hmmm

Zaczęty przez woy, 11 kwiecień 2018, 22:08:45

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Do dołu

woy

Ja nie szukam sla, szukam rozwiązania... skąd zanik mięśni

The_Magus

06 maj 2018, 09:09:10 #61 Ostatnia edycja: 06 maj 2018, 09:12:25 by The_Magus
Niech się wypowie tutaj neurolog który zanik widzi często w praktyce
Fizjologicznie nie jest możliwe występowanie atrofii bez deficytow neurolgicznych z powodu jakiegokolwiek uszkodzenia motoneuronu czy to poziomie komórkowym, splotu nerwowego czy lokalnym ucisku
Nie stanowi ona też sama w sobie żadnego kryterium diagnostycznego , wygląda to na robienie niepotrzebnego zamieszania
Więc opcje są dwie: albo obecny neurolog widzi w obrazie klinicznym coś o czym nie mówi, albo jest niekompetentny

woy

Czy zaniik moze wystąpić z innych przyczyn niż uszkodzenie motoneuronu? Jakieś dziwne choroby zaniki mięśni etc?

Limo

Posłuchaj Magnus A powiem ci szczerze że facet wie co mówi jeżeli chodzi o zanik mięśni to możesz być podana sześcioma albo ośmioma chorobami także niekoniecznie To o czym myślisz

The_Magus

06 maj 2018, 15:34:16 #64 Ostatnia edycja: 06 maj 2018, 15:37:21 by The_Magus
Zaznacze że uszkodzenie alfa motoneuronu to też nie zawsze mnd, zwłaszcza że niektóre z nich są bardzo długie i uszkodzenie to może być efekt utraty mieliny czy kompresji na różnych poziomach i tak się zazwyczaj dzieje
A do tego jest cała gama nie neurologicznych przyczyn
Szkoda poczytalnosci nad zastanawianiem się nad czymś tak mało istotnym
Nazw chorób celowo nie będę podawał bo zaraz dr Google pójdzie w ruch ;-)
Zostawmy diagnostykę lekarzom po prawdziwych uniwersytetach medycznych
Dr Gołąb Janowska powinna rozwiać wątpliwości

woy

Ja juz doktorem google nie będę się diagnozował, bo będę bez mięśni i siwy ;)

The_Magus

Otóż to ;-)

woy

Jutro dr Opuchlik

woy

Pytanie odnośnie dr Opuchlika, czego się spodziewać? Wylewnej rozmowy czy raczej 5 minutowej wymiany zdań?

Ja30

Nie mow mu nic o Sla.
Powiec mu co Ci sie dzieje i poczekaj na badanie.
Doktor jest rzeczowy i calkiem mily acz oschly.
Taki oto typ😁napisz po wizycie co powiedzial bo jestem ciekaw czy wszystkim mowi to samo😉

Ja30

woy

Wróciłem od dr Opuchlika, świetny lekarz bardzo miła długa i rzeczowa pogadanka, kazał mi zrobić próbe tężyczkową, wg. Niego zaników mięśni nie ma, jego diagnozę pozostawię jako ostateczną. Mimo, że ma opinie chłodnego, moja wizyta była bardzo miła sympatyczna i empatyczna. Moje objawy nie przeszły oczywiście dalej wszystko skacze piecze boli i kończyny są osłabione, ale zastosuje się do zaleceń doktora. Zalecił duże ilości vit. D, mg, wapnia, do tego na uspokojenie seroxin. Za 4 miesiące kolejna konsultacja chyba że wszystko przejdzie.Miejmy nadzieję, że pomoże. Z czystym sercem polecam tego lekarza.

Dr kazał mi dzieci robić i nie szperać u wujka doktora google

Ja30

Cytat: woy w 10 maj 2018, 16:27:42Wróciłem od dr Opuchlika, świetny lekarz bardzo miła długa i rzeczowa pogadanka, kazał mi zrobić próbe tężyczkową, wg. Niego zaników mięśni nie ma, jego diagnozę pozostawię jako ostateczną. Mimo, że ma opinie chłodnego, moja wizyta była bardzo miła sympatyczna i empatyczna. Moje objawy nie przeszły oczywiście dalej wszystko skacze piecze boli i kończyny są osłabione, ale zastosuje się do zaleceń doktora. Zalecił duże ilości vit. D, mg, wapnia, do tego na uspokojenie seroxin. Za 4 miesiące kolejna konsultacja chyba że wszystko przejdzie.Miejmy nadzieję, że pomoże. Z czystym sercem polecam tego lekarza.

Dr kazał mi dzieci robić i nie szperać u wujka doktora google
Tak.jak myslalem dr Opuchlik wszystkim mowi to samo😁zapewniam Cie ze ta suplementacja nic Ci nieda

The_Magus

Za to tobie daje wiele szukanie choroby jakiej nie masz 😊

The_Magus

Ja znam niestety ludzi którym Dr Opuchlik powiedział że to sla, koleżance z forum powiedział że to może być ms
Jak ktoś przychodzi neurologicznie zdrowy to nic dziwnego, że słyszy coś podobnego jak inny hipochondryk i dostaje ssri

The_Magus

A tak w ogóle : a nie mówiłem

woy

Gdzie magus flache wysłać?

Alex1988

Witam .... oczywiscie ze popieram magus! Dr Opuchlik to swietny specjalista... to mnie powiedzial ze jesli cos moze byc to tylko sm i tak sie stalo ze 7 miesiecy pozniej dostalam pelna diagnoze sm... leki ssri tez dostalam i dziekuje bogu ze dostalam gdyz dzieki tym leka spojrzalam na wszystko z wiekszym dystansem... uznaj ta diagnoze za ostateczna pobierz troche suplementow ja biore do dnia dzisiejszego czy pomagaja czy nie tego niewiem... prosze Cie nie sluchaj ludzi tu na forum ktorzy od kilku lat twierdza ze choruja na sla ale kazdy lekarz to wyklucza. To nie jest zdrowe i nadaje sie prieytetowo do dalszej diagnostyki psychologiczno/psychaitrycznej -to nie byla zlosliwa uwaga! Pozdrawiam .

The_Magus

Woy sam fakt, że zaakceptujesz to  że jesteś chory to wystarczająca nagroda, miło mi jak mogę pomóc komuś przestać marnować sobie  życie 😊
Alex sam bym tego lepiej nie powiedział 😊

woy

Czy mogę do seroxatu dorzucić na noc belergot? Ciezko mi się zasypia, a zanim do lekarza pojdę t9 minie kilka dni

Do góry