Czy to moze byc sla? Proszę pomocy

Zaczęty przez SISKA, 17 maj 2018, 18:15:59

« poprzedni - następny »

SISKA

Miałam dać sobie spokój z tymi "objawami" ale nie mogę  mam 16 lat i od kilku miesięcy mam drzenia miesni takie pikniecie w jakimś miejscu na ciele, głównie ma nogach i czasem na rękach. Czatem mam bóle mięśni czasem np lewej nogi czasem ręki ( takie w różnych miejscach) ostatnio te drzenia mi przeszły ale dzisiaj znowu się pojawiły. Ostatnio schudałam kg ale możliwe ze jest to spowodowane tym ze mało jem. Mam takie doleczki na obu rekach przy palcu obok kciuka tam przy tych kostkach gdzie zaczynają się palce mam tak na obu rekach. Mię mam problemów z zapinanie guzika itp. Pielęgniarka szkolna stwierdziła że to nie zanik i jest również spowodowane tym ze jestem szczupła. Boje się ze mogę być chora na sla. Ostatnio pisałam z jedna osoba tutaj która studiuje medycyne i zapewniała mnie ze to nie sla. Wczoraj jak gram w pinponga to bolała mnie w pewnym miejscu ta ręką która odbijałam uczucie jakby dretwienie. Czasem jak idę albo biegam to czuje właśnie takie dretwienie ale potem przechodzi. Od zawsze mam coś takiego z palcami u rak. Mam coś takiego ze duży paluch u nogi jest jakby troszeczkę niżej niż mniejsze palce ale mogę noga normalnie zginac, poruszać normalnie ta stopa, zginąć palce itp. Boje się bardzo ze to sla i utrudnia mi to normalne funkcjonowanie boje się ze to może być jakiś początek choroby i ze będzie gorzej. Parę tygodni temu przejechałam ponad 20 km na rowerze i nie byłam jakoś zmęczona mogłam jechać dalej bardzo fajnie mi się jechało.dodam tez ze jedna noge mam o jakieś 2 cm chudsza od drugiej ale nie wiem czy mam tak ozld zawsze. Wiem ze to może stwierdzić tylko lekarza ale czy to mogą być pierwsze objawy sla? Czy mam się czym martwić proszę o pomoc

meg

Przepraszam ale ile razy będziesz jeszcze pytać o to samo? Ile wątków jeszcze założysz? Już kilka razy słyszałaś (czytałaś), że to nie są objawy SLA, ile osób jeszcze ma Ci to potwierdzić?! Może po prostu... zajmij się nauką?!

SISKA

Cytat: meg w 17 maj 2018, 19:19:57Przepraszam ale ile razy będziesz jeszcze pytać o to samo? Ile wątków jeszcze założysz? Już kilka razy słyszałaś (czytałaś), że to nie są objawy SLA, ile osób jeszcze ma Ci to potwierdzić?! Może po prostu... zajmij się nauką?!

Przepraszam ale ja się po prostu martwię i właśnie nie mogę się zająć nauka bo ciągle o tym myślę że mogę być chora albo że to jakieś początki. Jest możliwe żeby ta choroba obawiła ie w taki sposób

( przepraszam ale ja naprawdę wariuje i bardzo się boje ze to może być ta choroba )

The_Magus

17 maj 2018, 19:41:00 #3 Ostatnia edycja: 17 maj 2018, 19:44:48 by The_Magus
Psychiatra na cito
Teraz jestem już pewien, żaden psycholog, tym bardziej szkolny
Specjalista nauk medycznych

SISKA

Cytat: The_Magus w 17 maj 2018, 19:41:00Psychiatra na cito

I tak teraz jest ze mną lepiej niż wcześniej, byłam wczoraj w szkole u psychologaale jakoś bardzo m nie pomogła. Po prostu się boje ze są to jakieś bardzo wczesne objawy i ze mi się pogorszy

The_Magus

Dlatego patrz edit na górze
Jak źle na być? Wg mojej oceny nadajesz się do pilnej konsultacji psychiatrycznej i dopóki jej nie odbędziesz nic już nie napiszę

meg

A nie boisz się że Cię UFO porwie?  >:(

SISKA

17 maj 2018, 19:59:22 #7 Ostatnia edycja: 17 maj 2018, 20:04:56 by SISKA
Cytat: meg w 17 maj 2018, 19:54:43A nie boisz się że Cię UFO porwie?  >:(

Ja rozumiem ze mogę być denerwująca ale po prostu naczytalam się wiele wątków i ze podobno fascykolacje często są pierwszYm objawem a ja mam jeszcze bóle uczucie dretwienia i po prostu się martwię 😢

Ogaruus

nie martwisz się tylko świrujesz. Jedynym wyjściem jest wizyta u psychiatry.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

SISKA

Cytat: Ogaruus w 17 maj 2018, 20:47:25nie martwisz się tylko świrujesz. Jedynym wyjściem jest wizyta u psychiatry.

