hmmm

Zaczęty przez woy, 11 kwiecień 2018, 22:08:45

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Do dołu

woy

U mnie z nowości, nie jestem czubkiem. Potwierdzone przez Dr Gołąb-Janowską zanik mieśni kciuka i uda (do tego zanik mięśni w kręgosłupie odcinek lędżwiowy),skierowany jestem na spirometrię (jako że zgłaszam mega duszności) i badania genetyczne. W skierowaniu do poradni genetycznej jest napisane uszkodzenie neuronu ruchowego. W opisie emg fibrylacje odnerwienia i fascykulacje. Czy osoby chore przy wstawaniu mają zawroty głowy i mega wysoki puls?

Ja30

To zle wiadomosci,ale zaraz sie pojawi Magus i powie ze to przeciez nic nie znaczy.heh
Wez skierowanie do szpitala,niech Ci porobia badania.

Ogaruus

do której poradni genetycznej dostałeś skierowanie i jakie geny masz mieć badane?
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

jan123

Cześć woy. Na wstępie napiszę, że nie mam jeszcze diagnozy, kwestia czasu.

Przeczytałem Twój wątek i dużo z moich objawów pokrywa się z Twoimi. U mnie właściwie wszystkie możliwe przyczyny oprócz tej jednej zostały wykluczone.
Zgadzam się też z J30, nie ma co się oszukiwać objawy te są niepokojące, z tym drugim faktem o którym wspomina J30 też się zgadzam.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

woy

Ogaruus, nie zauważyłem Twojej odpowiedzi, z wytycznymi Dr Gołąb, kazała mi się udać do rodzinnego z tym co napisała, on ma mi wystawić skierowanie do poradni genetycznej w szczecinie. Na wypisie jest napisane, wykluczenie wszelkich możliwych chorób genetycznych, uszkoszenie neuronu ruchowego.

Jak dla mnie to jest SLA i jest dalej prowadzona diagnostyka, metodą wykluczenia. Mogę się mylić. W rozmowie z panią Dr było wspomniane sma i choroba kenedyego

Ogaruus

dziwne, że sama nie wypisała skierowania do poradni gen. Lekarz rodzinny nie ma wiedzy jakie geny bada się przy sla...

woy

Nie mam pojęcia, zostałem w sumie w tym sam i nie wiem za co się chwycić... ludzi którym się wydaje, że coś im jest biorą do szpitali diagnozują, a u mnie jakoś tak bezpłciowo

Ogaruus

nie rozumiem tego: dostałeś skierowanie do rodzinnego, żeby ten wypisał skierowanie do poradni gen., tak jakby dr Głąb nie mogła sama wypisać skierowania do poradni gen. Tylko jeszcze więcej latania od lekarza do lekarza...
A tą spirometrię kiedy masz?

Ja30

Ja jak chodzę po poradniach to też muszę mieć skierowanie od rodzinnego.

woy

Nie byłem u rodzinnego jeszcze, muszę nabrać dystansu

Aronia

Prawdopodobnie chodzi o to, kto ma za badania genetyczne zapłacić...

woy

Czy, któraś z osób chorych póki chodziła miała mega problemy z pulsem podczas chodzenia? I co za tym idzie zawroty głowy?

Ogaruus

Cytat: woy w 30 sierpień 2018, 19:19:09Nie byłem u rodzinnego jeszcze, muszę nabrać dystansu
Na badania genetyczne w Warszawie czeka się pół roku, więc możesz iść do rodzinnego i w czasie czekania do poradni genetycznej może uda Ci się nabrać dystansu.

woy

Hmmm, to nie wiedziałem, myślałem, że spuszczą krew, i po kłopocie

Ogaruus

08 wrzesień 2018, 22:33:53 #134 Ostatnia edycja: 20 wrzesień 2018, 20:31:15 by Ogaruus
spuszczona krew wysyłana jest do Szwecji i czeka się kolejne pół roku na wyniki, bo trzeba je odebrać osobiście na wizycie.
Oczywiście jeżeli chodzi o badania na sla.

Do góry