Borelioza a SLA

Zaczęty przez ania74, 01 Kwiecień 2009, 21:11:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Baca

#360
banjanti a tak na marginesie: Masz rację. Nawet jeśli test wyszedłby ujemnie i tak dostałbym antybiotyki od lekarza ILADS. I bardzo dobrze. Jestem już po wizycie, nikt niczego mi nie obiecuje. Może się poprawić ale nie musi. Co do wmawiania ludziom, że to jest zawsze borelioza celem wyciągnięcia kasy i zyskania pacjenta tu się bardzo mylisz. Planowy termin przyjęcia prywatnego to sierpień!! Myślisz, że im tak bardzo zależy aby wmówić ci chorobę bo nie mają pacjentów? Zadzwoń do któregokolwiek z nich spróbuj się umówić na wizytę a sam zobaczysz jakie są terminy.

Baca

I jeszcze jedno myślisz że  dr hab. n. med. T. W, czy  prof Z,były kierownik Zakładu Mikrobiologii i Serologii Instytutu Reumatologii w Warszawie robią niewiarygodne badania?

banjanti

Teminy sa takie bo jest kilku takich lekarzy i jak widac sa zajeci, co nie przeczy a dowodzi ze robia na tym kase. SLA mozna pomylic z borelioza, ale na forum borelioza zobacz naprawde za przeproszeniem jakie duperele i zwyczajna nerwice ludziom diagnozuja jako borelie, ci lykaja leki latami i nic im z tego nie przychodzi.
Akurat o tym BYLYM kierowniku chodza glosy ze wlasnie dlatego jest BYLY bo mu za czesto ta borelioza wychodzila.
Ale ja jak na poczatku zaznaczylem nie mam kompetencji do zabierania glosu w tej debacie pomiedzy ILADS kontra caly swiat medyczny
Mam tylko swoje zdanie, bo po prostu nie lubie teorii spiskowych

Powodzenia, jezeli jestes ogolnie zdrowy to Ci kilka miesiecy na antybiotykach problemu nie zrobi
Obym sie mylil

banjanti

Neurologowie diagnozujacy SLA tez sa dr hab. n. med. a ich tytuly nie robia na Ciebie wrazenia i wieszasz na ich psy
Rozumiem w pelni Twoja frustracje i mam naprawde nadzieje ze uda Ci sie
Musimy jednak zachowac obiektywizm, SLA moze byc pomylone z borelioza, ale to nie jest tak ze wiekszosc przypadkow SLA to nie zdiagnozowana borelia
Obys Ty byl tym nielicznym przypadkiem kiedy jednak to jest borelia

mila

Ja chciałabym bardzo wierzyć lekarzom Ilads ale jak Pani doktor powiedziała mi na wizycie ze wszyscy psychopaci,mordercy mają boreliozę to ręce mi opadły. Może akurat na takiego trafiłam ....pewnie jak w każdej grupie zawodowej są mniej i bardziej kompetentni...

banjanti

Niestety pewnie to nie jedyny, to sa tzw lekarze "wszyscy maja borelioze" o ktorych wspominalem
Idac za ta logika bycie lesnikiem to bylaby tak niebezpieczna praca jak w reaktorze w Czarnobylu

kasia29

banjanti nie mow tak ze wszyscy!wszedzie sa lekarze i lekarze ten na ktorego ja trafilam akurat kazal zrobic test kki i blagalam go o antybiotyki bo to byla ostatnia moja deska ratunku i niestety mi nie dal dopiero po pozytywnym tescie co wiecej na pierwszej wizycie a wiedzial ze mam podejzenie sla powiedzial ze nie wszystko jet bolerioza niestety i zebym zrobila kki ale nie robila sobie nadzeji,jakie spiski czy Ty znasz tych lekarzy ilads jest ich kilku masz racje a polowa z nich sama chorowala na bolerioze i leczyli sie latami co wiecej wyleczyli sie,nikt tu nie mowi ze kazde sla to bolerioza ale jesli chcesz znac moje zdanie to 15-20 procent to bolerioza nie sla,dlaczego coraz wiecej liudzi mlodych na tym forum przeciez to nietypowy wiek a plaga kleszczy co roku wieksza nie dziwne to?

Baca

banjanti widzę, że Cię nie przekonam. Ale odnośnie leśników może przeczytaj:

medpr.imp.lodz.pl/pdf-383-601?filename=Prevalence%20of%20Lyme.pdf

Zanim wygłosisz jakąś opinie staraj się poznać fakty.

banjanti

Poczytalem, ale zle sie chyba wyrazilem. Oczywiscie borelioza czyli rumien, bole miesni itd wystapia u lesnikow czesto, ale zaawansowana borelioza mimikulacja SLA?

Nie ma sensu dyskutowac nad tym, jezeli masz jakiekowiek przeslanki zeby sadzisz ze to moze byc borelioza u Ciebie to rob wwszystko co mozliwe i probuj to leczyc, oby Ci sie udalo!

Baca

banjanti to po w szpitalach w przebiegu diagnostyki SLA przeprowadza się w większości przypadków testy na boreliozę z surowicy i płynu m-r jeśli ta choroba nie ma znaczenia?

