Czy to sla??

Zaczęty przez Jaa218, 28 grudzień 2018, 17:12:47

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Do dołu

golka1987

Większości badań było ok , wątrobowe miałam cały cZas podwyższone,badania moczu też różnie wychodziły, tarczycowe wszystkie ok ,za to z żołądkiem zmagam się od kilkunastu lat może to miało wpływ nie wiem ...

ada73

Jaa218 ale o jaką część dloni ze zdjecia Ci chodzi. Bo w miejscu klebu kciuka  to ja widze wypasioną poduszkę. Wstukaj sobie w google haslo zanik kłębu kciuka albo cieśń nadgarstka i wejdz na grafikę. Tam znajdziejsz mnóstwo zdjec z zanikiem kłebu kciuka i zobaczysz że zadne nie przypominaja twoich dłoni.

Jaa218

ada73 wlaanie chodzi o miejsce klebu kciuka na prawej dloni mam gruba poduszke a tu wyszly zyly i widac male wgłębienie

ada73

Jaa218 ja tez.man roznej grubości poduszki klebu kciuka w obu dloniach.. W prawej tej wiodacej jest bardziej rozbudowana. Jakby Ci zanikal klab kciuka to nie miałabys małego wglebienia tylko zapadniety caly miesnien a kciuk by Ci sie ustawial tak jak inne  palce a nie przeciwstawnie.  Poza tym najpierw jest oslabienie miesni, ktore nastepnie nie pracujac zaczynaja zanikac.

Jaa218

Czy ktos wie czy w sla jest uczucie pradu w nogach oraz uczucie rozpierania i polewania nogi goraca woda w roznych miejscach?

GUN

Tak, ja wiem. Nie ma.

Jaa218

A czy moze ktos wie co to moze byc? Bardzo kluje i boli ta boga najbardziej w udzie

meg

Jak byłam w szpitalu jedna z dziewczyn miała takie objawy, ją akurat ręce tak paliły jakby je ktoś wrzątkiem polewał, więc cały czas owijała zimnymi mokrymi ręcznikami. Była bardzo długo diagnozowana i nie byli do końca w stanie określić co to jest, na pewno coś autoimmunologicznego, więc ostatecznie dostawała Imuran i przeszło. Minęło już ze 3 lata i ma spokój.
Niestety nie zawsze lekarze są w stanie zdiagnozować chorobę a pomóc się udaje po prostu metodą prób i błędów :-\

Jaa218

Meg dziękuję za odpowiedz lecz mnie nie pala czuje uczucie naplywajacego ciepla ktore za minutę mija i tak killa razy na dzien.. Glownie w lydkach i udach.

the_kure

ja2018  jakby ktos widzial co to moze byc to by nas tu nie bylo.  parastezje uczucie pradu wibracje napady goraca nie maja nic wspolnego z SLA (serio przy tych objawach masz wieksze prawdopodobienstwo ze to jest rak niz sla) te objawy wskazuja albo na problemy endokrynologiczne albo autoimuniologiczne albo neuroinfekcje, u nas prawdopodobnie to wszystko jest jakos pomieszane i sie przenika.  wez przyklad z ania1985 ktora dzieki moim wybitnym radom przestala histeryzowac, zrobila odpowiednie badania i pograzyla sie w chilloucie :P:P

Ania1985

Ja się nie zgadzam z tym, że w Sla nie ma parestezji, mrowienia itd jak czytam historie ludzi chorych na początku co 3 osoba miała takie właśnie objawy . Z tym chilloutem bym nie przesadzała dalej moje objawy się utrzymują w nocy mam ręce jakby sztywne nie mogę dziecka nakarmić, na prawej stronie nie da rady spać tak bark boli  język dalej lata eh szkoda pisać i się znowu użalać. Tylko ciekawi mnie czy komuś się zdarzyło, że Dr Drac powiedziała, że nie ma Sla i się pomyliła, napisała w opisie zanik obręczy barkowej itd te odruchy kiepskie i niby nie ma tutaj choroby neurologicznej mam obserwować czy się pogarsza lub polepsza więc sobie będę czekać i obserwować i liczyć na cud.
Jaa218 kiedy masz neurologa ?

golka1987

Zastanawiam się nad jednym Ania po co chodzisz do lekarza jeżeli mu nie ufasz i tak masz swoją teorię?

