Borelioza a SLA

Zaczęty przez ania74, 01 Kwiecień 2009, 21:11:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

teresa

Cytat: ja28 w 22 Maj 2009, 14:05:56
Mam jeszcze jedną informację, która moze się przydać. Jest taki wątek, w którym pytacie o objawy wystepujące tylko w SLA. ja mogę podać objaw, który wystepuje u większości chorych na borelkę,  anie wystepujący  standardowo w innych chorobach. jest to nadmierna reakcja na minimalne choćby ilosci alkoholu. czesto po jednym piwie reakcja jest taka, jak po ostrym balowaniu. i chodzi o reakcję natycmiastową, ale także o "odchorowywanie" na drugi dzień. może komuś przyda się taka informacja.

Nigdy nawet po alkoholu wysokoprocentowym nie miałam takiej silnej reakcji ;D
Jest to więc kolejne i dla mnie ostateczne wykluczenie boreliozy w moim przypadku.

teresa

Cytat: teresa w 17 Maj 2009, 14:19:22
obejrzałam filmik i..... nic kompletnie na temat rozpoznawania SLA zamiast boreliozy.
Negacja ze strony lekarza zakaźnika odnośnie wieloletniej inwazyjnej kuracji antybiotykami, która może zakończyć się śmiercią z powodu wyniszczenia organizmu.  Ostrzeżenia lekarzy specjalistów przed taką metodą leczenia boreliozy. Z resztą nie dziwi mnie to bo przecież za granicą lekarze leczący boreliozę również podchodzą krytycznie do zbyt inwazyjnego sposobu leczenia w Polsce. A w tym wszystkim jeden Pan dr. Kurkiewicz przekonujący do długotrwałego  podawania antybiotyków. ::)

Hmmm... Ja 28 dobrze, że wkleiłaś ten link bo ja jeszcze bardziej się upewniłam, że nigdy nie poddała bym się takiemu leczeniu.

Myślę, że wielu forumowiczów po obejrzeniu filmiku będzie miało bardziej rozjaśniony obraz leczenia boreliozy i ewentualnych skutków przyjmowania tak dużych ilości bardzo szkodliwych antybiotyków.

To  mój ostatni komentarz w wątku " borelioza a SLA"
Dla mnie ten wątek już nie istnieje i nie będę więcej odpowiadała na żadne pytania ani ustosunkowywała się do linków podawanych przez użytkowników forum "borelioza".


pozdrawiam
teresa

dc

Witajcie

Mój lekarz stwierdził ze objawy po tini są konsekwencją wymierania borelli i za wcześnie byłoby na objawy neurologiczne ze strony organizmu/
objawy juz na 2-3 dzień po zazyciu/ tak wiec dalej ciągne impuls tini zgodnie z zaleceniami, jeszcze tylko 4 dni.. mam nadzieje ze te szarpania mięśni ustąpią po odstawieniu tego specyfiku..
pzdr 

Pawel


Do Wiktorii:

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam na Twoje pytania, ale zupełnie umknęła mi ta sprawa. Co sądzę o pozytywnym wyniku badania PCRu mamy Oli? Mam nadzieje, że tak samo jak w przypadku Twojego taty, mama Oli jest chora na boreliozę, ale tak jak napisałem w jednej z wiadomości w tym wątku, badania PCR daje czasem wyniki fałszywie dodatnie, czyli osoby mające wykrytą rzekomą boreliozę, mogą faktycznie jej nie mieć. Jest to tylko badanie dodatkowe. Szczerze napiszę, że nie wiem co Ci mam doradzić? Moim zdaniem, powinniście jako rodzina pozostawić decyzję Twojemu tacie i ją uszanować, nawet jeśli by chciał zrezygnować z brania tego jednego antybiotyku.


Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Wiktoria

Borelioza - a ściślej neuroborelioza być może nie wywołuje SLA ale możliwe, że jakieś inne toksyny, które kleszcze nam wstrzykuje mają wpływ na to.
nie zapominajcie, że kleszcze czy inne owady, nie tylko wstrzykują krętki boreliozy ale pełno innych równie groźnych toksyn. 
Pamiętam, że był nawet poruszany wątek o sinicach i przenoszenie toksyn BMAA przez zwierzęta....
u Ojca SLA szybko postępuję, aktualnie mówi, że go mięśnie nóg bolą, i już ledwo co chodzi o kuli ;(

mam pytanie, czy przed rzutem na daną część ciała mięśnie danej części ciała bolą? pamiętam tak też było z rękami, najpierw ból lewej ręki potem jej całkowite opadnięcie z sił, potem prawa ręka, teraz nogi..... ;(
a potem już do końca łóżko i wózek ;( nie mogę się z tym pogodzić, to dal nas kolejny bardzo trudny etap - Ojciec na wózku!

Boże dlaczego Ojca wybrałeś do niesienia tak ciężkiego krzyża???????

