Czy to sla??

Zaczęty przez Jaa218, 28 grudzień 2018, 17:12:47

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Do dołu

ada73

01 styczeń 2019, 20:28:10 #60 Ostatnia edycja: 01 styczeń 2019, 20:31:39 by ada73
https://m.fotosik.pl/zdjecie/fe94f976a6bc06e4

https://m.fotosik.pl/zdjecie/d3e802f4bcc42252

https://m.fotosik.pl/zdjecie/b533f99194782275

https://m.fotosik.pl/zdjecie/2b39e3d477fb7c8e

Dziewczyny niee dajcie się zwariować. Tu macie moje zdjęcia. wszystko zależy jak ułoży się dłoń. Na 2 I 3 fotce mam tak odgięte dłonie że widać dołki.
Jak mam normalnie to widać że nie ma dołków. obie dłonie mam podobne (nie identyczneni) i nie uważam że mam zaniki. Oglądałam dzisiaj dłonie sąsiadki ma dużo bardziej rozbudowane ode mnie mięśnie na spodzie dłoni ale mniejsze (większy dolek) na wierzchu dłoni. każdy ma inną urodę. Ania nie wierzę że 2 miesiące temu dokładnie oglądałaś dłonie i teraz je porównywalaś. Teraz dokładnie je poogladalas po doczytaniu informacji o SLA i wydaje Ci się że są inne. Ja mam takie same wgłębienia po odgięciu kciuka przynajmniej na spodzie dłoni a kawał że mnie baby więc moje dłonie nie są wychudzone. 

Limo

Były zdjęcia języka  teraz dłoni ciekawe czego będzie jeszcze  robi się komiczne
Ja mam  zespoły korzeniowe (chyba) I nieustająco ból  od 2 lat będzie w lutym
Fascykulacje  chyba  ja tak nazywam
7 miesięcy  i co ,,,,,,,,,,,,,    chyba czas zaufać lekarzom

Szarlotka87

Jeden mówi że zanik drugi że nie zanik czuje w ogóle słabsze dłonie więc trudno powiedzieć drugi kciuk wygląda normalnie w miarę...

Jaa218

A czy placek po jednej stronie jezyka oznacza zanik?

Ania1985

Ada twoje dłonie wygladaja normalnie w każdej pozycji u mnie widać dol i to dosc duży lekarz tez potwierdził wczesniej tak nie miałam napewno i inne części ciała ale to się okaże już niedługo, że się nie myliłam znam siebie i nigdy nie wyolbrzymiałbym z objawami a lekarzy omijalam szerokim łukiem.
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku !

golka1987

Ania ty siebie słyszysz licytacja kto ma wieksze objawy? Twoja wypowiedź to tak jakby ją Wam pokaże mam sla zobaczycie wszyscy... Tu są chore osoby trochę więcej taktu

Ania1985

Nie miałam nic takiego na myśli jeśli niektórzy tak to odebrali przepraszam

the_kure

01 styczeń 2019, 22:02:15 #67 Ostatnia edycja: 02 styczeń 2019, 10:59:00 by Ogaruus
szkoda ze wulgaryzmow nie mozna uzywac, bez nich ciezko jest komentowac. ania ja tobie wczesniej pisalem ze mi sie wydaje ze masz zaniki miesni na dloni :P ale jednak to cofam dla dobra spolecznosci.

Jaa218

Witam, doszly mi nowe objawy. Osłabiła mi sie lewa dlon czuje jakby byla sztywna nie wykonuje nia precyzyjnych ruchow, ogranicza mnie... Oraz bol kregoslupa po prawej stronie na dole, bol biodra i wędrujące bole a to w palcach rak a to w kostce nogi a to palcach nog a to w nadgarstku...a dzis obudziłam sie z potwornym bolem oslabionej dloni ktory po 10 min ustapil...doszly tez fascykulacje jezyka nawet w gardle je czuje. Neurolog dopiero 23go...czy ts choroba tak szybko postepuje?

Vinderlan

Ja218

Co to był za antybiotyk? Ja ponad miesiąc temu również zachorowałem na mocny ból gardła połączony z zatkanym nosem i zieloną wydzielina .  Dostalem zinnat na 7 dni.

