Czy to SLA ?

Zaczęty przez leon, 23 Marzec 2023, 10:35:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

leon

Witam,

Ok. 2 lata temu zaczęły się u mnie fascykulacje, myślę, że po jakimś roku rozeszły się po całym ciele. Mam je dosłownie wszędzie (z czego jakieś 80% w nogach) co kilkanaście/kilkadziesiąt sekund czasem rzadziej. Występuje również mrowienie i drętwienie dłoni podczas snu. Zaników mięśni oraz problemów z chodzeniem/podnoszeniem rzeczy nie zauważyłem. Ostatnio wykonałem badanie EMG pod kątem SLA - przewodzenie we włóknach ruchowych i czuciowych ok. Przewodnictwo w mięśniach czworogłowym pośrednim, międzykostnym, naramiennym w normie natomiast w piszczelowym wyszły "cechu uszkodzenia neurogennego, bez cech ostrego odnerwienia". Czy to może być początek choroby SLA ? udać się do neurologa z wynikami czy powtórzyć badanie za jakiś czas co poradzicie ? Będę wdzięczny za pododpowiedź.

Ogaruus

nie szukać diagnozy w internecie tylko udać się do lekarza
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!

GUN_1

Skonsultuj wyniki z neurologiem (ja nie jestem lekarzem), natomiast tak na szybko:

Ostre odnerwienie (active denervation) oznacza trwający proces odnerwienia i może (ale nie musi) wskazywać na SLA.

Przewlekłe odnerwienie (chronic denervation) nie wskazuje na SLA - jest najczęściej wynikiem ucisku na nerw, dawnego urazu itp.

Uszkodzenie neurogenne bez cech ostrego odnerwienia moim zdaniem nie wskazuje na SLA. Inna sprawa, że 2 lata fascykulacji bez innych objawów też raczej wskazują że to nie SLA. 

konio

GUN1 piszesz swoje nie wiem skad wziete historie? widze ze jestes znawca od emg juz na cala Ppolske ..
a tak naprawde niewiesz co to jest zapis neuroogenny??? neurolog wie co to znaczy. ale Ty pisz swoje idiotyzmy dale..j