Ziszcza się najgorszy scenariusz

Zaczęty przez rafiksq, 31 styczeń 2019, 16:14:05

« poprzedni - następny »

Zaruka i 1 Gość przegląda ten wątek.

Do dołu

rafiksq

Ok Panowi nic mi tu nie gra u żony, zbieżność ze śmiercią mamy, szybkość postępu i cała historia jej życia ale lekarze dzisiaj postawili diagnozę SLA postać opuszkowa z mocno uszkodzonym/zajętym opuszkiem nerwu ruchowego. Stwierdzony zanik mięśnia oddechowego, bez urządzeń kilka miesięcy życia.

Ktoś powiedział, że sla zaczyna się od kciuka a żonie zaczeło się od małego malca - drętwienia i później braku możliwości wyprostowania no ale innej choroby z takimi objawami nie znalazłem :(

Karo

Mój mąż też dostał najpierw immunoglobuliny . ze względu na wiek oraz niepełne bloki przewodzenia w badaniu eng

meg

Rafiksq, jaka choroba by to nie była, to zapewne choroba i śmierć mamy przyspieszyły jej atak i miały wpływ na przebieg  :(
U mnie też choroba zaatakowała po okresie silnego stresu...
Aha, i u mnie też zaczęło się niestety od małego palca, piąty i czwarty powoli przestawały się prostować, potem trzeci a wskazujący i kciuk na końcu.
Niemniej jednak w tych chorobach nic nigdy nie jest pewne i wciąż nie wiemy na co i dlaczego chorujemy :'(

Ogaruus

A u mnie zaczęło się od palca wskazującego lewej ręki. Był przygięty i się go nie dało wyprostować ani odwieść od innych.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

rafiksq

A ktoś miał jakieś polepszenie z prostowaniem palców? Jak były szponowate i raptem można było je bardziej wyprostować ?

Latica

Powiem tak jeżeli następuje remisja i odbudowa miesni a przy tym brak patologicznych odruchów to nie ma mowy o sla. Proponuje zmienić lekarza neurologa i poszerzyć diagnostykę

rafiksq

Dzięki ale nie wiem już co robić, w szpitali potwierdzili, że nerw się odbudował bo niby system immunologiczny był silny ale tylko na chwilę i pozniej znowy się uszkodził. W badaniu nie mam nic o patalogii.

rafiksq

Dostałem nowe wyniki ze szpitala, czy mogą one coś zmienić? Podejrzewają miastemię ale nie nie moga podac immonuglobiny.

GM1 i GQ1b w klasach IGM pozytywny
albumina 477 mg/L w płynie

dysfunkcja bariery krew-mózg
W badaniu ANA4 immunoblot parametr dsDNA graniczny i kontrola Ko 124 znacznie wysoka

Vienes78

Przykro mi. Zadzwoń w wolnej chwili. Jak co zadzwonie ja. Pzdr Wojtas

Do góry