10 dni po początku choroby pojawiły się pierwsze objawy neurologiczne.  Zaczalem wszystko  podwójnie widzieć, a kilka dni później doszła słabość w mięśniach głównie prawej nogi I nieustapliwe fascykulacje w łydkach oraz (rzadziej w udach stopach). Gdy chodziłem mialem wrażenie że zaraz nieutrzymam swojego ciała i noga mi się ugnie. Uczucie w nodze to było hmmm. Okrslilbym je jako takie które towarzyszy przy mdleniu/ braku siły ( np. Chcesz podnieść 45 raz ciężar Ale już nie dasz rady, wiesz takie wyczerpanie. O dziwo po kilku dniach ta słabość znikła i znowu czułem normalnie sile w konczynach , pozostało tylko mocne podwójne widzenie
 Jednak I ono po okolo 2 tygodniach zaczęło sie znacząco poprawiac.

Jest 3 Stycznia ( 2 tygodnie od poprawy I ustania objawów ( zostały tylko f
ascykulacje ) zachorowalem znowu na to samo, ból gardła, zatkany nos z zieloną wydzielina. Na następny dzień znowu podwójne widzenie sie pojawiło, do dzis widze wszystko podwójnie co jest na odległości większej niż 3 metry. Do tego słabość kończyn  i NIEUSTAPLIWE TRWAJĄCE  NONSTOP  FASCYKULACJE ŁYDEK

.  Dzis jest 9 Stycznia
W nogach czuje juz wieksza sile. Niestety nadal dwoi mi się tak samo mocno i mam nonstop  fascykulacje łydek. Gardło juz nie boli ale nadal mam infekcje dróg oddechowych ( antybiotyki nie brałem, czekam na wymaz).

Powiedzcie co o tym sądzicie. Czy nie jest to dziwne że takie objawy pojawiają się lub nasilają przez i infekcje?

Zapraszam do dyskusji

Jaa218

09 styczeń 2019, 20:59:18 #70 Ostatnia edycja: 09 styczeń 2019, 21:02:08 by Jaa218
Vinderlan nasze objawy są zupełnie inne..ja mam klujace bole ktore sobie wedruja to tu to tam np. Boli kciuk a za 10 min boli kostka u nogi a jeszcze za 10 boli palec wskazujący, fascykulacje calego ciala które występują losowo lecz 24 na dobe, oraz uczucie nie pewnej reki i nogi. Gdy cos podnosze lewa reka czuje w tej dloni bol. U mnie trwa to 2 miesiące zaczelo się po antybiotyku o nazwie duomox...moze to tylko zbierznosc w.czasie..bylam u lekarza odruchy ok skierowania na emg nie dostalam kolejna wizyta 23 stycznia. Dodam ze u mnie nic nie mija ciagle jest tak samo dodatkowo udo mam twarde i bolace oraz napiete lydki. U ciebie nie widze SLA.. Masz objawy a potem sie cofaja dodatkowo problemy ze wzrokiem co wogole nie jest objawem tej choroby.

the_kure

Vinderlan nikt tu juz dyskutowac nie bedzie bo wszystko co mialobyc bylo powiedziane. laska o nicku anastazja miala jakas tam grype i potem objawy nurologiczne ise jej odpalily i trwaja juz 2 lata.(2 lata tkwi na tym forum i jedyne co osiagnela to zalapala troche dystansu)  takich historii jest pelno. lekarze nie potrafia pomoc, i tak to leci. kazdy przypadek troche inny ale wszyscy jedziemy na tym samym wozku. jedni sie uazalaja nad soba inni kombinuja.  Ogolnie wazne jest zebys zrozumial jedna rzecz: niezalezni jak fajne miales zycie do tej pory to od teraz wszystko jest wywrocone do gory nogami, bedziesz zyl w leku i nepewnosci a wszystkie wielkie plany stoja pod znakiem zapytania. jezeli dobrze to rozegrasz to moze te doswiadczenia naucza Cie pokory i dystansu do wszechswiata. (jakbym pokora w dzisiejszym swiecie byla czyms wartoscioym heh)

