Pijawki

Zaczęty przez Kate, 12 Luty 2009, 19:17:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kate

Witam Was cieplutko,
Czy mieliście do czynienia  z pijawkami. Zaproponował  wczoraj mojej mamie lekarz pijawki jako proces wspomagający leczenie.
Jak zwykle będę wdzięczna za sugestie.
Załączyłam jedną  w dostępnych publikacji w internecie.
Pozdrawiam
Małgośka


Pijawki na wszystko?
   
Stosowanie pijawek w medycynie nie jest nowością. Metodę tę wykorzystywano już w czasach starożytnego Egiptu. Na przełomie XVIII i XIX wieku uchodziły niemal za lek uniwersalny.

Pijawki na wszystko?W połowie XIX wieku wykorzystywanie pijawek w celach leczniczych zostało przyhamowane rozwojem nowoczesnej medycyny i farmakologii. Obecnie jednak wracamy do tej metody, z tą różnicą, że leczymy pijawkami hodowanymi w warunkach laboratoryjnych. Stosowanie pijawek pochodzących z naturalnych źródeł obarczone jest bowiem ryzykiem ze względu na możliwości przenoszenia chorób i pasożytów.

Pijawka lekarska jest w stanie spożyć kilkakrotnie więcej krwi, niż sama waży, a następnie odpada od skóry pacjenta. Nie wolno stosować tej samej pijawki innym pacjentom, ze względu na możliwość zakażeń. Pijawka potrafi wyleczyć bardzo dużo schorzeń i dolegliwości, pod warunkiem, że zdecyduje się przyssać do skóry. A trzeba wiedzieć, że nie każdemu pacjentowi się je przystawia. Hirudoterapeuci, czyli osoby które leczą przy pomocy pijawek i od wielu lat praktykują tą metodę twierdzą, że pijawka w ciągu ułamka sekundy potrafi ocenić, czy krew ?ofiary? nadaje się do picia. Z dala omija palaczy, osoby pod wpływem alkoholu, a nawet choleryków, którzy zwykle mają wysoki poziom hormonów stresu w organizmie.

Pijawki na wszystko?Lista schorzeń leczonych pijawkami jest długa i obejmuje takie przypadłości, jak: żylaki i zakrzepowe zapalenie żył, hemoroidy, procesy starzenia, depresja, nerwica, reumatyzm, bóle stawów, zapalenie korzonków nerwowych, choroby kręgosłupa, trudno gojące się rany, obrzęki powypadkowe, krwiaki i zakrzepy, niedokrwienie kończyn dolnych, impotencja, bezpłodność, łagodny przerost prostaty, cellulit, bóle głowy, nadciśnienie i niedociśnienie, choroby i bóle serca, choroba niedokrwienna, choroby płuc i oskrzeli, zaburzenia metabolizmu, choroby przewodu pokarmowego i wątroby, wrzody żołądka i dwunastnicy, wysoki cholesterol, choroby skóry, choroby nerek, alergie, agresja, histeria. Terapia jest także wykorzystywana przy replantacji kończyn, palców, skóry, piersi i uszu.

Pamiętajmy jednak, że pijawki nie są panaceum na wszystkie dolegliwości, ale skutecznie wspomagają leczenie.





izaksiazek

#1
Czy ktoś wypróbował w SLA leczniczego działania pijawek?Chirurg orzekł ,że muszę jak najszybciej zoperować obie nogi (duże torbiele pod kolanami,żylaki,duże obrzęki itp.)Jednym słowem trudno mi było się poruszać,a zginać nogi ,to ból koszmarny,Wracając do domu myślałam co teraz mam zrobić z leżącą córką i wzięłam bezpłatna gazetę Metro''.Tam poczytałam o leczeniu pijawkami i następnego dnia już byłam nie bez odrazy w gabinecie hirudoterapii.Jestem obecnie po 3 zabiegach i nie mam torbieli,obrzęki się cofają i żylaki zbladły.Zaczęłam czytać dużo na temat tych pijawek i myślę ,że wypróbuję  ich działanie na córce.

Q-100

witam
Ja osobiscie rozwazam akcje pijawek i akupunktury , a takze jadu pszczelego .
napisz cos wiecej o pijawach
pozdrawiam

helaqaz

Mój mąż próbował. Miał bardzo opuchnięte nogi w kostkach. Po jednym zabiegu pijawkami opuchlizna zmalała, jednak pozostały blizny po miejscach przystawienia pijawek. Lekarz odradził dalszą hirudoterapię.
O leczeniu jadem pszczelim nie słyszałam. A może to jest to ???

lek.spec.

pijawki to stara ludowa metoda która się sprawdza w zakrzepowym zapaleniu żył . Efekty w SLA są nie znane ale na pewno doprowadzisz do zmniejszenia krzepliwości krwi a co dalej to zobaczymy.