 żeby wsadzić do długiej koperty a co dopiero sklecić pismo czy maila do kontrahenta. Ba, często nawet rozmawiać z klientem czy innym pracownikiem nie potrafią.
Ogaruus ma niezły łeb i pracowała jako analityk, a dla pracodawcy nie ma znaczenia czy pracuje dwoma palcami czy dwiema rękami ;D Liczy się efekt.
Dodatkowo chyba nie wiesz, że firmy mają dofinansowanie przy zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, i do utworzenia stanowiska pracy, i do wynagrodzenia, więc często taki pracownik ich nic nie kosztuje. A zakłady pracy chronionej już w szczególności ;)

SynPrzemek

Ania ma przede wszystkim chęci, szanuje pracę i życie. Kret też się z tobą nie zgodzę, teraz większość młodych to lenie i chcieliby mieć minimum 3tys pracę max 8h i najlepiej to odrazu stanowisko kierownika... Jak widzę podejście młodych osób u mnie w pracy, wymagania i narzekactwo a przede wszystkim typowe "mam wyje..ne" nie będę za marne grosze pracował to uciekają z kraju. Tam i tak większość ląduje jeszcze gorzej, muszę zapierdzielac ale później opowiadają jak to nie jest wspaniale za granicą ;) trzeba szanować co nasze, jak ktoś chce i ma ambicje to za granicę pojedzie jedynie na urlop;)

kret123

@meg
Pytanie nie było do Ciebie.

Ogaruus

17 kwiecień 2019, 21:42:32 #224 Ostatnia edycja: 17 kwiecień 2019, 21:44:43 by Ogaruus
Meg, wyluzuj, tak naprawdę kret zadał dobre pytanie i mam nadzieję, że moja odpowiedź kiedyś przyda się choremu na SLA, który nie chce rezygnować z pracowania.

Faktycznie w takim stanie jest trudno znaleźć nową pracę, którą można wykonywać z domu na otwartym rynku pracy. Ale istnieją projekty unijne, projekty finansowane ze środków PFRON oraz projekty w wojewódzkich urzędach pracy aktywizujące osoby niepełnosprawne i osoby w ciężkiej sytuacji życiowej. Są podzielone na 3 kategorie wiekowe: 18-29 lat, 30+ oraz 50+ także nawet "statystyczny chory na SLA" może skorzystać z takiego projektu. Takich projektów jest na terenie całego kraju naprawdę bardzo dużo - jeżeli ktoś byłby zainteresowany takimi projektami to służę radą w PW.

Z pierwszego takiego projektu dostałam się na staż do firmy, która zajmowała się aktywizacją seniorów, aby w sposób ciekawy spędzali czas wolny. Tam zajmowałam się wymyślaniem co mogą robić i pisaniem wniosków do np. FIO o dofinansowanie takiej inicjatywy. Nie podobało mi się to i nie starałam się o dalsze zatrudnienie w tej firmie. Ale w tym projekcie skorzystałam z bezpłatnego, indywidualnego, przeprowadzonego w moim domu szkolenia z Excela.

Zaraz po skończeniu pierwszego stażu zapisałam się od razu (na początku 2017 roku) do kolejnego projektu. Niestety pośredniczka praca była nieudolna i przez prawie pół roku nie umówiła mnie na żadną rozmowę kwalifikacyjną. W końcu wpadłam na pomysł, że porozsyłam swoje CV do zakładów pracy chronionej z informacją, że biorę udział w takim projekcie i mogą mnie za darmo przyjąć na 5-miesięczny staż. Od razu odezwały się 3 firmy i jedna z nich - firma ochroniarska, po rozmowie kwalifikacyjnej przyjęła mnie na staż, a po stażu zatrudniła na "normalnych" warunkach z "normalnym" wynagrodzeniem na ponad rok.

Co robiłam i co można robić dwoma palcami opiszę jutro.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

kret123

@Ogaruus
Jestem, świadom, że są miejsca pracy chronionej i programy aktywizacji niepełnosprawnych.
Tyle, że jak pojechać do takiego zakładu pracy chronionej, to są tam głównie ludzie po wypadkach, gdzie może i poruszają się na wózkach, ale mają od pasa w górę pełną sprawność. Najchętniej tacy, co nie muszą się cewnikować i mają na tyle sił w rękach, aby się samemu przesadzić z wózka na sedes.

Zdaję sobie sprawę, że mając talent, można pracować (a nawet dobrze zarabiać w dzisiejszych czasach), ale to trzeba być jak w filmie "Amadeusz" Mozartem dyktującym Salieriemu dzieła wszech czasów.
Alternatywnie jak S. Hawking. Generalnie prezentować sobą coś, czego nie da się w danym czasie znaleźć na rynku pracy osób zdrowy. Czyli ten 1 na kilka pokoleń.
Rynek pracy ma wystarczająco dużo ludzi z pozostałych kategorii uzdolnienia.

