Czy mogę być chora na sla ?

Zaczęty przez SISKA, 03 maj 2018, 19:53:48

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Do dołu

SISKA

Witam mam 16 lat i od jakiegoś czasu ( prawdopodobnie od lutego) mam takie zrywa miesni, głównie przedramienia po obu stronach i nóg. Obecnie od jakiś 2 tyg wgl nie występują wcześniej też miałam a potem na jakiś czas ustały, też bolaly mnie miesnie głównie przedramienia w jednej ręce no i trochę w nogach. Ostatnio byłam na rowerze przejechałem może jakieś 20 km może więcej i wgl się nie zmęczyłam, jasne po powrocie bolaly mnie nogi ale to normalne ale jak jechałam na rowerze nie czułam zmęczenia, gralam wczoraj w pilke i tez wszyatko bylo okej raczej mialam energie. Mam też tak ze jak chodzę albo ćwiczę np biegam  ( małe dystanse nawet 2 metry) to mam takie uczucie jakby dretwienia mieśni ale nie jestem raczej zmęczona. Nic mi nie  wypada z rak raczej. Zauważyłam ogólnie ze jedna lydke mam o jakis 1-2 cm większą od drugiej w obwodzie ale nie wiem czy mam tak od jakiegoś czasu czy od zawsze. Nie ćwiczę na wfje wiec zawsze mają kondycja ogólnie było kiepsko. Czy te drzenia to mogą być lagodne fascykulacje?  Ogólnie bardzo boje się ze to mogże być SLA. Przez kilka dni brałam magnez i te drzenia nadal były. Proszę o jakąś poradę czy wyżej wymienione objawy mogą świadczyć o sla bardzo się boje wiem ze powinnam iść do lekarza ale jestem przerażona tym ze może mi powiedzieć ze jestem na to chora proszę o jakąś odpowiedź czy to może byc sla, a jeśli nie to co?

woy

The_Magus

To nie sla, ale myślenie w wieku 16 lat o śmiertelnych chorobach to też poważny problem
Polecam wizytę u dobrego psychologa i szukanie przyczyny takiego stanu

SISKA

Cytat: The_Magus w 05 maj 2018, 08:50:03To nie sla, ale myślenie w wieku 16 lat o śmiertelnych chorobach to też poważny problem
Polecam wizytę u dobrego psychologa i szukanie przyczyny takiego stanu
  Kiedyś wmówilam sobie raka płuc i ogólnie myślę że mogę mieć nerwice albo  zespół leku uogolnionego. Ogólnie wmawaianie sobie chorob ałbie ze coś jest ze mną nie tak jest u mnie norma. Dziękuję bardzo za odpowiedz. Podbudowal mnie pan na duchu

The_Magus

Autodiagnoza psychiatryczna to tak samo zły pomysł jak neurologiczna ;-)
Być może to wina stresu, warunków rodzinnych, czy innych czynników które po modyfikacji zmienia też ten sposób myślenia, który nie jest zdrowy
Ale warto oprócz psychologa odwiedzić również psychiatre, aby poznać jego zdanie na ten temat

SISKA

Cytat: The_Magus w 06 maj 2018, 23:14:31Autodiagnoza psychiatryczna to tak samo zły pomysł jak neurologiczna ;-)
Być może to wina stresu, warunków rodzinnych, czy innych czynników które po modyfikacji zmienia też ten sposób myślenia, który nie jest zdrowy
Ale warto oprócz psychologa odwiedzić również psychiatre, aby poznać jego zdanie na ten temat
Myślisz ze aż tak ze mną źle ?😁

The_Magus

Własnie o to chodzi, żeby nie isć kiedy jest "tak źle" po latach, kiedy chroniczny stres doprowadzi do innych problemów
Na pewno myślenie o śmierci w tym wieku nie jest normalne i powinno się je leczyć, mózg im młodszy tym łatwiej się go modyfikuje

SISKA

Cytat: The_Magus w 07 maj 2018, 18:33:10Własnie o to chodzi, żeby nie isć kiedy jest "tak źle" po latach, kiedy chroniczny stres doprowadzi do innych problemów
Na pewno myślenie o śmierci w tym wieku nie jest normalne i powinno się je leczyć, mózg im młodszy tym łatwiej się go modyfikuje

Rozumiem, ale jeżeli chodzi o sla to oparłam to głównie jakby na moich "objawach" drzenia miesni (głównie) czasem bóle zauważyłam ostatnio ze duży paluch u nogi jest troszkę niżej niż inne palce ( moja kol tez tak podobno ma wiec mnie uspokoiła) ale stopa mi nie opada. I podobno w SLA nie ma " bariery" wiekowej i osoby młode również mogą na to zachorowac. Pisałam na różnych medycznych stronach ale lekarze radzą iść do lekarza i nie dają jakiejś podpowiedzi czy man się wgl czym martwić czy nie a wiadomo w stresie w nerwach człowiek jeszcze bardziej panikuje. Parę tygodni temu miałam taki dzień ze przeryczalam w łóżku i miałam takiego dola bo myślałam że umieram. Teraz juz się trochę ogarnełam i staram się podchodzić do tego z dystansem. Każdy normalny człowiek powie idź do lekarza ale jak człowiek ma w głowie ze może być chory na nieuleczalną i śmiertelna chorobę to boi się co usłyszy. Ostatnio sama zrobiłam sobie jakby badanie odruchów ogarnełam na wielu stronach jak ma coś takiego wyglądać i jeżeli chodzi o nogi to pod wpłynem nagłego mocniejszego udeżenia raczej reaguje prawidłowo przynajmniej tak mi wychodzi po przeczytaniu wielu medycznych pism, obejrzeniu wielu filmów o takich badaniach itp. Wiec to tez mnie troszeczkę uspokoilo.

