Lek KNS

Zaczęty przez fafut, 08 Czerwiec 2009, 11:07:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

artrzcin

Na stronie KnoppNeurosciences są również zamieszczone wstępne wyniki fazy drugiej. W próbie 24 tygodniowej brało udział 92 chorych SLA i w czasie 12 tygodni (4 miesiące) badano dwa parametry progresji choroby ranking ALSFRS-R (ALS Functional Rating Scale-Revised) i FVC (ang. Forced Vital Capacity pol. Natężona Pojemność życiowa).

Jako brak skuteczności terapii lekiem KNS uznano spadek parametru ASLFRS o 6 punktów lub więcej a FVC o 20% i takie słabe wyniki zaobserwowano u:

ALFFRS: 33% w groupie placebo (0mg dziennie), 35% (50mg dziennie), 15% (150mg dziennie), 8% (300mg dziennie)
FVC: 30% w grupie placebo (0mg dziennie), 13% (50mg dziennie), 12%(150mg dziennie), 4%(300mg dziennie)

Wyrażny jest trend wzrostowy i im większa dawka KNS tym lepsze zaobserwowano rezultaty. Prawdopodobnie w fazie III będzie testowana dawka 300mg, która przyniosła najlepsze wyniki.

michu


      Witam,
mam następujęce pytanie: czy ktoś wie gdzie mieści się Firma KNOPP NEUROSCIENCES która opracowuje nowy lek KNS - 760704 oraz czy z tą Firmą związana jest Dr.Cudnowicz?

         Pozdrawiam

ewa.zwonik

Witam,

ze strony interenetowej firmy wynika, że znajduje się ona w Pittsburgu w stanie Pensylwania, oczywiście w USA.
"Poszprerałam" troszkę na ich stronie i rzeczywiście znalazłam nazwisko prof. Merit E. Cudkowicz. Jest ona w Komisji Doradczej (Advisory Board) Knopp Biosciences, jako jeden z najbardziej liczących się autorytetów w temacie SLA na świecie.
Poniżej wklejam linka do strony firmy z listą członków owej Komisji: http://www.knoppneurosciences.com/index.php?section=about&subsection=team#team

Pozdrawiam :)
Ewa Zwonik

RILU

#63
Styczeń 2011 Nowości -Berlin Charite

Biogen Idec ALS początek badania KNS w Europie

Po otrzymaniu licencji na Dexpramipexol (KNS-760704) zaczyna  firma farmaceutyczna, Biogen Idec  badania ALS w Ameryce Północnej i Europie. Badanie rozpocznie się  na początku lata (latem) 2011 roku. W sumie bierze udział ponad 800 osób chorych na SLA w USA i kilku krajach europejskich.

 (Lek ma mieć pozytywne działanie  do 9-ciu miesięcy czasu trwania choroby  :-[
poczekamy,pożyjemy ,zobaczymy...dlatego ,że napisali wcześniej tak :

KNS-760704

KNS-760704 jest z nowo zsyntetyzowanych chemikalii Wykonawca
Knopp Neuroscience Inc Choć obecnie nie jest wiadomo,
jak ten lek działa w organizmie, badania laboratoryjne
wykazały, że lek ten ma własności neuroprotekcyjne.
Badanie II fazy z KNS-760704, ukończono w 2009 roku,
stwierdzono, że lek jest bezpieczny i dobrze tolerowany
przez osoby z MND do 9 miesięcy. Wyniki badań wykazały
również tendencje sugerujące  potencjał zmniejszenia
tempa spadku progresji u pacjentów , choć
stosunkowo niewielka liczba osób biorących udział w badaniu
oznacza, że ustalenia te nie mogą stanowić podstawy.
Knopp Neurosciences ma nadzieję rozpocząć na dużą
skalę badania fazy III KNS-760704 w 2011 roku
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

RILU

szukałem i znalazłem bo nurtowało mnie pytanie
dlaczego 9 miesięcy ?
Okazuje się ,że prof.Cudkowicz w fazie II przyjęła pacjentów chorujących
na SLA do 9-ciu miesięcy ,dłuższy okres chorowania na sla przy przyjęciach
do programu badań nie brano pod uwagę.
Media oczywiście zamieszały gafami i kaczkami i zrobiły nam mętlik w głowach
Dlatego jeszcze nic nie wiedzą bo poprostu nie podano leku KNS chorującym
na sla ,rok ,dwa czy 10 lat. :D

RILU
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

artrzcin

Sprawdziłem na oficjalnej stronie

http://www.clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT01281189?term=Dexpramipexole&rank=3

i optymistyczne jest to, że badania już fazy III mają rozpocząć się już w kwietniu tego roku, szkoda tylko, że ostateczne wyniki mają być znane w lutym 2013, choć pewnie "przecieki" będą już dużo wcześniej o ile lek ten spełni swoje oczekiwania. Nie wspominają niestety o żadnych klinikach badawczych w Europie, choć może to jeszcze za wcześnie, w Polsce i tak szanse na werbowanie chorych są znikome. Wielu i tak będzie wyeliminowanych bo przyjmują tylko chorych, u których pierwsze symptomy (a nie diagnoza choroby) nastąpiły nie wcześniej niż 24 miesiące przed wpisaniem się na próbe.

RILU

#66
Więc moją oficjalną stroną dla Europy jest strona Kliniki Berlin -Charite ,która
podała informację i będzie czynić badania.
Podaję link http://www.als-charite.de/VM/Nachrichten/AktuelleNachrichten2011/tabid/223/Default.aspx
Nikt inny tylko oni są jedynymi w Europie ,którzy dopingują do badań inne
kraje europejskie Mając wielkie zaplecze badawcze np: Instytut Maxa Plancka
RILU :-*
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

artrzcin

Znalazłem wyniki badań fazy II, zebrane przez uczestnika sympozjum SLA w Orlando w grudniu zeszłego roku. Są to wyniki nieoficjalne i niepotwierdzone, więc należy do nich podchodzić raczej z dystansem. Przy największej dawce 300mg na dzień, średni spadek według skali ALSFRS-R był 8.9 w ciągu roku w porównaniu do 14.5 (różnica 38%) dla placebo. Była to próba na małej grupie chorych (około 25) i miejmy nadzieję, że wyniki próby trzeciej na dużo większej grupie chorych potwierdzą i może okażą się dużo bardziej optymistyczne niż wstępne, niepotwierdzone dane z fazy II.