Ciekawa teoria SLA chorobą autoimmunologiczną

Zaczęty przez margolcia2012, 06 Marzec 2009, 10:11:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

margolcia2012

Bylem wczoraj u lekarz internisty z polecenia znajomego,wczesniej jakis miesiac temu dzwonilem do niego zeby sie umowic na wizyte i zlecil mi badanie chlamydi igg i mycoplazmy igg ,powiedzialem ze mam juz te badania ale one go nie interesowaly ,podal konkretne labolatorium we Wroclawju i tylko z tego lab.W miedzy czasie pojawily sie te fascykulacje wszedzie no i ogulny jakby postep w chorobje    powiedzialem mu o swoich podejrzeniach SLA i co o tym myslec,oto co mi powjedzial.Jesli chodzi o moje objawy to faktycznie w jakiejs czesci pasuja do SLA i ida w tym kierunku tylko ze jesli chodzi o djagnostyke pod tym katem to wedlug niego narazie jest bez sensu poniewaz bedzie to tylko tworzenie dokumentacii medycznej z ktorej i tak nic w razie stwierdzenia  nie wynika z wjadomych wzgledow,jest za to kilka innych chorob ktore moga dawac podobne objawy i na nich narazie sie skupic a konkretnie skupic sie na przeszukaniu organizmu pod katem zakazen bakterjami z formami przetrwalnikowymi i bezkomurkowymi (borelioza.chlamydja myco i inne).Wedlug pana doktora i tu zaznaczyl ze jest to tylko jego wlasna opinia w ktora gleboko wjerzy to wlasnie tego typu bakterje odpowjadaja za schorzenia autoimunologiczne w tym rownierz SLA dodal tez ze jest narazie osamotniony w tej teorii ale przekonany ze w tym kierunku powinny pojsc badania nad autoimunologja.Idac dalej w tej pogawedce pan doktor stwjerdzil ze wedlug niego stwjerdzenie niektorych z tych bakteri w organizmie nawet w formie pozornie uspionej(+IGG)przy wyraznych objawach poczatkowych kakretnych chorob autoimunologicznych powinno skutkowac niezaleznym rozpoczeciem leczenia tych zakazen gdyz nie ma zadnej pewnosci do konca ze te bakterje nie stymuluja tej autoagresii a co za tym idzie sa przyczyna.Niestety na palcach dwoch rak mozna policzyc specjalistow od tych zakarzen w calej polsce dlatego lekarze sie tym nie zajmuja bo poprostu sie na tym nie znaja a drugi problem to djagnostyka labolatoryjna pod tym katem w oplakanym stanie sa to wobec ogromu roznych badan raczej badania niszowe i rzadko wykonywane wjec te lab.ktore juz to robja to najczesciej zbjeraja probki calymi tygodniami a odczyniki sa przeterminowane i  podobne dlatego wedlug pana doktora ponad polowa djagnozowanych pod katem tych bakterii ma wynik falszywje ujemny i po sprawje a za pare miesiecy juz mamy jakas ksiazkowa autoimunologje .Chyba cos w tym jest bo moja chlamudja w igg robjona pol roku temu w igg- a w tym lab. ktoremu on ufa dziesieciokrotnie ponad norme myco tez duzo wyzsza niz wczesniej,teraz czekam na wester blota ktory wczesniej byl nijaki(szara strefa w igg)i nikt tym sobje glowy nie zawracal traktujac to jako reakcja krzyzowa wklasnie w wyniku jakiejs autoimunologii. CIEKAW JESTEM CO WY O TYM MYSLICIE .                    

margolcia2012

Dodam tylko dlaczego napisalem o tym .NA moj nie medyczny rozum skoro wjadomo juz z cala pewnoscia ze komurki nerwowe odbudowuja sie choc trwa to dlugo okolo 2 lat ,to po wyeliminowaniu potencjalnej przyczyny mozna by wracac do zdrowja teorja przyznam ze i dla mnie szalona ale bjorac pod uwage rownie waska wjedze o tych bakterjach jak tez o ich bytowaniu w organizmie czlowjeka i jeszcze wjekszych problemach z ich leczeniem czesto wjelo letnich to moze jest w tym logika

Pawel

#2
Wedlug pana doktora i tu zaznaczyl ze jest to tylko jego wlasna opinia w ktora gleboko wjerzy to wlasnie tego typu bakterje odpowjadaja za schorzenia autoimunologiczne w tym rownierz SLA dodal tez ze jest narazie osamotniony w tej teorii ale przekonany ze w tym kierunku powinny pojsc badania nad autoimunologja.

