Leki nasenne, antydepresanty

Zaczęty przez peonio, 05 Listopad 2006, 19:16:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

teresa

Witaj michu.
Przykro mi, że zachorowałeś na SLA, ale dobrze, że trafiłeś na naszą stronę bo w grupie zawsze jest łatwiej ;)
Odpowiadając na Twoje pytanie odnośnie leków proponuję Ci przejrzeć stronę http://www.mnd.pl/forum/index.php/topic,117.0.html gdzie znajdziesz wypowiedzi naszych forumowiczów na temat leczenia bezsenności i lęków.
Ze swojej strony mogę dodać, że również biorę tabletki na sen /nie każdej nocy/, ostatnio stosuję Estazolan, po którym śpię głęboko, ale podobno wtedy bardzo chrapię :P Sądzę, że powodem chrapania jest mocno zwiotczające działanie leku.

becia

Ja chrapię po wszystkich lekach nasennych,bo one faktycznie zwiotczają podniebienie  :P
Brałam już Stilnox,Lorafen,a obecnie Doxepin 2 tabl.po 25 mg.Bardzo dobrze się po tym śpi i szybko zasypia.

Wiktoria

Witaj Michu.
Przykro mi z powodu SLA. Mój Ojciec prawie od 2 lata ma diagnozę SLA. Zaczęło się od mowy, tak więc też postać opuszkowa. Ojciec na początku miał tylko mowę zniekształconą, nie było problemów z połykaniem ani oddechem.

pozdrawiam

irena


elunia

Biore lek Tritico 150  ,od początku choroby, ktora trwa ponad 5 lat,
pozdrawiam              Elunia

marek

Cytat: irena w 05 Październik 2010, 21:13:15
a czy bierzecie coś na sen????
Opiekunki na wieczór podają mamie 1 tab.RELANIUM 5 I 1 tab.ZOLPIC 10,śpi spokojnie.
pozdrawiam

g.markiewicz


JOLANTA

Marku, czy możesz napisać jak nazywa się lekarz prowadzący twoją Mamę. Mój mąż jest chory na SLA od grudnia ubiegłego roku. Mieszkamy w Głogowie!!! całkiem blisko Was.

marek

Witam
Zależy o jakiego lekarza Ci chodzi?
Od wentylacji domowej?dr.Trznadel,dr.Salamon http://www.ventamed.zgora.pl/
Od żywienia?dr.Kościelny http://www.nutrimed.pl/
A może o lekarza rodzinnego?dr.Hubner-Kowaluk ,a Pani Doktor to z przychodni z Gaworzyc
pozdrawiam

lek.spec.

zamiast leku na sen można wypić lampkę czerwonego wina lub do 40g.mocniejszego alkoholu.

Adalek

witam
to i ja sie podziele co do leku pomagajacego spac mojemu podopiecznemu ( wszystko co mocniej dziala jest negowane zaraz po przeczytaniu ulotki :-) ) tak wiec gdy moj Pacjent mial objawy zespolu niespokojnych nog (RLS ) w ktoryms momencie wprowadzono Baldrian (tutaj w niemczech) czyli u nas znane bardzej jako krople Waleriany ( Kozlek lekarski) . Wpierw potrzebowal okolo 30 kropli obecnie jest to ok 20 , dzieki temu spi najczesciej dobrze, nie zglasza problemow ze spaniem, i nie widac wplywu na chorobe ,ale oddycha na respiratorze, dlatego nie wiem jak moze sie to odbic na osobach bez respiratora.
Pozdrawiam Adam

lek.spec.

waleriana po 20-40 min. ocena saturacji gdy jest dobra to i w czasie snu będzie dobra.

lek.spec.