Wiktoria

Do annao1:

Olu jak tam Mama??? ciekawa jestem co u was?, jak leczenie, pamiętam, że od 20 zaczynacie.

Pozdrawiam Cię i trzymam kciuki

anna01

Dzisiaj, w dniu swoich 58. urodzin Mamulka wzięła pierwszą tabletkę. I zobaczymy co się będzie działo. Drżę jak osika! Jak u Was? Widzicie jakąś reakcję na antybiotyki?

Pozdrawiam,
Ola

Wiktoria

Ojciec brał przez 2 tyg biotrakson dożylnie i w sumie nic nie zauważyliśmy ani na dobre ani na złe. Tzn SLA dalej postępuje, bo z nóg siły odchodzą.

Nie wiem co robić dalej, przyszły wyniki:
z Pozania PCRrt ujemny
a z Lublina wyszło, że Ojciec ma jersiniozy, co to takiego?

Nie wiemy do jakiego lekarza się teraz udać ;(

Do tego wszystkiego Ojca zaczęła bardzo swędzić cała skóra , pod pachami ma już rany bo ciągle się drapie, i na głowie, cała skóra zdarta, skóra mu strasznie schodzi i z twarzy i z głowy, łuszczy się i swędzi. Ciągle chce zebyśmy u plecy drapali albo inne trudno dostępne dla niego miejsca. W miejscach intymnych też niestety bardzo mocno go swędzi. Czytałam na forum, że tak się dzieje, jeśli za mało płynów w organizmie jest ale Ojciec w ciągu dna bardzo dużo pije, 1l mleka i 1l kefiru albo maślanki, do tego herbata, kawa.... Proszę o informacje, czy ktoś z Was też ma problemy ze swędzącą skórą?

Niech mi ktoś poradzi do kogo mamy się zwrócić? ;(;(;(

anna01

Może być to reakcja na antybiotyk. Ale pewności nie mam.

isia

Wiktorio mój mąż ma ogromne problemy ze skórą swędzi, piecze jest strasznie czerwona i wyschnięta jak pancerz po dwóch trzech dniach złuszczy się trzeba ją usunąć i jest skóra jak u niemowlaka ale nie na długo po kilku dniach ponownie robi się jakby była spalona na słońcu i tak w kółko z tym, że tylko i wyłącznie skóra głowy najbardziej twarz i klatka piersiowa, na początku choroby były jeszcze dłonie. Lekarze rozkładają ręce nie mają pojęcia od czego to jest i jak to leczyć.
                                                       
Pozdrawiam Isia

RILU

Jersiniozy ,Link  www.czytelniamedyczna.pl/nowa_pediatria-12

Tutaj opisane są Jersiniozy ,co to za bakterie i skąd się biorą.



Serdecznie pozdrawiam

ja28

Ja mam też z koinfekcji m.in. jersiniozę. ogólnie leczy się ją tymi samymi abx, co bb.

tutaj jest sporo informacji nt. jers i podane są różne linki:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,26140,71702631,,jersinioza.html?v=2

ania74

witajcie
to jest napewno w pewnym stopniu reakcja na antybiotyki, tata też tak miał, całe czerwone swędzące place, również w miejscach intymnych. Ja smarowałam tatę w miejscach zmienionych clotrimazolem, nie piszesz Wiktorio, czy zażywacie wszystkie suplementy przeciwgrzybiczne i stosujecie ścisłą dietę przeciwgrzybiczbą, to jest niezwykle istotne. I pamiętajcie proszę, że u mojego taty pierwsze symptomy pozytywne neurologiczne pojawiły się po 2,5 miesziąca brania antybiotyków. Walczcie, trzymam kciuki i piszcie co się będzie działo dalej. Ania

