AMX0035 / Ammonaps + Tudca - zbiór informacji

Zaczęty przez Ogaruus, 26 Październik 2018, 21:33:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mierzu

Cytat: 12345678 w 18 Luty 2021, 19:59:03bardzo mało informacji na temat nowych leków

dla niewiedzących

w załączeniu wyniki badania CENTAUR,  amx0035 przedłuża życie o 30%.(25 vs.  18 miesięcy)
HTTPS://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/mus.27091?utm_campaign=102120+CENTAUR+Webinar+Reminder&utm_medium=email&utm_source=102120+Cudkowicz+Paganoni+Webinar+Reminder

oba składniki dostępne od ręki w Polsce

i proszę nie oczekiwać poprawy, to spowalnia chorobę a nie leczy
Skoro spowalnia chorobę a nie leczy to po co nazywać to lekiem?😔

Serg

Witam,

Czy ktoś byłby w stanie podać nazwisko lekarza tutaj lub w wiadomości prywatnej, który zna Ammonaps i juz go przepisywał?

Mamy bardzo duży problem ze znalezieniem lekarza który by ten lek przepisał.

Dziękuję

Kasia H

Dzien dobry
Szukajac pomocy, nowych metod w leczeniu, zatrzymaniu, spowolnieniu tej choroby, natknelam sie na artykul w niemieckiej prasie ,, Der Spiegel,,.nr 35 z dnia 27.08. 2022. Mowa w nim o pierwszej pacjentce, 18 letniej dziewczynie, Annie, ktora po terapii w USA powoli wychodzi z choroby. Moze to wreszcie bedzie przelom?

Kasia H

Cytat: Mierzu w 18 Luty 2021, 21:49:06Skoro spowalnia chorobę a nie leczy to po co nazywać to lekiem?😔

Jezeli mozesz, podaj mi prosze kontakt, adres, gdzie moge zamowic ten lek.

Spi1234

Obecnie w Warszawie jest badanie kliniczne 3fazy tego leku. Czy ktoś uczestniczy w tym badaniu?

Joanna Wojciechowska

Szanowni Państwo,

otrzymaliśmy informację na temat  badanie kliniczne 3 fazy mające na celu określenie bezpieczeństwa i skuteczności badanego leku ,,AMX0035" w leczeniu SLA:

Firma Amylyx Pharmaceuticals prowadzi badanie kliniczne 3 fazy, mające na celu określenie bezpieczeństwa i skuteczności  leku ,,AMX0035" w leczeniu SLA (stwardnienie zanikowe boczne). Badanie to znane jest jako badanie PHOENIX i prowadzone jest w kilku ośrodkach zajmujących się leczeniem pacjentów z SLA w Polsce.

Badanie PHOENIX:

Badanie fazy 3 PHOENIX ma na celu zbadanie skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku AMX0035. Cząsteczka leku AMX0035 składa się z połączenia kwasu ursodoksycholtaurynowego (TUDCA) i fenylomaślanu sodu. Obie te substancje zostały wcześniej uznane za bezpieczne i dobrze tolerowane u osób z SLA. Uważa się, że połączenie tych dwóch leków może zmniejszać śmierć komórek nerwowych u osób z SLA.

PHOENIX to 48-tygodniowe, podwójnie zaślepione, randomizowane badanie kontrolowane placebo. Oznacza to, że działanie leku AMX0035 jest porównywane z działaniem placebo. Placebo to substancja nie zawierająca żadnych składników aktywnych, tzw. ,,lek bez substancji czynnej". Uczestnicy zostaną losowo przydzieleni do otrzymywania leku AMX0035 lub placebo. Masz 60% szans na otrzymanie leku AMX0035 i 40% szans na otrzymanie placebo. Aż do zakończenia badania ani uczestnik, ani zespół badawczy nie zostanie poinformowany o tym, do której grupy został przydzielony pacjent uczestniczący w badaniu.

Lek badany i placebo jest rozpuszczalny w wodzie i przyjmowany jest, jako napój, w formie płynnej. Jeśli pacjent ma założoną gastrostomię lub sondę nosowo-żołądkową (do karmienia), lek badany może być podawany przez sondę do karmienia. Oznacza to, że uczestnicy mogą przyjmować badany lek w domu.

Kto może wziąć udział w badaniu?

