Brak apetytu

Zaczęty przez Basia, 25 Styczeń 2006, 10:53:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Basia

Czy SLA może powodować brak apetytu? Czy są jakieś sposoby na przywrócenie łaknienia?
I jeszcze jedno. Czy przy osłabieniu, wskazane jest zastosowanie kroplówek wzmacniających? Bardzo proszę o odpowiedź.

Defort

Z literatury którą czytałem o SLA wynika iż brak apetytu może nastąpić.
U mojego taty który chorował na SLA można było zauważyć brak apetytu. Często mówił że nie ma ochoty i nie jest głodny pomimo iz nie jadł zbyt wiele.

Pawel

Z wlasnego przypadku wiem ze brak apetytu wystepuje z powodu uciazliwosci samego jedzenia. Jak masz jesc sniadanie przez pol godziny to nie chce Ci sie jesc! Ewentualnie depresja moze miec znaczenie,.
Ale PILNUJCIE JEDZENIA!!!
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

Defort

Zgadzam sie z Pawłem. To tez jest często przyczyną.

bogna

Oprócz znużenia jedzeniem jest też zmęczenie, ja często nie mam po prostu siły jeść.

Justi

Witam serdeczenie.
Mam problem - mąż nie ma za bardzo spetytu, bardzo mało je. Jakie mogłabym podawać mu odżywki albo coś innego.  Bardzo proszę o pomoc

MM

Witam!
Brak apetytu u chorych jest częstym problemem. Jest on prawdopodobnie spowodowany lękiem przed zaksztuszeniem się podczas jedzenia.
Można podawać odżywki poprawiające apetyt. Jedyne które znam i można je kupić w aptece to NUTRAMIGEN /bez recepty/ oraz MEGACE /na receptę/.
Pozdrawiam.