Transplantacja organów osoby chorej na SLA

Zaczęty przez Sławek, 16 Czerwiec 2009, 11:32:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sławek

Od kilku tygodni dręczy mnie myśl, czy po mojej śmierci moje organy wewnętrzne nadają się do przeszczepu.
Mam 45 lat i prawdopodobnie będę umierał w szpitalu w miejscu odpowiednim do pobrania organów.
Skoro moje ciało nie chce mnie słuchać, to może mógłbym "żyć" w ciele innej osoby.
Wypisałem odpowiedni dokument wyrażający zgodę na pobranie moich organów. Chodzi tylko o to czy organizm
nie będzie zbyt wyniszczony zażywanymi lekami.
Może by się wypowiedzieli na ten temat przedstawiciele zawodów medycznych.
  Serdecznie pozdrawiam Sławek z Grudziądza.

Pawel

Również chciałem oddać swoje organy do przeszczepu po śmierci, jednak z tego co mi wiadomo, jest to niestety niemożliwe?Nie wiadomo jaka jest przyczyna SLA i z tego powodu nie jest pewnym czy przeszczepiając potrzebującej osobie np. nerkę, nie przekazujemy jej przy okazji czynnika, który wywoła u niej SLA. Jedyne co możemy zrobić pożytecznego z naszym ciałem po śmierci to oddać go do celów badawczych jakiejś akademii medycznej. Chciałbym aby właśnie w ten sposób postąpiono z moim ciałem po śmierci, nawet jeśli moim mózgiem mieliby się bawić studenci medycyny, na zajęciach z patologii.

Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl