Pomoc w diagnozie

Zaczęty przez Vinderlan, 06 styczeń 2019, 21:45:22

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Do dołu

the_kure

rany znow sie zaczyna: bede to jak mantre powtarzal: zrob sobie badanie na borelioze i koinfekcje.

Vinderlan

Faktycznie jest trochę tak, że dodatkowo się tylko nakręcam I stresuje, ale to dlatego że objawy są A przyczyny do tej pory nie znaleziono, diagnostyka niepełna, a objawy nie są zbyt ciekawe jak się tak je zestawi z chorobami.

Dziękuję Wam za zainteresowanie moim tematem.

ada73 owszem jestem nerwusem  :D łatwo się stresuje A w tym przypadku to gwóźdź do trumny :p

Vinderlan

Cytat: the_kure w 07 styczeń 2019, 00:22:30rany znow sie zaczyna: bede to jak mantre powtarzal: zrob sobie badanie na borelioze i koinfekcje.

Badanie na boleeioze testem Western Blotta  igg+igm wystarczy? W szczegółowych wynikach płynu rdzeniowego tez Bede mial pod kątem  boleriozy i kzm  Ale nie wiem jaka metoda

Ania1985

Ja sama w temacie boreliozy jestem ponad rok odkad coś zaczelo się dziac z moim zdrowiem ale z racji tego, ze nie mieszkam na stale w Polsce Nie mialam mozliwosci zrobic takich badan ️️tam gdzie mieszkam Nie uznaja praktycznie takiego czegos jak borelioza chyba ze przyjedzie się z rumieniem na pol nogi dlatego teraz jestem w polsce i sie monotonnie diagnozuje krok po kroku , chociaz ja Nie jestem przekonana u siebie do boreliozy  za duze objawy jak dla mnie ale Ide we wtorek na badania szczegolowe pod tym katem i powtarzam wszystkie vit i inne cuda wianki zobaczymy a jutro wizyta u dr Drac 😳

Ania1985

Polecam jeszcze zrobić badanie potencjalów wywołanych jesli były problemy ze wzrokiem , które jesli wyjdzie ok mozna praktycznie wykluczyć Sm patrząc na rezonans mózgu ( mam taka sama zmianę jak ty ) .

Vinderlan

Ja około 7 lat temu zaobserwowalem u siebie kleszcza na ramieniu ( I mały chodzący nie wbił się jeszcze) .
Tak to nigdy więcej kleszcza na sobie nie znalazłem ani rumienia.
W te wakacje sporo chodziłem po polach w pobliżu lasów w krótkich spodenkach, gdzie miejscami byly wysokie trawy.

Zrobię te dodatkowe testy na bolerioze tylko nie wiem jaki będzie skuteczny. Western Blot? Igg+igm?

Bo ponoć metodą  elisa jest malo wiarygodne

Vinderlan

Cytat: Ania1985 w 07 styczeń 2019, 00:41:44Polecam jeszcze zrobić badanie potencjalów wywołanych jesli były problemy ze wzrokiem , które jesli wyjdzie ok mozna praktycznie wykluczyć Sm patrząc na rezonans mózgu ( mam taka sama zmianę jak ty ) .

Dzięki za informację Aniu. Postaram się o TE eeg

the_kure

borelioza to jest "nowa" i kontrowersyjna choroba. co do objawow: jedni na gronkowca padaja a inni z nim cale zycie sa i nic im nie jest. w przypadku tej boreliozy: wyglada na to ze to jakie masz objawy najbardziej jest zalezne od wspolistniejacych koinfekcj.  Co do badan to rowniez kwestia kontrowersyjna. pytanie ile masz kasy ?  i gdzie mieszkasz ?  Co do badan wykonywanych w szpitalu: to nawet jesli Ci wyjdzie borelioza to gwarantuje Ci ze Cie oleja i powiedza ze to nie od boreliozy .   ania1985 kiedy bedziesz miala wyniki testu LTT i na koinfekcje ?

Vinderlan

Mieszkam w okolicy Bialegostoku(Podlaskie)

Na te badania pod koinfekcje/bolerke moge przeznaczyc I chocby 1000zl byle wkoncu coś wyszło 

the_kure

vinderlan pozatym objawy podobne do boreliozy moze dawac rowniez chlamydioza mykoplazma czy kila i pewnie cala masa innych bkaterii ktorych nawet nie umiemy nazwac .  domyslam sei ze twoje zasoby fiansowe sa ograniczone wiec moze zrob sobie najpierw test na koinfekcje np w synevo albo u wielkoszynskiego albo w alab. Co do testu na borelioze to najbardziej skuteczny jest niby test LTT i KKI ale to sa testy kontrowersyjne.  ja mam szczescie bo mi wyszedl WB. ale wiesz na tym forum jest na przyklad ziomek niejaki tomek i on ma test WB wywalony na maxa a i tak nadal lekarze mu wmiawiaja ze nie ma boreliozy. jesli sie okaze ze masz borelioze to jestes zdany sam na siebie i musisz miec silna psychike.

the_kure

https://www.synevo.pl/badania/kl-zak/ ;  moim zdaniem jezeli masz wydac pieniadze to zrob sobie to:  koszt okolo 650zl  badanie jest na bakterie: chlamydia mykoplazma babesia bartonella anaplazma.  ewentualnie https://lublin.tvp.pl/36072426/instytut-medycyny-wsi-chce-uruchomic-centrum-leczenia-boreliozy ;  mozesz sei wybrac tam i tam zrobic sobie badania prywatnie.  to chyba jedyna panstwowa placowka godna zaufania w kwestii boreliozy . za czasow kiedy w PL jeszcze nikt nie slyszal o boreliozie oni juz sie tym zajmowali.