Ale wracając do ostatniego pańskiego wpisu to bardzo możliwe ze mogę mieć jakies problem natury psychicznej bo od wczesnego dzieciństwa wszystkim bardziej się przejmuje niż inne dzieci i ogólnie wkręcam sobie różne choroby i ze coś jest ze mną nie tak

The_Magus

Tylko, że to nie są objawy sla
Oczywiście tylko lekarz na żywo może postawić diagnozę, ale żeby go niego iść to powinny być jakieś objawy, a tu takowych brak.
Bycie wrażliwym to jeszcze nie problem, to fajna cecha którą można wykorzystać do własnego rozwoju i pomocy innym ludziom
Niestety jeżeli za dużo uwagi skupi się na sobie ludzie którzy są wrażliwi i emocjonalni często popadają w zaburzenia lękowe
Dlatego najlepszym kierunkiem jest psycholog, który pomoże radzić sobie ze stresem i ukierunkac odpowiednio swoją uwagę
Nie załamuj się, jesteś młoda i masz całe życie przed sobą, czasami świadomość tego też może powodować wycofanie i lęk, warto jednak się tym zająć zanim stanie się chronicznym schematem działania

The_Magus

A auto badanie to już serio grubo, przestan w tej chwili ;-)

Ogaruus

Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

SISKA

Cytat: Ogaruus w 08 maj 2018, 10:56:50Mówiłaś o tym rodzicom?

Tak ale oni twierdzą że to normalne

SISKA

Cytat: The_Magus w 08 maj 2018, 09:18:58Tylko, że to nie są objawy sla
Oczywiście tylko lekarz na żywo może postawić diagnozę, ale żeby go niego iść to powinny być jakieś objawy, a tu takowych brak.
Bycie wrażliwym to jeszcze nie problem, to fajna cecha którą można wykorzystać do własnego rozwoju i pomocy innym ludziom
Niestety jeżeli za dużo uwagi skupi się na sobie ludzie którzy są wrażliwi i emocjonalni często popadają w zaburzenia lękowe
Dlatego najlepszym kierunkiem jest psycholog, który pomoże radzić sobie ze stresem i ukierunkac odpowiednio swoją uwagę
Nie załamuj się, jesteś młoda i masz całe życie przed sobą, czasami świadomość tego też może powodować wycofanie i lęk, warto jednak się tym zająć zanim stanie się chronicznym schematem działania

Czyli raczej te objawy jakie u mnie występują to nie SLA i mogę być spokojna?

The_Magus

Cytat: SISKA w 08 maj 2018, 14:52:54Czyli raczej te objawy jakie u mnie występują to nie SLA i mogę być spokojna?

Na 100%

SISKA

Cytat: The_Magus w 08 maj 2018, 22:18:50Na 100%

Bardzo dziękuję za pomoc troszkę mnie pan uspokoił. Czytałam o tym i może być coś takiego ze to dopiero początek i potem to wszystko będzie się poglebiac? Mam jeszcze coś takiego ze tam gdzie są te kostki w dłoni  ( tam gdzie się zaczynają palce to zaraz za ta kostka mam takie wgłębienie( obok palca wskazującego) mam tak na jednej i na drugiej rece i boje się ze to może być jakiś zanik. Raczej w dłoni nie mam osłabienia ani nic, chyba że wtedy przyglądam się tej ręce myślę o niej to wtedy mam takie uczucie jakby dretwienia. Mam też tak ze jak rozluźniam dłoń to palce mi się tak zginaja ale w sumie nie jest to tak jakoś bardzo bardzo ( przy takim zginAniu nie tworzą konta prostego) myśli pan ze te dolki przy palcach i te zginanie to nic takiego? Przepraszam ze ciągle pana zasypuje pytaniami ale jednak trochę się tym wszystkim denerwuje.

The_Magus

Za każdym razem odpowiedź będzie taka sama, to stany lękowe, a nie chroba neurologiczna, które niestety stają się po woli obsesja
Zachęcam do odwiedzenia psychologa i psychiatry

SISKA

Cytat: The_Magus w 10 maj 2018, 22:33:03Za każdym razem odpowiedź będzie taka sama, to stany lękowe, a nie chroba neurologiczna, które niestety stają się po woli obsesja
Zachęcam do odwiedzenia psychologa i psychiatry

Może mieć pan rację wszystko co robię od paru miesięcy kręci się wokół SLA idę do galerii kupić sobie jakieś rzeczy, a po chwili stwierdzam że skoro prawdopodobnie za chwile umre ( lek przed sla)  to mi nie potrzebna cały czas o tym myślę doszukuje w swoim ciele jakiś oznak zaniku miesni, wystarczy że zabOli mnie np ręką a ja już panikuje. Ostatnio oglądałam z mamą peWien medyczny program i był tam człowiek z tz lwia twarzą i zaczęłam o tym czytać i przez cały wieczór się zadreczalam wiec zaczej u mnie w sprawach psychicznychyba nie wszystko jest w normie. Pójdę w następnym tygodniu do psychologa szkolnego i jeżeli stwierdzi ze jest źle i potrzebuje pomocy to pójdę prywatnie. Bardzo panu dziękuję za 2 szóstki odpowiedzi pomoc, mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.
Ps. Mogłabym w razie jakiś pytań  ( które raczej się pojawia niedługo) napisać jeszcze do pana, wiem ze mogę być nachalna wiec wole zapytać 😄

The_Magus

Pisz śmiało, ale może na priv żebyśmy nie zasmiecali forum, które jakby nie było zostało stworzone dla chorych ludzi
Mam nadzieję że psycholog szkolny podoła zadaniu, ale jeżeli nie pisz śmiało

Do góry