Najpierw chciałam państwa przeprosić za to wszystko ale nie wiem nie znam się na tym. Czytałam wątki osób które miały sla i często pojawiały się fascykulacje bóle mięśni itp i martwię się tym. Mam nadzieje ze to jest jakaś moja obsesja i nie jestem chora ale po prostu cały czas o tym myślę i boje się ze to są np początkowe objawy choroby i z czasem będzie mi sie pogarszac. Nie jestem pierwsza i zapewne nie ostatnia osoba która się boi tej choroby było bardzo dużo wątków ludzi którzy waszym zdaniem nie byli chorzy. Strach jest najgorszy a ja chcę po prostu wiedzieć czy nic mi nie jest albo jest ( co mam nadzieje się nie okaże ) państwo znają się na objawach i przebiegu tej choroby wiec szukam porady bo strach jest najgorszy, ale ja po prostu w głowie mam tylko myśli o tej chorobie i to ze mogę być na nią chora.

The_Magus

Dlatego jedyna pomoc znajdziesz u psychiatry, opowiadanie dalej na pytanie o chorobie, której nie masz tylko karmi Twoja obsesję

The_Magus

Poza tym jest to forum dla osób chorych, nie forum psychiatryczne, uszanuj to i to że oni mają o wiele poważniejsze problemu niż lęk, który w przeciwieństwie do sla można leczyć

Ogaruus

Cytat: SISKA w 17 maj 2018, 21:08:02Strach jest najgorszy a ja chcę po prostu wiedzieć czy nic mi nie jest albo jest ( co mam nadzieje się nie okaże ) państwo znają się na objawach i przebiegu tej choroby wiec szukam porady bo strach jest najgorszy, ale ja po prostu w głowie mam tylko myśli o tej chorobie i to ze mogę być na nią chora.
No właśnie, znamy się na objawach i przebiegu i wspólnie ustaliliśmy, że najlepiej będzie jak pójdziesz do psychiatry, bo on jest od głowy i poradzi coś na twoją obsesje na punkcie sla.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

SISKA

Cytat: Ogaruus w 17 maj 2018, 21:19:20No właśnie, znamy się na objawach i przebiegu i wspólnie ustaliliśmy, że najlepiej będzie jak pójdziesz do psychiatry, bo on jest od głowy i poradzi coś na twoją obsesje na punkcie sla.
Mam również coś takiego ze jak podnoszę nogę do góry np podczas zrobienia kroku to u lewej nogi duży paluch u nogi jakby nie podnosi się "automatycznie" podczas podnoszenia nogi paluch jest troszkę niżej niż mniejsze palce w tej nodze w prawej mam normalnie i właśnie martwię się tym ten palec tak jakby ciagnie się za tymi innymi a ten drugi "normalny" jakby podnosi się do góry sam. Mogę ruszać tymi palcami normalnie, tez jeżeli chce podnieść tego dużego pAlicja w sensie jak "wymuszam" jego podnoszenie to się podnosi normalnie. Stopa mi nie opada tylko ten palec jest taki dziwny odrobinkę niżej niż reszta palcow u tej nogi.

The_Magus

To nie jest śmieszne, prosisz się o bana
Co z psychiatra?

SISKA

Cytat: The_Magus w 19 maj 2018, 22:58:04To nie jest śmieszne, prosisz się o bana
Co z psychiatra?

Dzwoniłam, kolezanka znalazła mi jakąś poradnie na nfz ale nikt nie odbierał. Wiec dałam sobie na razie spokój mam za tydzień komunie, wiec  zadzwonię tam jeszcze raz już po. Ale sama nie wiem szczerze czy to nadaje się do konsultacji psychiatrycznej, raczej wydaje mi się że skieruje mnie na jakieś badania żeby było wiadome ze się mylę i ze moje stany są nieuzasadnione ( mam nadzieje)

Wiem ze miałam się już uspokoic i dać sobie spokoj ale co chwile coś się u mnie pojawia a to bóle miesni, ostatnio miałam takie fascykulacje ze masakra. Do tego jeszcze ten palec jest taki dziwny i po prostu się martwię, chce po prostu to wszystko wykluczyć mieć pewność, wiec pisze swoje "objawy". Nie mam zamiaru nikogo denerwować, nie  chce wam robić na złość, chce się po prostu poradzić powiedzieć wszystko żeby potem mieć głowę spokojna i po prostu mniej się tym martwić. Co do tego palucha to naprawdę jestem trochę zdenerwowana i po prostu chciałam  się poradzić czy to może być coś "złego" czy nie. Nie wiem nie jestem lekarzem chce po prostu zapytać się doświadczonych ludzi żeby potem wiedzieć na czy stoję.

