Jakie studia wybrać?

Zaczęty przez 1dorota, 25 Styczeń 2017, 18:07:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

1dorota

Rozpoczęcie jakiego kierunku studiów byście doradzili dziewczynie uczącej się teraz w drugiej klasie liceum. Sama skończyłam Wyższą Szkołę Bankową więc myślałam, że którymś z ich kierunków studiów http://www.wsb.pl/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci Tylko co najlepiej jej doradzić. Dziewczyna to raczej taki umysł ścisły, niż humanistyczny. Może doradzić jej jakiś studia ekonomiczne. Z drugiej strony na rynku pracy jest już bardzo dużo osób, które skończyły zarządzanie i pokrewne mu kierunki. Myślałam nad wyborem farmacji lub medycyny. Druga klasa liceum to jeszcze dużo czasu na szukanie planów na przyszłość ale chyba już najwyższy czas na powolne ich sprecyzowanie. Chciałabym aby dziewczyna miała w przyszłości lepsze życie.

madzia 32

Ja jestem zdania, niech wybiera to co lubi..chyba ze jest niezdecydowana..
Robic cos w czym czlowiek czuje sie jak piate kolo u wozu to bezsens, nawet jesli chodzi o kwestie finansowe. U takich osob narasta niepotrzebna frusrtacja i czesto dochodzi do wypalenia zawodowego.
Wiem ze pieniadz teraz rzadzi swiatem ale czy bogatszy znaczy szczesliwszy..
Napewno ulatwia zycie...
Nie można cofnąć się w czasie i napisać nowego początku, ale można zacząć od dzisiaj i napisać nowe zakonczenie!!!

nitka35

ale to corce chcesz studia wybrać?

Mroggzy

Nie można za kogoś decydować. Dlaczego ktoś ma coś robić wbrew swojej woli? Dla mnie to niepojęte...

sacaaa

Z drugiej strony warto jakoś nakierować dzieci, coś im po prostu odpowiedzieć. Z tego co widzę, to jednak dużo rodziców robi to zdecydowanie za późno. Jak syn/córka idzie do matury to jest już jakoś uformowane i trudno mu tak z dnia na dzień powiedzieć: masz być dentystą/dyplomatą/inżynierem i wybierze on to w ciemno

Leczesław

Szkoła, szkołą. Niech poobserwuje w czym jest dobra i to jakoś ukierunkowuje. Nawet kończąc studia masa osób pracuje w innym zawodzie, bo to nie było dla nich albo się do tego nie nadawali.

waldek22

Na studia należy wybrać się na to, czym się interesujesz. Ja skończyłem studia humanistyczne, ponieważ nigdy nie byłem dobry z przedmiotów ścisłych.

Bożenka_

kala    na naszym forum robisz rekrutację, czy masz za to płacone?  ;D

Slepe

Teraz chyba najbardziej opłacalne są studia językowe. Najlepiej języki z drugiej grupy. Pracy dla takich osób nie brakuje, a w razie co to znasz język więc możesz udać się do tego kraju do pracy ;)

Milano66

najlepiej wybrac kierunek po ktorym mozna godziwie zarobic a nie patzrec na sentymenty

woy

Jeżeli chodzi o realizowanie się to każdy musi wybrać sam, jeśli chodzi o "kasę" to moim zdaniem spawalnictwo lub informatyka

laskowY8

najlepsze sa studia lekarskie lub prawnicze

desiul


adamziel50

Najlepiej wybierać to, co się lubi :) Warto pojechać na drzwi otwarte uczelni, przejrzeć oferty, dobrze się zastanowić :)

wybrakowany

Polecam kierunki ścisłe-mechatronika, informatyka, matematyka.

chropowaty

Takie, które Cię interesują i spełniają twoje pasje.

renatarey

lekarskie lub prawnicze - najbardziej opłacalne w obecnych czasach ;)

Aklettka

takie jakie Ciebie będą interesować najbardziej

Okrelizumab

Informatyka jest najbardziej perspektywiczna