"Stwardnienie boczne zanikowe"
autorzy: Dariusz Adamek, Barbara Tomik

O nikłej roli (jeśli w ogóle?) procesu
immunologicznego (atak cytotoksycznych limfocytów lub przeciwciał
przeciwko elementom komórkowym) świadczy brak pozytywnego efektu
leczenia immunosupresyjnego.




SL?A nie jest moim zd?aniem chorobą ?autoimmunologiczną, koronnym dowodem na fałsz takiej hipotezy jest brak pozytywnego efektu leczenia immunosupresyjnego czyli hamującego reakcję immunologiczną. Pewnie ten lek?arz, nie j?ako 1szy, pomylił SL?A z SM...

Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

anna01

Geb: Wiesz, moja Mamusia, jak była mała - miała 3 może 4 lata, została mocno porażona prądem - włożyła gwóźdź do gniazdka. Do tego stopnia - że gwóźdź Jej wtopił się częściowo w prawą dłoń. Czy to przypadek, że choroba, poza objawami opuszkowymi, zaczęła się od przykurczu prawej dłoni? Właśnie tej dłoni, na której do dzisiaj widnieje blizna po gwoździu?

RILU

#4
Czy badania Miotoniczne t.zw EMG nie porażają nerwów
i chorzy są jeszcze bardziej chorymi.
Jak tylko widzę tych od badań ,to tylko o tym myślę.
Czy Neurolodzy to dokładnie sprawdzili ?
Jesteśmy w 16 wieku ,co nam podają na talerzu to bierzemy?

RILU

                                       




anna01

RILU: Wiesz, też się nad tym zastanawiałam. Jednak to chyba jedyne badanie, które potrafi stwierdzić, które nerwy są uszkodzone :(

RILU

#6
Prawdopodobnie wymyślono inną metodę lub stosuje się starą zmodyfikowaną,badania uszkodzeń nerwów??
Jeśli mamy do czynienia z przepływem prądu elektrycznego przez
nerwy i to w mikroamperach i milivoltach.
To w mózgu nie czyni przepływ prądu,poprzez zwarcia i przepięcia ,dużych
spustoszeń?
Jak wiadomo przepływ prądu przez ciało człowieka wytwarza
elektrolity czyli małe kondensatory.Jeszcze trochę to Neurolodzy zrobią z Nas
Radioodbiorniki.
Płacić za odbiór chyba nie będziemy musieli?
To tyle RILU ???
                                                                   

lucjano

ogólnie badanie jest dla mnie incydentem przypominającym bdsm i chorą zabawą medyczną. Najbardziej denerwowało mnie wkucie igły w język, a potem przez brodę w język. Ciekawi mnie czy ta igła jest wymieniana? Myślę że tak. Póki co nie wymyślono chyba nic innego, a wiadomo ze wszystkiemu winny jest mózg. Pozdrawiam wszystkich.

RILU

#8
Dzień Dobry

Izraelscy i amerykańscy uczeni stawiają sobie pytanie tzn. badają
..czy przyczyną SLA jest niespodziewane starzenie się systemu obronnego
czyli immunologicznego.
U chorych na SLA stwierdzono zmniejszenie się ilości komórek CD4+T
co powoduje uszkodzenia motoneuronów.

RILU
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

nadzieja

A czy wiesz coś może o antykobioterapi na neuroboleriozę?

RILU

Cytat: nadzieja w 16 Listopad 2009, 16:16:04
A czy wiesz coś może o antykobioterapi na neuroboleriozę?
Bardzo mi przykro ale na ten temat pewnie wiem co Ty .
Wiem ,że stosuje się ją we Włoszech .
Serdecznie pozdrawiam
RILU
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.