The_Magus

Masz zaawansowane zaburzenia desocjacyjno konwersyjne
Nadaje się "jeszcze jak", im dłużej będziesz zwlekać tym gorzej dla ciebie, na tym forum przestań już pisać
Jeżeli chcesz o tym gadać z ludźmi przenieś się na nerwica.com

SISKA

20 maj 2018, 20:50:16 #17 Ostatnia edycja: 20 maj 2018, 20:59:43 by SISKA
Cytat: The_Magus w 20 maj 2018, 08:06:06Masz zaawansowane zaburzenia desocjacyjno konwersyjne
Nadaje się "jeszcze jak", im dłużej będziesz zwlekać tym gorzej dla ciebie, na tym forum przestań już pisać
Jeżeli chcesz o tym gadać z ludźmi przenieś się na nerwica.com

Wydaje mi się że to też nie jest do końca tak, osoba która ma jakiekolwiek objawy np głupie fascykulacje zazwyczaj pisze tutaj żeby dowiedzieć się czy jej objawy mogą świadczyć na sla lub jakaś inna chorobę neurologiczna. W moim przypadku zaczęłam o tym nagminnie czytać a objawy sla według doktora Google to fascykulacje, bóle mięśni utrata wagi itp. Ja od kilku miesięcy żyje w strach ze to mogą być jakieś objawy. Ja tego nie wiem nie jestem lekarzem. Ale gdyby spojrzeć na to tak po ludzku dlaczego nagle w jednym czasie mam to wszystko fascykulacje,  czasem bolą mnie miesnie, schudlam ok kilogram i jeszcze ten palec mogliby państwo wyjaśnić mi jedna rzecz odnośnie tego palca. Dlaczego jak stanę na piętach i przyłoże do siebie dwie stopy to ten duży paluch jest jakby niżej od palucha  w przeciwnej nodze. Oczywiście mogę go " podnieść" ale jak np stawiam nogę na pietach to ten jeden palech jest trochę wyżej  ( jakby podnosi się sam) a ten drugi jest nizej. Mogę tego palca zginąć podnosic itp ale po prostu jakby automatycznie nie podnosi się tak wysoko jak ten "normalny". Ten palec teraz przeraza mnie najbardziej. Czytałam coś o tz " podwijajacym się palcu" możliwe ze to coś takiego? Niestety nie znalazłam żadnych konkretnych informacji na ten temat.

Przepraszam i proszę o zrozumienie, ludzie z podobnymi objawami boją się po prostu ze mogą miec być chorzy na śmiertelna chorobę.  
Czytałam ze ona może się ujawniać miesiącami albo nawet latami i wszyscy mówią ze jest ok a nagle okazuje się ze to sla. Wątpię że psychiatra mi pomoże jeżeli nie będę wiedzieć na 100% ze to nie sla. Chciałabym po prostu wiedzieć czy ten palec to może być coś poważnego i czy to ze jest nizej niz ten sam palec u drugiej nogi to tez jest normalnie.  Jak wygląda podwijajacy się palec?

meg

Siska, koniec roku się zbliża :-\  weź się lepiej za naukę i nie myśl o śmiertelnych chorobach.
Ewentualnie skup się na podrywaniu chłopaków :P  wtedy zapomnisz o objawach a one nagle jakoś cudownie znikną, uwierz mi ;D

SISKA

Cytat: meg w 20 maj 2018, 22:22:35Siska, koniec roku się zbliża :-\  weź się lepiej za naukę i nie myśl o śmiertelnych chorobach.
Ewentualnie skup się na podrywaniu chłopaków :P  wtedy zapomnisz o objawach a one nagle jakoś cudownie znikną, uwierz mi ;D

Dziekuje, wgl chciałam wam wszystkim podziękować za wszystkie odpowiedzi uspokoililiscie mnie napewno trochę, wiem ze mogę być denerwująca ale po prostu się boje. Umowie się po tym tygodniu do psychiatry nie wiem czy mi pomoże czy nie no ale zobacze nic nie tracę, myślę też czy iść do lekarza i opowiedzieć mu o moich " objawach" i zobaczyć co on mi powie, co państwo o tym myślą?  😄