SLA w diagnozie

Zaczęty przez kret123, 27 marzec 2019, 10:40:25

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Do dołu

the_kure

wlasnie dlatego ja sie na punkcje nie zgodzilem, niedosc ze to badanie jest niebezpiczne to jeszcze nic wlasciwie z niego nie wynika bo nawet jak cos znajda to nie wiedza jak interpetowac .

miales kontakt z kleszczem, miales kontakt z dzikim kotem i wlasciwie nie wiadomo co masz w sobie , nie wiadomo jakie takie rozne patogeny rzeczy moga powodowac. 

http://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-zakazne,retrowirusy-i-zakazenia-retrowirusowe---objawy-i-leczenie,artykul,1696398.html

co do testu elisa to chyba coraz wiecej lekarzy podwaza jego wiarygodnosc.

kret123

13 lipiec 2019, 08:10:03 #181 Ostatnia edycja: 13 lipiec 2019, 08:13:24 by kret123
Niestety ból nocny w części lędźwiowej kręgosłupa, oraz stawów biodrowych przy spaniu na boku nie ustępuje.
Na noc Exysta 75mg + Opokan 15mg + 25mg Baclofen nic nie dają.

Aktualnie to moje SLA przeradza się w chorobę stawów. Jeśli jakiś staw jest w bezruchu na dłużej (np 30min) to sztywnieje i boli przy pierwszych ruchach.

Zdobyłem Mydocalm, ponieważ już go brałem i ma dobry wpływ na kręgosłup dam mu szansę (zamiast Baclofenu). Aktualnie go testuję, 2 dni po 50mg/dobę nic nie dało, teraz przez 3 dni będę brał 100mg/dobę, jak nic nie da to 150mg/dobę.

Już nie mam pomysłów. Strach dosłownie kłaść się spać.
Życie to dążenie Wszechświata do maksymalizacji wzrostu entropii.

Mateusz88

Przykro to czytać, ale generalnie to jest ból mocny z obrzekami i strzelaniem stawów a po 30 min rozruszaniu ustępuje?

the_kure

kret123 a oslabienie i zaniki nadal u Ciebie postepuja ?

kret123

Jeśli chodzi o noc, to jest to ból bez strzelania w stawach, bo to nie taki ruch. Ból jest tępy, ale na tyle silny, że kilkakrotnie wybudza mnie ze snu zmuszając do przewrócenia się na drugi bok. W trakcie przekręcania się na drugi bok, boli na tyle mocno, że czasem muszę fuknąć z bólu.

Rano potrzeba 1h30min, aby to "rozchodzić" i pozbyć się bólu do końca.
Jeśli chodzi o strzelanie w stawach to najłatwiej uzyskać strzelanie w stawie kolanowym i biodrowym prawej nogi wchodząc po schodach. Istna orkiestra. Oczywiście też  te stawy bolą przy wchodzeniu.

Obrzęk tak dużego stawu jak biodrowy trudno zauważyć, nie dostrzegam go. Natomiast mam obrzęki wszystkich 4 stawów palców wskazujących dłoni.

Moje stawy nie lubią bezruchu, jak w RZS. W nocy powstaje bezruch co generuje problem.

kret123

13 lipiec 2019, 15:18:51 #185 Ostatnia edycja: 13 lipiec 2019, 15:22:08 by kret123
Cytat: the_kure w 13 lipiec 2019, 15:11:35kret123 a oslabienie i zaniki nadal u Ciebie postepuja ?
Osłabienie postępuje pomału teraz. Zaników nie obserwuje od początku.

PS Z tymi zanikami mięśni to jest tak, że jak są osłabione to wykonuje się mniej ciężkie prace (mniej ruchu), zatem i mięśnie zmniejszają objętość. To normalne też u zdrowego człowieka bez SLA

the_kure

dokladnie tak jak mowisz.   wystarczy ze czlowiek przestanie chodzic na silownie przez 3 miesiace i odstawi odzywki - miesnie od razu siadaja ...  dlatego "zaniki miesni" powinien oceniac specjalista.  zreszta chorob przy ktorych wystepuja zaniki miesni jest cala masa.   

z tymi stawami u mnie jest cos podobnego ale tylko w sytuacji w ktorej staw jest w nienaturalenej pozycji np.  podczas siedzenia w siadzie skrzyznym - potem podczas proby wstania pojawia sie straszny bol ...   z tego co mi reumatolg mowil to to moze byc jakies zapalenie naczepow miesniowych czy cos w tym stylu.

kret123

Ehh Ci lekarze, im więcej ich widzę tym bardziej uważam, że nadają się tylko do wypisywania recept. No może poza chirurgią.
Wielu lekarzom sygnalizowałem swój ból w części lędźwiowej kręgosłupa w trakcie snu. Odpowiedź to, że nikną mięśnie i nie trzymają już kręgów i stawów. Stąd moje bóle bioder i części lędźwiowej kręgosłupa w trakcie snu.
Zadzwoniłem do swojego kręgarza, opisałem problem, on, że pewnie krąg wypadł. Oczywiście miał rację, dał instrukcje wygięcia się, tak zrobiłem i chrupnęło jak powinno, jak słyszałem jak on mi nastawiał kręgi szyje nie raz. Druga noc i spokój z bólem części lędźwiowej kręgosłupa.

Niestety został ból bioder przy spaniu na boku. Zostaje ANA1 + Olfen. Do Olfenu niestety potrzebny lekarz.

Ogaruus

Z diagnozą SLA lekarze wszystkie dolegliwości podciągają do "choroby zasadniczej"  >:(
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

kret123

Cytat: Ogaruus w 16 lipiec 2019, 15:09:19Z diagnozą SLA lekarze wszystkie dolegliwości podciągają do "choroby zasadniczej"  >:(
Dokładnie to zauważyłem.
Puchną stawy, widać obrzęk gołym okiem, to nic, teza lekarza pewnie mało ruchu powoduje obrzęk. Nawet jak widzą, że człowiek jeszcze nie leży jak warzywo, tylko wszystko w okół siebie sam robi.

Do góry