Zielona herbata

Zaczęty przez RILU, 15 Marzec 2009, 21:32:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RILU

Czy zielona herbata jest czynnikiem wspomagającym czy
neutralnym w chorobie SLA ? ???

Wiktoria

Zielona herbata ma działanie podobne do koenzymu Q 10, zabija wolne rodniki. Wolne rodniki biorące udział w procesach prowadzących do uszkodzeń struktur komórkowych, między innymi DNA, powstają często w wyniku działania toksyn, których źródłem może być pożywienie, wpływ środowiska lub warunki pracy.
Liczne publikacje badań naukowych przeprowadzonych na wyciągu z zielonej herbaty dowodzą, że spożycie polifenoli zawartych w zielonej herbacie wiąże się z szeroką gamą korzystnych dla organizmu efektów biologicznych, mających wpływ na zdrowie człowieka.

Sławek

Zieloną herbatę piję od początku diagnozy SLA tj.08.12.2008. Czy jest lepiej,?trudno powiedzieć. Poprostu przestałem pić kawę a zacząłem herbatę kwestia przyzwyczajenia. Piję kilka filiżanek dziennie. Napewno nie szkodzi.
                   Pozdrawiam.

teresa

Ja piję zieloną herbatę i owocowe herbaty od kilku lat, prawie całkowicie wyeliminowałam spożycie herbat czarnych, które są bardzo niezdrowe na żołądek i nerki. Zieloną /tylko grube liście bo nie lubię herbat w torebkach/ zaczęłam pić ponieważ w publikacjach jest ona opisana jak przytoczyła Wiktoria. Przyzwyczaiłam się do jej smaku i po prostu stale ją piję, ale wiem na pewno, że nie ma właściwości odchudzających tak jak reklamują  ;D  Nie wiem czy wiecie, że herbaty zielonej nie wolno zalewać wrzątkiem ale wodą o temp. ok.70 stopni C ponieważ wrzątek zabija wszystkie jej dobroczynne właściwości.
Tydzień temu przeczytałam wywiad z śp.profesorem Religą, w którym to powiedział, że wg niego badania nad herbatą zieloną są prowadzone jedynie w celach marketingowych i tak naprawdę ani sama herbata ani reklamowane na jej bazie medykamenty nie mają właściwości leczniczych ::)
W tym wywiadzie powiedział również, że bzdurą jest szkodliwość kawy na serce. Zaapelował natomiast do nas, żeby rzucić palenie bo On jest namacalnym dowodem na szkodliwość papierosów jako czynnika rakotwórczego !!!

i co Wy na to?

dc

Witajcie

Zgodnie z tym co pisze Eric w swojej aktualizacji czarna herbata jest dobra na schorzenia neurologiczne. On sam pije herbatę sieci starbucks
- CHAI TEA LATTE z mlekiem sojowym. Pije ją już od paru lat w ciągu których nie opuścił ani jednego dnia. Ani jednego.W skład tej herbaty wchodzi min. imbir i cynamon.  Ja sam piłem do 5 kaw dziennie po których dostawałem drgawek. Teraz zostały mi drgawki a kawy juz nie piję. Kawa wypłukuje magnez - a dobry magnez nie jest tani. Teraz pije
jedną czarną herbate dziennie / z imbirem i cynamonem/, nie wiem czy działa ale dobrze smakuje:). Ta którą pije Eric jest chyba niedostepna w Polsce. Przynajmniej ja nie potrafiłem znaleźć.
Tak apropos magnezu. Czy wiecie ze magnez i magnez to nie to samo??
Dobry magnez, 100szt ok 54zł. Wykosztowałem się i od razu poczułem
różnicę/ firma solgar/.
Jak ktoś miałby ochotę poczytać o zdaniu Erica na temat herbaty:

http://www.ericiswinning.com/2009/january.html

Tak swoją drogą, nie mogę wyjść z podziwu dla tego człowieka, zaczął walczyć z chorobą w wieku 63 lat! Teraz ma 77-78 i dalej sie nie poddaje i czuje sie coraz lepiej:)

Pzdr dc

anna01

Witam,
Ja słyszałam od kardiologa, że najlepsze jest MAGNE B6 - i na mnie działa.
I moja Mamulka, która całe życie była pielęgniarką, też mi zawsze kazała i teraz również polega właśnie ten magnez.

Pozdrawiam,
Ola

RILU

Zielona herbata hamuje MS czyli Multiple Skleroze.
Herbata posiada substancję EPIGALLOCATECHIN-3-Gallat(EGCG) t.zw
Flavanoid-y.
Badania prowadzi Instytut Neuroimmunologiczny w Berlinie.
Ta wiadomość jest przez w/w Instytut potwierdzona.

Pozdrowienia
RILU :) :) :) :) :) :)

anna01

Ja ostatnio słyszałam od mojego lekarza, że zielona herbata reguluje ciśnienie :) Ale lepiej nie pić na wieczór - bo troszkę pobudza ;)