Kończący się lek Riluzol w trakcie hospitalizacji z innej przyczyny niż SLA

Zaczęty przez Lirka, 13 Październik 2014, 15:14:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lirka

Witajcie,

czy rozwiązywaliście kiedyś problem kończącego się leku na SLA podczas hospitalizacji z innej przyczyny (w naszym przypadku - krwiak mózgu po upadku)?

Z naszego prawa i interpretacji NFZ podobno (infolinia Biura Rzecznika Praw Pacjenta) wynika, że lekarz w szpitalu może odmówić, a lekarz pierwszego kontaktu nie może wypisać recepty podczas trwania hospitalizacji.
Tylko wtedy, gdy choroba towarzysząca tej, z powodu której się leczymy w szpitalu, "pojawia się" w szpitalu, lekarze szpitalni mogą wypisywać zlecenia na refundowane leki.

Nam kończy się Riluzol, bo Mama już od 1,5 miesiąca w szpitalu (teraz na oddz. rehabilitacyjnym) i obawiam się problemów z dostępnością leku...

anna141278

Lirka, jeśli napiszesz mi swój adres, wyślemy ci jedno opakowanie Riluzolu jutro priorytetem. my mamy zapas leku. Pozdrawiam, Ania
Ania T

Lirka

Anno, rzeczywiście powinnam Ciebie prosić o przesyłkę, bo okazało się, że szpital mnie, hm, oszukał.

Otóż lekarz zapewnił mnie telefonicznie, że udało im się zdobyć Riluzol ze szpitalnych zasobów oddziału neurologii.

Ja - naiwna - uwierzyłam, ale nie sprawdziłam. Okazało się, że przez tydzień nie podawano Mamie Riluzolu, ale tłumaczono, że dostaje "zamiennik". Jaki - nie wiem (czy w ogóle jakikolwiek istnieje?). Niestety nie mogłam być w szpitalu w ciągu tych dni, a dopiero po wypisie Mama się wygadała...