Ania1985

Chcę wierzyć w to i sobie to wmawiam codziennie, że przecież neurolog z najwyższej półki napewno się nie pomyliła tylko zawsze zostaje te kilka procent niepewności jak widzę siebie codziennie i swoje ciało jak się zmienia. Czy ktoś był może u Dr Opuchlika ? Za pół roku mam się stawić na wizycie z nowym Emg i się zastanawiam czy iść znowu do Drac czy do Opuchlika ...

Ja30

Cytat: Ania1985 w 15 styczeń 2019, 19:27:53Chcę wierzyć w to i sobie to wmawiam codziennie, że przecież neurolog z najwyższej półki napewno się nie pomyliła tylko zawsze zostaje te kilka procent niepewności jak widzę siebie codziennie i swoje ciało jak się zmienia. Czy ktoś był może u Dr Opuchlika ? Za pół roku mam się stawić na wizycie z nowym Emg i się zastanawiam czy iść znowu do Drac czy do Opuchlika ...
Opuchlika odradzam. Byłem stracilem czas i kasę. Jedyny pomysł doktora to była tężyczka,kilka osób z forum było w podobnym czasie u dr i wszyscy wychodzili od niego z magnezem i wapniem na tęzyczke.

Jaa218

15 styczeń 2019, 20:19:04 #94 Ostatnia edycja: 15 styczeń 2019, 20:25:48 by Jaa218
Ja mam dopiero 23go neurologa i tez jest coraz gorzej rece sztywne bola miesnie raz tu raz tam i sobie myślę czy w tej chorobie az tak szybko postępuje, to dopiero 3 miesiac objawow a ja juz mam oslabienie miesni gdy cos robie bol okropny w ramionach bole wedrujace miesni wczoraj np caly dzien rwal mnie palec wskazujący a dzis mrowi w malym palcu tej reki...wibracje w lewej nodze gdy siedze, po dluzszym zgieciu reki bol w łokciu...

golka1987

Jaa218 spokojnie ,ja mam to przemijajaco powracające a o tej porze roku mam znów to samo bóle mięśniowe fascykulacje drgania powieki itd

Limo

Kobieto przestań szukać sobie na siłę choroby neuronu ruchowego idziesz 23 do lekarza i dopiero wtedy będziesz mogła coś konkretnego powiedzieć bo zdjęcia które są zamieszczone zamieściło mają taką samą merytoryczną wartości jak te które pojawiły się dzisiaj na forum tepanie sam bym chętnie zdiagnozował i nie bądź jak Anka która i tak wie wszystko lepiej mimo że lekarze mówią inaczej siedzisz na forum 24 na dobę Powiedz pomaga raczej wątpię dlatego tak jak ci napisałem oprócz konsultacji neurologicznej u ciebie jest konieczna konsultacja psychiatryczna i nie mówię tego wcale złośliwie

Jaa218

Po konsultacji z neurologiem mam zamiar wybrac sie na konsultacje ale nie psychiatryczna lecz psychologiczna neurolog nie stwierdziła bym potrzebowała psychiatry

the_kure

parastezje i fascykulacje moga byc tak samo poczatkowym objawem raka i to wybitnie zlosliwego, wiec blagam dla urozmaicenia od teraz zacznijcie dreczyc swoich bliskich ze macie raka a nie sla. niech maja w zyciu troche rozrywek i roznorodnosci.   jaa218 tak oblecisz 20 lekarzy lacznie z seksuologiem  ale testu na borelioze nie zrobisz /  ania piszesz ze boli Cie bark podczas snu ? ale co konkretnie ? i jaki ma to zwiazek z sla ?  jak znajde kogos z sla kogo bolal lewy palec u prawej stopy to to znacczy ze kazdego kogo boli lewy palec u prawej stopy powinno sie diagnozowac na sla.  golka ciezko jest ufac lekarzom skoro oni juz nawet nie udaja ze niie wiedza co nam jest (chociaz wlasciwie to lekarz ktory przyznajse sie do niewidzy jest bardziej godny szacunku i zaufania niz ten ktory na sile wciska jakas nerwice)

Jaa218

15 styczeń 2019, 22:33:33 #99 Ostatnia edycja: 15 styczeń 2019, 22:42:04 by Jaa218
the_kure zrobie badania na borelioze ale to kosztuje 850zl takze nie tak prosto juz dziś wziąć tyle kasy i wydać na badanie

Do góry