Baca

Nie należę do grupy osób które wszystko zwalają na boreliozę. Wiele czytałem o sposobach diagnostyki różnicowej w SLA. W moim przypadku była to kompletna zlewka w szpitalu. Masz MND i spadaj. Sami zrobili np. badanie poziomu B12 i wyszedł niedobór-nie niski poziom ale właśnie niedobór (mam 43 lata, nie jestem wegetarianinem). Przez 3 miesiące walczyłem z lekarzami aby dostać zastrzyki. Dopiero po 3 miesiącach w rozpoznaniu dopisali mi "Niedobór witaminy B12" i przepisali zastrzyki. Nie zrobili nawet rezonansu kręgosłupa tylko głowy. To tylko niektóre "kwiatki" a jest o wiele więcej. Gdzie więc ta szczególna staranność w diagnostyce?
Naprawdę życzę Ci więcej szczęścia do lekarzy niż ja miałem. Nie neguję jednak całkowicie ich diagnozy ale robię to co sami zaniedbali.

banjanti

Tak z tego co opisujesz to jest kompletny absurd, bo chocby nawet MND powinno sie roznicowac na SLA albo lagodne formy dziedziczone, takze wynika z tego ze praktycznie nic nie zrobiono zeby zobaczyc co innego moze to byc.

Od poczatku nie twierdze ze borelioza nie ma znazenia, ale ze wg klasycznej medycyny zakznej to jest krew i plyn r-m WB i dziekuje, albo wychodzi albo nie.
Dalsza diagnostyka zachacza juz stedy lub niestety o medycyne alternatywna, co nie oznacza ze nie ma racji.
B12 nie pokaze Ci odnerwien na EMG a bez tego chyba jednak nie postawili Ci diagnozy.
Jezeli chcesz ja uzupelniac to mozesz kupic methylcobalamin w tabletkach, jest lepsza niz zastrzyki

Dostac diagnoze MND i byc zlanym to najgorsza rzecz jaka moze sie stac, szczerze Ci wspolczuje

Baca

banjanti deficyt B12 może powodować odnerwienie. Ze względu na złożony proces wchłaniania w przypadku niedoborów stosuje się zastrzyki domięśniowe.
Oczywiście w EMG odnerwienie.

banjanti

methylcobalamin jest lepszy, podbilem poziom do 900 po miesiącu, choć na wiele to się nie zdało
Nie widziałem że deficyty b12 pokażą odnerwienia, jakiego rodzaju? Fibrylacje?

Jak to w ogóle u Ciebie jest? Znaki uszkodzenia LMN na EMG, zaniki, znaki UMN na badaniu?

Pytam bo mówisz że niedokładnie Cię zadbano, więc mnie ciekawi na jakiej podstawie Ci to stwierdzono?

Baca

Diagnostyka MND polega w głównej mierze na szukaniu przyczyny. Brak przyczyny = MND. I tu mam spore wątpliwości. Uszkodzenia LMN ewidentne.  Znaki UMN w zależności kto badał (zniesiony tylko odruch podeszwowy). W szpitalu totalna zlewka pacjenta. O fachowości może świadczyć sposób wykonania punkcji. Moje plecy wyglądały jak tarcza do rzutek. Przeszło 10 prób wkłucia(udokumentowane na zdjęciu wykonanym przez żonę).
Co do boreliozy: każdy neurolog który mnie badał zadawał to pytanie jako jedno z pierwszych: Czy robił Pan badanie na boreliozę?

banjanti

Tak neurologowie pytaja o borelioze ale nie chodzi im o metody ILADS

Uszkodzenie LMN = znalezienia na emg, zanik miesni, slabosc kliniczna?
Zniesiony odruch podeszwowy to chyba na moj nielekarski umysl nie ma nic wspolnego z MND, ma byc objaw Babinskiego

Wiec przy braku UMN ktos ci wypisal powaznie SLA na diagnozie? To przeczy calej teoretycznej wiedzy jaka posiadam na temat tej choroby
Moze powinienes to skonsultowac z jakims dobrym neurologiem polecanym na tym forum?
Uszkodzenie LMN to jest nie SLA a nawet nie MND

Baca

Chyba czytałem troszkę więcej niż Ty. W MND może być zniesiony odruch podeszwowy. Babinskiego nigdy nie było.
Uszkodzenie LMN = znalezienia na emg, zanik miesni, slabosc kliniczna? Tak
Wiec przy braku UMN ktos ci wypisal powaznie SLA na diagnozie?
A to jest bardziej złożone niż się wydaje. Uszkodzenie UMN określa się na podstawie badania klinicznego. Odruchy np. kolanowy są w zależności od tego kto bada:od osłabionego do wygórowanego.
Jestem w stanie przejść tylko parę kroków ale spastyczność pojawia się tylko przy dużym wysiłku.
Tak neurologowie pytaja o borelioze ale nie chodzi im o metody ILADS.
Tu nie chodzi o metodę ale o  wykluczenie boreliozy jako przyczyny.

banjanti

Rozumiem, czyli jednak dzieje sie cos z tym UMN.
O metody nie chodzi, ale jak wiesz do roznicowania klasycznie uzywa sie plynu m-r i surowicy, przy tescie negatywnym nie ma boreliozy.
Ale nie bedziemy sie o to klocic, mam nadzieje ze jednak nie wyjdzie u Ciebie SLA z borelioza czy bez.

golka1987

Czytajac wszystkie wiadomosci i ogolnie problemy z diagnoza nie tylko sla ale wogole zastanawiam sie czy isc do tego szpitala mysle ze cudow nie zdzialaja tylko oleja ....zauwazylam,ze u mnie bol pojawia sie jak za dlugo chodze w dzien,po noszeniu zakupow itd...moze lepiej poszukac neurologa dobrego prywatnie?

banjanti

Neurolog prywatnie sprawdzi ci refleksy i poszuka klinicznej slabosci i na tym sie skonczy, nikt nie ma pelnej diagnostyki w gabinecie
Idz do szpitala