Minocycline

Zaczęty przez maseja, 14 Styczeń 2007, 12:13:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MLK1964

patrz wiadomość (odpowiedż) z 22 listopada 2007, nt. badań klinicznych III fazy z Columbia University w Nowym Jorku
Marek

IRENA68

Wczoraj przeglądając strony zagraniczne w internecie na temat badań SLA i leków natrafiłam na stronę stowarzyszenia SLA w Stanach.Tam podają, że MINOCYKLINA została (zostanie) testowana w leczeniu SLA. Jest to antybiotyk ,który działa nie tylko na stany zapalne ale również działa korzystnie na komórki nerwowe.W Polsce jest prawdopodobnie  niedostępny.
Niektórzy stosują go przy boleriozie. Jak każdy lek ma wiele skutków ubocznych.

Może ktoś z Was wie coś o tym leku,albo spróbuje poszukać więcej informacji na temat przeprowadzonych badań z jego użyciem.
Podejmowaliście różne tematy,jesteście ekspertami w różnych dziedzinach :) może i teraz ktoś podejmie temat.  Tak bardzo chciałabym zobaczyć dla NAS iskierkę nadziei .....

Pawel

Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

IRENA68

Bardzo dziękuję Ci Pawle za linka.
Już miałam nadzieję że może i dla nas zaświeci słońce :(

IRENA68

Poruszając wątek MINOCYKLINY nie byłam świadoma, że kiedyś on był poruszany. W tym okresie ja nie słyszałam o takiej nawet chorobie.
Na forum jestem zalogowana od niedawna więc nie byłam zorientowana w temacie.
Prawdę mówiąc nie zagłębiam się zbyt mocno,bo potem to wszystko strasznie przeżywam.Jest mi bardzo ciężko z tą chorobą ,brak już mi siły na walkę .Dobrze,że mam wspaniałego męża,który dodaje mi sił i tylko dzięki niemu udaje mi się to wszystko wytrzymywać.
Rozżaliłam się troszkę,ale wracając do minocykliny w imieniu mojego męża chciałam Was zapytać czy może ktoś próbował wziąć ten lek mimo istniejącego ryzyka?
     POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE
             Irena

teresa

#25
Może ktoś brał i się odezwie, a póki co przejrzyj Irenko cały ten wątek http://mnd.pl/forum/index.php/topic,158.0.html