Borelioza a SLA

Zaczęty przez ania74, 01 Kwiecień 2009, 21:11:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ja28

Cytat: Mon w 08 Maj 2009, 13:42:12
WiTAM . Chciałam zapytać jeśli badanie EMG potwierdziło ZANIK MIĘŚNI czy jest sens by robić te szczegółowe testy na boreliozę? ( do tej pory  był robiony jeden standardowy)

oczywiście, ze tak. ja osobiście znam kilka osób, które mają stwierdzone badaniami zaniki mięśni i potwierdzoną boreliozę. oczywiscie są w trakcie leczenia.

dc

Dzięki ja28, wolę już to niż inne paskudztwa..mam nadzieje ze sie nie mylisz ale gdybym nie odwiedzał tego forum nie zbadałbym sie na borelkę:) Niemniej przestrzegam przed złą diagnozą, skutki mogą być fatalne a ja osobiscie nie bede sobą jesli nie spróbuje metod naturalnych..
pzdr serdecznie

Pawel

szkodliwość antybiotyków to mit

:o :o :o wyst?arczy przeczyt?ać ulotkę. K?AŻDY efekt uboczny zost?ał udokumentow?any. stosow?anie ?antybiotyków może prow?adzić n?awet do zgonu
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

anna01

#123
Gdyby bać się wszystkich leków - to i każda tabletka przeciwbólowa dostępna bez recepty - w aptece czy nawet kiosku czy sklepie spożywczym - może uśmiercić...
Wszystkie szczepionki niosą za sobą skutki uboczne - tylko jeszcze o nich nie wiemy.
Co prawda szczepionki noworodków zmniejszyły ich śmirtelność - jednak mamy bardzo 'modne' ostatnio ADHD czy alergie.

RILU

Nic nie wiem o bojkocie sympozjum ?
Możesz napisać w jakiej miescowości odbyło to zbojkotowane
sympozjum dotyczące BORELIOZY?
Pozdrowienia
RILU ??? ::) :D

ja28

Cytat: RILU w 11 Maj 2009, 21:52:49
Nic nie wiem o bojkocie sympozjum ?
Możesz napisać w jakiej miescowości odbyło to zbojkotowane
sympozjum dotyczące BORELIOZY?
Pozdrowienia
RILU ??? ::) :D

to konkretne to to, które odbyło się pod koniec  marca w warszawie.

ja28

Cytat: Pawel w 11 Maj 2009, 16:09:58
szkodliwość antybiotyków to mit

:o :o :o wyst?arczy przeczyt?ać ulotkę. K?AŻDY efekt uboczny zost?ał udokumentow?any. stosow?anie ?antybiotyków może prow?adzić n?awet do zgonu


Pawle,  a myślisz, że stosowanie jakiegokolwiek leku nie może prowadzić do zgonu?

RILU

Cytat: ja28 w 11 Maj 2009, 23:59:56
Cytat: RILU w 11 Maj 2009, 21:52:49
Nic nie wiem o bojkocie sympozjum ?
Możesz napisać w jakiej miescowości odbyło to zbojkotowane
sympozjum dotyczące BORELIOZY?
Pozdrowienia
RILU ??? ::) :D

to konkretne to to, które odbyło się pod koniec  marca w warszawie.

Ja nie byłem w Warszawie na sympozjum .Sympozjum w którym uczestniczyłem
opisałem wcześniej .
Pozdr RILU

anna01

Wyszła Mamie BORELKA! Wynik nawet nie jest wątpliwy, tylko DODATNI!
I po cholerę te wszystkie Elisy i inne testy szpitalne?!
Mam tylko nadzieję, że zdążymy wygrać tę walkę!

Wiktoria

do anna01

Olu to Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Twoja Mama ma tak jak mój Tata stwierdzona metodę opuszkową SLA a jednak to może być powiązane z boreliozą!!!
Cieszę się z tego bardzo!!!!!!

Napisz jakie badania zrobiliście i gdzie i czy Mamie podałaś jakieś antybiotyki przed badaniem????

Pozdrawiam!!!!

gosiab

Ola,
trzymam kciuki!!!Co dalej?

anna01

Gosiu! Jedziemy do lekarza w sobote - juz jest umowiona wizyta i bedziemy brac antybiotyki - bo tylko tak mozna wlaczyc z ta cholera. Wiem i zdaje sobie sprawe z tego, ze oslabimy Mamulke, ale trzeba leczyc, bo jesli to borelioza - to sa szanse na przynajmniej zatrzymanie choroby. Dam znac jak Mamulka bedzie powizycie sobotniej.
Mama miala robione badania z moczu. Analize przeprowadzal dr Wielkoszynski z Zabrza. Mama brala przed pobieraniem probek moczu antybiotyki - ktorych nie znosila zbyt dobrze, chociaz brala je krotko. Moglo to swiadczyc, ze borelka dostaje cholery pod wplywem lekow. W kazdym razie - jedziemy do Pana Dr Kurkiewicza z Warszawy i zobaczymy, co On powie.
Pozdrawiam,
Ola

ania74

Olu kochana
bardzo się cieszę i trzymam kciuki. Wierzę, że chociaż Wam uda się to wygrać i będziecie namacalnym dowodem na to, że wielu z naszych chorych ma borelkę. Wygrajcie to dla mnie i dla taty, a także dla wszystkich niedowiarków, ale przede wszystkim dla siebie

isia

Olu nie masz pojęcia jak się cieszę. Trzymam kciuki.

Wiktoria

Olu napisz jeszcze wszystkim niedowiarkom a także tym, którym test wyszedł negatywnie i twierdzą, że boreliozy nie maja, ile razy robiliście test Mamie??