golka1987

Mi na to wszystko neurolog powiedziała,że to jest miogenne uszkodzenie mięśni przez wirusa infekcje ,mięśnie muszą się zregenerować przez rok ,dwa ... Mówiła też ,że bardzo często się to teraz przytrafia ,będę miała chwilę to napiszę jakie miałam badania.Zaufalam ogółem lekarce i po roku przeszlo,wraca z każdą infekcja ale nie panikuje już

the_kure

no to ze 90procent naszych przypadkow to jest jakas przewlekla neuroinfekcja to to jest juz prawie oczywiste. (a tym ktorzy nadal w to nie wierza to pozostaje rzeczywiscie brac leki psychotropowe) . pytanie tylko jaki to patogen powoduje, bo o tyle o ile z wirusami ciezko jest walczyc to na bakterie grzyby i pierwotniaki i pasozyty leki sa .  zreszta na wirusy tez sa leki i tez sa prowadzone terapie.  pytanie czy to za kazdym razem jest nowa iinfekcja czy jednak ta infekcja jest ta sama tylko ma okresy zaostrzenia.  pytanie jaki z tym wszystkim zwiazek ma borelioza. no i ostateczne pytanie co maja  robic Ci ktorych stan sie powoli ale jednak pogarsza na przestrzeni lat. bo potem za kilka  zostanie niewinny czlowiek wrzucony do worka pls  jak nasza katarzyna28.   

golka1987

Hej no więc badania ,które sama robiłam i te co w szpitalu to oczywiście morfologia, jonogram, badanie moczu, ob, mleczany w PMR, punkcja a w punkcji wykonano cytoza, białko Pmr, glukozę, odczyn Państwo, odczyn Nonne Appelta,badanie ilościowe przeciwciał czynnika reummatoilnego,badania wątrobowe alat aspat bilirubina,dehydrogenaza mleczanowa,cholesterol,trójglicerydy,kinaza ,glutamylotranspeptyza, IgG,TSH, parathormon, przeciwciała przeciw cyklicznemu peptydowi, Hbs,,eGFR wg CKD- EPI,albumina w płynie mózgowym,przeciwciała Ana,przeciwciała przeciwjadrowe, przeciwciała przeciw cytoplazmie, proteinaza 3,mieli peroksydaza,cv2,pmna2,RI,YO,HU, rekoweryna,sox1, tytyna,Zic 4,GAD 65, Tr, immunofiksacja,IgG przeciw borelia,przeciwciała IgM przeciw borelia,eng ,emg

golka1987

Wskaźnik Linka i Tibilinga, prążki oligoklonalne w PMR, IgG przeciw gangliozydom,IgM przeciw gangliozydom,,badanie cytokinami chemotaktyczna

Latica

Autorko  bóle to naturalna rzecz ludzkiej anatomii, każdego od czasu do czasu coś boli. Proszę Cie brak objawów klinicznych, co wyklucza ta chorobę. Gdybyś miała sla to w 100% lekarz by cos znalazł,  stwierdzilby ze coś jest nie tak. Zrób sobie badania na bolerioze, tezyczke, zrób badania krwi. Nie zadreczaj się tym co ci to da ze będziesz wypisywac swoje objawy na a forum, czekasz aż wreszcie ktoś ci napisze " tak to sla ". Chory z sla ma zaniki miesni, osłabienie miesni, widoczne ubytki wagi, pogorszenie ruchowosci. Fascykulacje występują u wiekszosci zdrowej społeczności i nie mają nic wspólnego z sla. Poczekaj na badanie, przestań o tym myślec, zajmij się dzieckiem idź do kina idź do kina z mężem albo przyjaciółkami, to ze ciagle o tym myślisz tylko pogarsza sprawę.

the_kure

golka1987 czy w tych wszystkich badaniach wyszly Ci jakiekollwiek anomalie ?  czy robilas jakies testy w kierunku przeciwcial na chlamydie mycoplazme cmv itd  u Ciebie hashimoto tez bylo ? juz mi sie myla wszystkie osoby, coraz wiecej nas tu jest na tym forum.

the_kure

rany laska serio chilout, nikt Cie po zdjeciach nie bedzie diagnozowal bo na nich nic nie widac .

Do góry