Główne kryteria uczestnictwa w tym badaniu to:

Zdiagnozowano u Ciebie SLA
Nie minęły 24 miesiące od wystąpienia osłabienia
Twoja wydolność płuc nie jest poważnie upośledzona i nie korzystasz na stałe z respiratora
Nie możesz być w ciąży ani karmić piersią przez cały czas trwania badania i musisz stosować antykoncepcję.
Jeśli w trakcie badania masz lub zamierzasz mieć wykonaną stymulację przepony, udział w badaniu nie będzie możliwy.
Możesz przyjmować riluzol, ale musi on być stosowany w tej samej dawce przez co najmniej 30 dni przed udziałem w badaniu.
Możesz kontynuować leczenie riluzolem przez cały czas trwania badania.

W ciągu 1 roku uczestnictwa w tym badaniu planowane jest 6 wizyt w ośrodku badawczym w celu konsultacji lekarskich oraz wykonania badań kontrolnych. Ponadto około 9 razy lekarz prowadzący będzie się z Tobą kontaktować telefonicznie lub za pośrednictwem wideorozmowy.

Czy jesteś zainteresowany udziałem w badaniu? Jeśli spełniasz powyższe kryteria i mieszkasz w Polsce, zalecamy omówienie zainteresowania udziałem w tym badaniu ze swoim lekarzem prowadzącym. Więcej informacji i porad można uzyskać na stronie https://www.amylyxalstrial.com/ a także pod adresem info@tricals.org lub Clinicaltrials@amylyx.com

W badaniu PHOENIX uczestniczą obecnie następujące polskie ośrodki:

City Clinic (Warszawa)
Artmed (Nowy Sącz)


Pozdrawiam
Zespół Fundacji Daj Mi Skrzydła

Ogaruus

We wrześniu 2022 r. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła AMX0035 do stosowania u chorych na SLA
[/size]


Czym jest AMX0035 (Relyvrio)?
AMX0035 to lek eksperymentalny, znany również jako RELYVRIO lub PB/TURSO. AMX0035 to połączenie fenylomaślanu sodu (PB) i taurursodiolu (TURSO).

Jak działa AMX0035?
AMX0035 celuje zarówno w retikulum endoplazmatyczne (ER), jak i mitochondria w neuronach ruchowych. Jest to ważne, ponieważ ER i mitochondria są połączone (poprzez błony mitochondrialne) i oba odgrywają kluczową rolę w przetrwaniu neuronów i utrzymaniu ich przy zdrowiu.

W jakiej postaci podaje się AMX0035?
AMX0035 jest dostarczany w saszetkach z proszkiem rozpuszczonym w wodzie o temperaturze pokojowej. Może być podawany doustnie lub przez PEG-a. W drugiej fazie badań klinicznych schemat dawkowania polegał na przyjmowaniu leku raz dziennie przez pierwsze trzy tygodnie, a następnie dwa razy dziennie, jeśli był dobrze tolerowany.

Czego do tej pory naukowcy dowiedzieli się o AMX0035?
Ogólnie do badania włączono 137 osób z SLA w 25 ośrodkach medycznych za pośrednictwem konsorcjum Northeast ALS (NEALS) od czerwca 2017 r. do września 2019 r. Wykazało, że AMX0035 był dobrze tolerowany i nie było żadnych poważnych obaw dotyczących bezpieczeństwa. Wskaźniki skutków ubocznych były ogólnie podobne w grupach AMX0035 i placebo, ale grupa AMX0035 zgłosiła więcej problemów żołądkowo-jelitowych (np. biegunki). AMX0035 również znacząco zmniejszył tempo spadku w Zrewidowanej Skali Oceny Funkcjonalnej ALS (ALSFRS-R) w porównaniu z placebo.

Prawie trzy lata po rozpoczęciu przez pierwszego uczestnika CENTAUR, w lipcu 2020 r., oceniono różnicę w przeżyciu między grupą AMX0035 a grupą placebo. Osoby z ALS, które otrzymały AMX0035 na początku badania CENTAUR, żyły średnio 6,5 miesiąca dłużej niż porównawcza grupa placebo.

Badanie CENTAUR obejmowało fazę przedłużenia otwartej próby (tzw. IV faza), w której wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli fazę kontrolowaną placebo, mogli zapisać się i otrzymać AMX0035. Analiza danych z tego badania wykazała, że ��AMX0035 wydłuża życie o 10 miesięcy i zmniejsza ryzyko zgonu, tracheostomii lub stałej wspomaganej wentylacji. Zaznaczyć trzeba, ze AMX0035 nie cofa objawów choroby.

Źródło: https://www.als.org/navigating-als/living-with-als/fda-approved-drugs/amx0035?fbclid=IwAR0xix-O_evHagmQbhFoah58OVf7wooNWslYtTmWZtwTzIwlfUdeqD6fPtE
Od 19.12.2015 respirator nieinwazyjny
Lepsze jutro było wczoraj!