Ale może nie o tym samym pojęciu pracy myślimy. Ja myślałem o pracy zarobkowej, a może chodzi o pracę pro bono? Którą też wysoko cenię.
Te szkolenia o których pisałaś to online? Praca online?

Ogaruus

W firmie ochroniarskiej - Komandos, zajmowałam się  głównie analizą przetargów na ochronę budynków i imprez masowych. Każda oferta przetargowa składała się z dokumentu SIWZ - specyfikacji istotnych warunków zamówienie. Ten dokumenty SIWZ było do siebie dość podobne, dlatego, aby sobie ułatwić analizę, stworzyłam sobie kilka szablonów, w których uzgadniałam szczegóły. Część rzeczy można było uzupełnić na zasadzie kopiuj z SIWZ, wklej do szablonu, skróć. Także w zupełności wystarczały dwa palce na klawiaturze i myszka. Z umiejętności potrzebnych do tej pracy było czytanie ze zrozumieniem.

Jak zaczęłam staż, to mieli bardzo dużo dokumentów i umów zeskanowanych w formacie pdf. i moim zadaniem było przerobienie ich na docx. Tutaj wystarczyło przekonwertować je na jakieś stronie internetowej i samodzielnie uzgodnić akapity, numerowanie, marginesy. Wystarcza myszka i ewentualnie dopisać coś dwoma palcami.

Stworzyłam listę firm, dla których mogli świadczyć usługi - kopiuj/wklej. Nie trzeba do tego sprawności, małpa by sobie poradziła.

Zrobiłam analizę rentowności obiektów, które ochraniali i analizę, za jaką stawkę godziną i na jaki typ umowy należy zatrudnić ochroniarza. Tutaj więcej było myślenia, dobrze wrzucane dane do Excela sobie sam przeliczał. Tutaj przydały się umiejętności analityczne.

Szukałam też dużo rzeczy w Internecie i znowu kopiuj/wklej.

Także jak widać, nie potrzeba więcej niż dwa palce i chęci. Jeżeli dostanę się na jakiś kolejny staż to również napiszę co robię.

Cytat: kret123 w 18 kwiecień 2019, 07:14:33Tyle, że jak pojechać do takiego zakładu pracy chronionej, to są tam głównie ludzie po wypadkach, gdzie może i poruszają się na wózkach, ale mają od pasa w górę pełną sprawność. Najchętniej tacy, co nie muszą się cewnikować i mają na tyle sił w rękach, aby się samemu przesadzić z wózka na sedes.

Są osoby, które mają wózek elektryczny, albo asystenta, który zawozi do pracy. W ZPCH jest osoba, która pomaga niepełnosprawnych np. przy podawaniu posiłków, toalecie.

Cytat: kret123 w 18 kwiecień 2019, 07:14:33Ale może nie o tym samym pojęciu pracy myślimy. Ja myślałem o pracy zarobkowej, a może chodzi o pracę pro bono? Którą też wysoko cenię.

Chodzi o pracę zarobkową, w Komandosie miałam umowę o pracę w pełnym etacie. Pro bono działam w Stowarzyszeniu, zresztą jak każdy członek.

Cytat: kret123 w 18 kwiecień 2019, 07:14:33Te szkolenia o których pisałaś to online? Praca online?

Szkolenia w moim domu. Praca w 100% online.

Dla mnie i tak największym autorytetem jest Paweł Bała, który najpierw stworzył to forum, później założył Dignitas Dolentium i od 12 lat jest jego prezesem i głową Stowarzyszenia ruszając tylko jednym palcem. Pomaga 2-3 tysiąca osób. To jest najlepszy przykład, że można wiele osiągnąć pomimo znacznych ograniczeń fizycznych.

Ważna informacja dla opiekunów!
W projektach skierowanych do osób w trudnej sytuacji życiowej są takie formy pomocy jak "zwrot kosztów opieki nad osobą zależną". Oznacza to, że opiekun może odbyć staż, a w tym czasie ktoś inny będzie się opiekował chorym i projekt zwróci pieniądze za tą opiekę.

kret123

Cytat: Ogaruus w 18 kwiecień 2019, 11:37:30Szkolenia w moim domu.
Mam rozumieć, że ktoś specjalnie, indywidualnie przychodzi do Twojego mieszkania/domu?

Ogaruus

kret123

@Ogaruus
Dziękuję za obszerne i merytoryczne wyjaśnienie. Z pewnością też, jak pisałaś, odpowiedź ta przyda się chorym na SLA, którzy nie chcą rezygnować z pracowania.

Do góry