Vinderlan

Dzięki, za chwilę popatrzę na te linki dokładniej

https://www.alablaboratoria.pl/pakiet/64/panel_koinfekcje_zawiera_9_badan_wykrywajacych_7_drobnoustrojow_

Znalazlem jeszcze taki, koszt ok. 800 zł na miejscu w Bialtmstoku

the_kure

ta ten twoj tez spoko nawet ten liknk wklejalem dziewczynie o nicku ja218 ktora sie pojawila tutaj na forum tydzien temu z podobnymi objawami. niestety nie zrobila zadnych badan woli wchodzic na forum codziennie zakladac nowe watki i histeryzowac. http://www.imw.lublin.pl/pdf/ZSBiP/Cennik_2018_01_22.pdf ; tutaj masz jeszcze taki cennik i koszt panelu 468zl.  Co do jakosci badan ciezko powiedziec co lepsze, czy alab czy synevo czy lublin. ja robilem w synevo wyszla mi mykoplazma yersenia i anaplazma.

Latica

Na podstawie twoich objawów wydaje mi się ze możenił to by SM i moim zdaniem jest to bardziej prawdopodobne niż sla

the_kure

vinderlan poczytaj sobie tego bloga od poczatku https://www.samimocni.pl/pddo-4-pacjenta-w-stanie-dosc-dobrym-wypisano-do-domu/- przypadek bardzo podobny do twojego - takie quasi SM niewiadomo co. pytanie czy ty tez podczas proby romberga padasz na lewo ? bo ja np padam na prawo ! ciekawe czy to ma jakis zwiazek z pogladami politycznymi ? :):):)

Vinderlan

Cytat: the_kure w 07 styczeń 2019, 13:43:26vinderlan poczytaj sobie tego bloga od poczatku https://www.samimocni.pl/pddo-4-pacjenta-w-stanie-dosc-dobrym-wypisano-do-domu/- przypadek bardzo podobny do twojego - takie quasi SM niewiadomo co. pytanie czy ty tez podczas proby romberga padasz na lewo ? bo ja np padam na prawo ! ciekawe czy to ma jakis zwiazek z pogladami politycznymi ? :):):)

Haha :D. W próbie Romberga nie padałem ani na lewo ani na prawo  Ale przechyłalem się lekko na prawą stronę
 Może świadczy to o tym ze jestem obojętny politycznie z lekkim nastawieniem na prawicę xD

Vinderlan

11 styczeń 2019, 15:57:02 #36 Ostatnia edycja: 11 styczeń 2019, 20:05:36 by Vinderlan
Jeszcze jedno pytanie do Was. Czy  ta "dziura" obok kostki wyglada  na ubytek mięśni? Bo 3 tygodnie temu mialem dokladnie w tym miejscu fascykulacje (film poniżej) moge wstawić film jak coś bo mam
 . Na lewej nodze wydaje mi sie ze nie mam az takiego wgłębienia.

Zdjecie z dzisiaj stopy lekko wygiętej  zeby uwidocznic:

Fascykulacje w tym miejscu z przed miesiąca :
https://youtu.be/UgAFpjuF_xw

A tu dla porównania zdjecie z dzisiaj z podobnej pozycji jak w filmie:

-------------

A tu fascykulacje łydek ktore mam 24/7 ( film z przed miesiąca)

https://youtu.be/NxxrQJ9UUjQ

---
Ps. Odnośnie hipotezy przyczyny neuroinfekcji
 Na razie zrobilem wymaz nosa i gardła zeby zająć się od najprosstrzych  przyczyn u mnie ( przewlekle zapalenie zatok). Za tydzień wyniki pmr.  Mam ponowne skierowanie do szpitala.  Może tym razem beda jeszcze jakieś inne badania robić.  Badanie prywatne na koinfekcje bede robił za 2 tygodnie

Jaa218

Nie wygląda to na zanik..a jak dlugo masz te fascykulacje w lydce?

ada73

11 styczeń 2019, 22:15:41 #38 Ostatnia edycja: 11 styczeń 2019, 22:19:17 by ada73
Ja w tych miejscach tez mam dziury i raczej każdy je ma jezeli nie ma obtluszczonej albo opuchniętej kostki. W tym miejscu nie ma tez raczej miesni tylko torebka stawowa. Przy okazji nie mam tez identycznych nog ani rak. Jak zaczelam je mierzyc i oglądać to widze ze wiodace kończyny prawa rękę i noge mam ok 1 cm wieksze na obwodzie wiec jest tez różnica w mięśniach. Dla odmiany lewą lydke mam bardziej wyrzezbioną. Kazdy ma jakies delikatne asymetrie w budowie tylko malo kto się tak przygląda sobie.

Vinderlan

Cytat: Jaa218 w 11 styczeń 2019, 20:10:32Nie wygląda to na zanik..a jak dlugo masz te fascykulacje w lydce?

Trochę ponad miesiąc. Wczesniej mialem tez sporadyczne fascykulacje, ale na całym ciele . Np 8-10 drgniec  w losowym miejscu ciała raz na kilka godzin.  Ale od miesiąca to w łydkach(dolnych konczynach)  mam wlasnie nonstop

Do góry