Z tego co mi pisałaś to na pewno robiliście wcześniej w Poznaniu bez antybiotyków i borelioza nie wyszła, zgadza się??????

anna01

Witajcie!
Otóż rzeczywiście - Mama miała kilka razy robione testy Elisa: zarówno w Ostrołęce, na Banacha jak i nawet w PZH  --> nic nie wyszło. Robiliśmy także rtPCR w Poznaniu - bez antybiotyków - nic nie wyszło. Teraz pobrała przed kilka dni antybiotyki - pobrał tata mocz --> i mamy diagnozę. Po tylu latach. To woła o pomstę do Nieba! Wszystkie wizyty u lekarzy wyglądały tak samo - 'przecież to nie są objawy boreliozy'... wychodzi na to, że borelioza jest chorobą jeszcze mniej poznaną niż SLA... A może to jedno i to samo? Skoro nie są poznane, to nie możemy takiej ewentualności wykluczyć. W końcu boreliozę nie tylko kleszcze przenoszą, ale również zakażone zwierzęta i zakażeni, nie świadomi swego stanu, ludzie!

Wiktoria

Witajcie,
przypadek Oli Mamy to dla niejednego lekarza jest zagadką!
Wiem, bo Mój Ojciec ma też opuszkowe SLA tak więc neurolodzy twierdzą, że w boreliozie zaburzenia mowy raczej nie występują. Stąd bardzo trudno jest wykryć objawy boreliozy przy tej odmianie SLA. My zaczynamy od poniedziałku podawać antybiotyk, niestety tylko 1 a nie 4 jak Pani doktor przepisała, Ojciec się boi bo neurolog mu powiedział, że nie ma żadnej boreliozy a wyniki to nie są dowody wiarygodne, i oczywiście, że wpływ antybiotyków może wykończyć już chory układ nerwowy.  Ja się jednak cieszę, że przekonaliśmy Ojca do leczenia, cóż z drugiej strony leczenie tylko 1 antybiotykiem może nic nie dać.  Zobaczymy, jeśli będzie poprawa to myślę, że za miesiąc Ojciec się zgodzi na kolejne....

Na dzień dzisiejszy Ojciec chodzi o kuli, jednak mówi, że czuje, że z nóg siły opadają :(
Ręce już w ogóle bezsilne, lewa totalnie a prawa ledwo co, sztućce jeszcze trzyma, więc spokojnie je samodzielnie ale już kubka z napojem ciężko mu podnieść stąd przez słomkę pije. Póki co nie mamy problemów z jedzeniem, wręcz przeciwnie Ojciec ma straszny apetyt i zachcianki jak kobieta w ciąży :) Mowa niewyraźna, rodzina go rozumie, obcy mają czasami z tym problem...

Pozdrawiam

uważam tak jak Ola, że niestety boreliozę chyba trudniej wykryć niż SLA ale za to można ją leczyć dlatego nie poddawajcie się i walczcie o każdy kolejny dzień życia!!!! Nawet jeśli jest i SLA i borelioza to leczenie boreliozy może zatrzymać SLA bądź spowolnić!!!!

RILU

#137
Tak wygląda Rumień po ukąszeniu Kleszcza.
Trzeba być 100% pewnym i bardzo,bardzo ostrożnym
że to Borelioza.
Łatwo skrzywdzić swojego bliskiego ale naprawić będzie jeszcze trudniej.
Diagnozowanie musi być poparte wiedzą i praktyką np:jak u lekarza z Chorzowa
Jedna osoba też miała badania na Boreliozę i to pozytywne .
Okazało się po pewnym czasie że przeciwciała zabijły Krętki,ale te
badania wyszły razem z zabitymi bakteriami- dodatnie.
Badania są niepewne ,to zostały eksperymenty?
Zostaje tylko kwestia decyzji ale tą musi podjąć chory.

                             

Serdecznie życzę każdemu choremu powrotu do zdrowia
RILU
PS O podobnych symptomach do SLA jest bardzo dużo chorób
Idealna Diagnoza to jest dla nas ważne ale jest mało lekarzy którzy to
potrafią.

anna01

Wiktorio: zdajesz sobie sprawę, że antybiotyki w początkowej fazie przyjmowania mogą spowodować pogorszenie się stanu chorego. Tak więc co zrobić, by nasi chorzy nie zrazili się gorszym samopoczuciem?

ja28

Cytat: RILU w 14 Maj 2009, 14:23:22
Tak wygląda Rumień po ukąszeniu Kleszcza.
Trzeba być 100% pewnym i bardzo,bardzo ostrożnym
że to Borelioza.
Łatwo skrzywdzić swojego bliskiego ale naprawić będzie jeszcze trudniej.
Diagnozowanie musi być poparte wiedzą i praktyką np:jak u lekarza z Chorzowa
Jedna osoba też miała badania na Boreliozę i to pozytywne .
Okazało się po pewnym czasie że przeciwciała zabijły Krętki,ale te
badania wyszły razem z zabitymi bakteriami- dodatnie.
Badania są niepewne ,to zostały eksperymenty?
Zostaje tylko kwestia decyzji ale tą musi podjąć chory.

                             

Serdecznie życzę każdemu choremu powrotu do zdrowia
RILU
PS O podobnych symptomach do SLA jest bardzo dużo chorób
Idealna Diagnoza to jest dla nas ważne ale jest mało lekarzy którzy to
potrafią.

Rilu, mam wrazenie, że nie masz swiadomości, że rumień ma tylko 30% chorych!!!! do tego wcale nie musi on tak wyglac - to moze byc np. wysypka. osobiscie znam tez przypadki, gdzie rumien pojawia sie dopiero po kilku, kilkunastu latach w czasie leczenia. jesli ktos ma rumien, to ma boreliozę na 100%. jesli rumienia nie ma, to nic nie znaczy - wiekszosc chorych rumienia nie pamieta!