piwo i waleriana w tabletce preparat nazywa się Kalms

Domi

Mieszkam w zachodniopomorskim, mama ma SLA prawie od dwóch lat, do tej spory spotykamy się z impertynencją ze strony lekarzy tak ogromną, że sama jestem już tym podłamana... Nie pomagają koperty... nie wiem czy to niewiedza lekarzy, ich znieczulica czy zwykłe chamstwo... Może ktoś może pomóc i podać namiary na lekarza, który wie cokolwiek o tej chorobie, poprowadzi właściwym torem...? Najbardziej teraz dokucza mamie bezsenność (bo 90 minut w nocy to chyba nie jest normalne?) i częste popłakiwanie... Ktoś pomoże???

babeta

No niestety problem ze snem to jeden z naszych największych problemów. W. wychodzi z założenia , ze cóż mu jeszcze moze zaszkodzic więc domaga sie wszystkich leków, które w jakikolwiek sposób poprawią komfort zycia. Przede wszystkim przeciwbólowych, uspokajających i nasennych. Z uspokajających najlepiej działa Promazyna, natomiast jesli chodzi o nasenne  to najlepiej działa Zolpidem. Wystepuje pod różnymi nazwami więc trzeba sprawdzić nazwe łacińska składnika: Stilnox, Zolpic, Nasen. Z tego co wiem od rodzinnej to lek nowej generacji, który przede wszystkim pomaga zasnąć. Co jakis czas robimy przerwę i wtedy podaje Lorafen , ale to lek starego typu  i po najmniejszej nawet dawce 1mg W. jest całe przedpołudnie jak śnięty.
     Teresko, nie wiem czy w tym wątku czy w innym pisałas o stanach lękowych. Przez to tez przesliśmy. Napady lęku (poszpitalne) były potworne. Pomógł nam Afobam. Po dwóch miesiacach wszystko mineło jak ręka odjął. Jak przeczytałam ulotke to sie wystarszyłam, ale okazało sie, że nie było czego bo lek zadziałal znakomicie. :)

barrera

#35
Dzień dobry!

Mam pytanie dotyczące wspomagania się lekami antydepresyjnymi w sla.
Która grupa leków się nadaje, co bierzecie?
Mój lekarz twierdzi, że leki z grupy SSRI (np. paroksetyna) nie są wskazane,
bo będą mnie osłabiały, za to czteropierścieniowe leki antydepresyjne (np. mianseryna)
są dla mnie lepsze.
Polecił też odstawić Hydroksyzynę.
Niektóre leki ponoć działają neuroprotekcyjnie,
nie wiem,czy przy sla ma to jakieś znaczenie.

Proszę o wasze opinie i doświadczenia.
Dziękuje i pozdrawiam

PS. Wiem,że był podobny wątek,ale nie wyjaśnia moich wątpliwości i dawno nikt w nim nie pisał, więc utworzyłem nowy, jeśli jednak powinienem tam napisać, uprzejmie proszę połączyć.

teresa

Pozwoliłam sobie połączyć wątki ponieważ wcześniejszy posiadał sporo informacji na temat leków uspokajających  :)

Gabriel

Ja biorę już od 3 lat, Citabax 20 na uspokojenie, i na sen Hydroxyzini Atarax, i to mi chyba bardzo pomaga, kiedy nie mam Atarax, mam kłopoty ze snem.
PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce

barrera

Z tego co czytam na forum, tak jak i Ty Gabrielu, wiele osób bierze leki z grupy SSRI,czyli to,co lekarz mi odradza.
Zastanawiam się, czy to ma znaczenie,jakie się bierze substancje przy sla. Nie mogę znaleźć żadnych badań na ten temat.

Dziękuję za odzew i pozdrawiam.

Gabriel

Mam gęstą flegmę, krztuszę-się, jak siedzę to drętwieją mi nogi, (czekam na pega ale jeszcze połykam), przedtem brałem silny lek na sen?, a ten mi bardziej pomaga
Pytałem się lek. domowego od wentylacji, czy mogę brać suplementy doradzane z naszej strony (Kolagen,  Protifar,  Solaren, ACC, na wypróżnianie i inne), odradziła mi???  Jak?
PANIE
podtrzymuj moje życie
gdy upadam
gdy siły brak
a lęk spowija moje serce