Zmiana łóżka

Zaczęty przez Lumar72, 08 Styczeń 2023, 16:36:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lumar72

Dzień dobry.W sumie jestem nowy na forum, pierwszy post to były życzenia dla Was świąteczne Doradźcie jak przekonać Żonę do łóżka rehabilitacyjnego.Obecnie ma trzy poduszki pod głową,myślę że łóżko rehabilitacyjne byłoby dobrym wyjściem,natomiast nie chcę też aby źle to jej sie kojarzyło,rozumiecie.Proszę o jakieś rady,sugestie itd.Wiem że Żona uwielbia swoją kanapę.Na niej czytała dużo książek,oglada filmy.Może jeszcze nie czas na to łóżko,choć Żona ma już  problemy z poruszaniem,w nocy budzi się kilka razy,zmienia pozycję z boku na bok co godzinę.Myślę że z wyższego poziomu byłoby lepiej Żonie też wstawać na nogi z moją pomocą. Obecnie ma Pega od maja 2022.Pozdrawiam.

Ogaruus

Trzeba powiedzieć żonie, że na takim łóżku będzie jej wygodniej, że nie będzie się tak często budzić w nocy. Nadal będzie mogła czytać książki i oglądać telewizję w wygodnej pozycji z głową i nogami w górze.
Łóżko i materac Przeciwodleżynowy można za darmo wypożyczyć od stowarzyszenia Dignitas Dolentium, proszę napisać maila mnd-sla@wp.pl w tej sprawie. Na materac też już czas, skoro żona się budzi w nocy
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Lumar72

Dzień dobry.Bardzo dziękuję za odpowiedź, będę nadal przekonywał Żonę do łóżka rehabilitacyjnego majac na uwadze Twoją podpowiedź.Wiem że nie będzie łatwo ale bardzo się staram.Pozdrawiam.

Ogaruus

niestety, ale dla chorego jest to trudne do zaakceptowania, że potrzebuje dodatkowego sprzętu. Ja nie mogłam patrzyć na pierwszy wózek.
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Lumar72

To samo było u Żony,były spacery na wózku i wyjazd rodzinny krótki też z wózkiem,ale Żona do tej pory krzywo na niego patrzy.Był dziś temat łóżka poruszany,no powiem że chyba na dobrej drodze jesteśmy.

Ogaruus

dlaczego żona ma 3 poduszki pod głową? Źle się jej oddycha?
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Lumar72

Dzień dobry.Żona twierdzi że rzadziej cierpnie,ale jak wczoraj dopytałem czy ma to też wpływ na lepsze oddychanie,to stwierdziła ze w jakimś stopniu na pewno.

Ogaruus

może już czas na respirator nieinwazyjny?
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Lumar72

Dzień dobry, codziennie mierzę Żonie saturacje i jest w granicach 92-95.Czy dobra saturacja jest wyznacznikiem do NIV lub IV? Czy można mieć dobrą saturacje a być niedotlenionym?

Ogaruus

#9
92 to nie jest dobra saturacja. Myślę, że nie potrzeba jeszcze IV.  tak można mieć taką saturację i być niedotlenionym.
Czy żona ma objawy niewydolności oddechowej z tej tabeli?

Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

Lumar72

Ten odnośnik Url IMG to służy do otworzenia tej tabeli.Przepraszam że pytam ale nie bardzo się orientuje.

Lumar72

Już ok, widzę tabele.

natalija

Może postaraj się z nią porozmawiać i dowiedzieć się czemu nie chce tego łóżka? Wiadomo przyzwyczajenie do wcześniejszego, ale może stoi za tym jakiś strach lub wstyd :)
natalija