RILU

#213
Muszę tutaj się wypowiedzieć i to proszę potraktować bardzo
poważnie i bez żadnych niuansów.
Borelioza jest podobna do SLA i należy to do opiekunów
aby wkluczyć z chorób jedną ,która realnie istnieje i jest
zmorą chorego.
Tylko aktywne działanie zapewni sukces. Nie każdy z Was wie
że Boreliozę powinien rozpoznać ogólny lekarz.Ta choroba jak
Borelioza jest zakwalikowana do chorób jak grypa czy angina lub
podobnie.
Neurolodzy bardzo mało wiedzą o Boreliozie dlatego ją ignorują
lub stawiają swoje fałszywe diagnozy nie sprwadzając wartości np.
IgM ,OspC .Oni się na tym nie znają .
Tu leży w gruzach organizacja -kto ma co rozpoznać?
Jeśli SLA ma parę objawów z Boreliozy bo Borelioza ma o wiele
więcej objawów  a objawy SLA są takie ,które pokrywają się czyli tych kilka będą takie same.To o czym tu mówimy ,to chyba o istocie podejścia medyków do leczenia i Ministerstwa Zdrowia ,które organizuje wszystko!
Ogólny lekarz nie jest w stanie zdiagnozować Boreliozy i wysyła
pacjenta dalej .Do kogo? Do Neurologa i masz na 100% SLA.
Czy to jest w porządku wobec Pacjentów?
Dlatego jeśli stwierdzono u Ciebie SLA to od razu szukaj lekarza
,który leczy boreliozę i jeśli wykluczy tą chorobę to zostaje tylko
Neurolog,
Boreliolog ,takiego lekarza nie ma .Istnieje tylko choroba ,którą
powinien zdiagnozować lekarz ogólny???!!!
Zakwalikowanie choroby do odrębnej specjalizacji lekarskiej ma
długą i bolesną dla Pacjentów drogę Krzyżową.Więc domagajmy się
od Ministerstwa Zdrowia o zaakceptowanie specjalizacji Boreliologa
ponieważ selekcja chorych w tym wypadku jest niezbędna.
Istnieją już lekarze ,którzy się na Boreliozie bardzo dobrze znają
tylko że tych to można policzyć na palcach.
Pozatym ,lekarz ogólny nie może wypisać skierowania do lekarza ogólnego
który akurat zna się na Boreliozie,bo to nie mieści się w głowach
Nie wiem czy mnie zrozumieliście ? Napiszcie ,co myślicie?
RILU ???

Wiktoria

Myślałam Rilu, że stoisz po stronie tych, co uważają, że to czyjś wymysł, że borelioza jest podobna do SLA a ściślej mówiąc neuroborelioza. Masz całkowitą rację tylko nadal pozostaje jeden problem, znajdź lekarza, który rozgraniczy SLA od boreliozy! Neurolodzy nie mają pojęcia o boreliozie! Lekarze ogólnie też nie!!! 

RILU

#215
Ja myślę racjonalnie i nigdy nie uważałem że powinienem być
zwolennikiem kogoś "widzi mi się".
Jestem otwarty na ludzką krzywdę ,która jest wywołana
złą polityką państwa szczególnie w naszej Europie.
To co opisałem jest w całej Europie -nie tylko w Polsce.
Mamy do czynienia ze stagnacją i kretynami .
Dlatego wybierajmy ludzi godnych Nas.
Przecież wiesz że to jest utopia.
Dlaczego Pani głosowała na Xsińskiego?
Dlatego ,że umie tańczyć itp .Czego mamy się spodziewać?
Dobrego programu ochrony zdrowia ?
Nie wiem czy to się ziści?Mam nadzieję że pierwsza będzie Polska
bo przecież pierwszą Konstytucję na świecie uchwalono i powołano do
życia w Polsce.Polska jest krajem mądrych ale nie zorganizowanych
ludzi i to tylko przez ich mentalność a to jest strata 50% wszystkich
bogatctw kulturalnych i naukowych.
Zawiść,zazdrość,nie akceptowania sprzątaczki i człowieka wykształconego
na równi .Nowobogacyzm itp.
To co opisałem w Niemczech i inych krajach uznaje się za ostatnie chamstwo  nie do strawienia. Sąsiedzi traktują się w Eu serdecznie
i nie wypytują się co on robi lub ona.Raczej idą razem na grila lub
planują różne wypady.Ważne jest że żyją i zarabiają pieniądze.
Tak widziani są Polacy za co mi jest przykro i cierpię,
A co do Boreliozy i SLA to organizacyjnie w EU jest kompletnie źle
.
Dobrego lekarza ,którego mogę polecić to Dr Tomek Wielkoszański
z Zabrza .Od czasu do czasu odpowiada na Forum Boreliozy na pytania.
Myślę że jest ich więcej znających się na Boreliozie.Problem w tym że
oni są lekarzami ogólnymi a to dla mnie jest idiotyczne

ja28

Rilu, zgadzam się z Tobą :)

dr Tomej jest jednym z siedmiu lekarzy w PL, którzy podchodza do chorób odkleszczowych tak, jak powinni. w  tym gronie jest jeden lekarz neurolog oraz jeden lekarz chorób zakaźnych.

RILU

Ostatnio dużo się pisze o leku z Ameryki Południowej(z kory drzewa)
Pun D`Arco.
Ponoć biorąc jedną tabletkę dziennie wybija doszczętnie Borelie ?
To jest lek naturalny żaden syntetyk lub antybiotyk.
Czy ktoś to łykał ponieważ przy  dwóch chorobach można by
było jedną wyeleminować bez większych problemów.
I jasne by było na co chorujemy?

ja28

Rilu, jeśli masz na myśli Pau D`Arco, to wiele osób testowało. Jest skuteczne , podobnie jak Candida Clear na grzyba. Na boreliozę nikomu nie pomogło.

izaksiazek

20 .06.2009 rozpoczelam  antybiotykoterapie pod kontem boleriozy.Poczatki byly straszne,ale obecnie jest duza poprawa stanu zdrowia.ZAczelam znowu wierzyc 2w wyzdrowienie.