Akupunktura

Zaczęty przez lucjano, 05 Sierpień 2009, 16:20:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lucjano

Witam wszystkich.Długo nie zaglądałem na forum, bo byłem zniewolony przez sla.Było źle ze mną.
        Zaczęło się u mnie poprawiać gdy poddałem się akupunkturze, o której swego czasu ktoś wspominał na forum n/t medycyny chińskiej.
U mnie zaczęła się poprawiać mowa i motoryczność ruchowa.Odstawiłem na jakiś czas rilutek.GDY PO KILKUNASTU DNIACH zacząłem brać rilutek moja mowa stała się zła!Odstawiam go i chętnie odstąpie 1op.Poddaje się obecnie akupunkturze w wykonaniu pani dr. z Mongoli.Mnie pomaga,czego życzę Wam wszystkim,chyba że będzie coś co wyleczy jak słynny i wyimaginowany TALAMPANEL.

izaksiazek

Jakie dalsze sa efekty akupunktury.?Zastanawiam sie jak odwrocic proces zaniku miesni.Mam ubogie srodki finansowe.Lecze na slepo bolerioze.,chociaz mam diagnoze SLA.Sa efekty pozytywne,ale musze myslec jak wyjsc z niedowladu 4 konczynowego.Same miesnie nie wroca.Zastanawiam sie czy zaczac od intensywnego masarzu ,czy akupunktury,bo za wszystko trzeba zaplacic.Pozdrawiam.

Bożenka_

Pisałam już o tym na forum.
Automeridian to aparat do elektroakupunktury.
Można go kupić bezpośrednio u producenta.
KOLMIO Kiełkowscy
80-299 Gdańsk ul.Parterowa 2
tel. 058-552 75 71
Można zamówić książkę w której znajdziesz lokalizację punktów, meridianów akupunkturowych.
Korzystam z tego aparatu. Może ten mały aparat i rehabilitacja uczyniły to, że się jeszcze trzymam  :D Można też dokupić odpowiednią końcówkę aby mogła pomagać druga osoba.
Podawałam na forum punkty pomagające przy SLA i SM.

izaksiazek

Dzieki Bozenko za informacje.

marip58

do  lucjano:
Czy możesz  podać  adres, namiary  tej pani doktor?
Pozdr

RILU

#5
Dobry Wieczór Bożenko ,Przyjaciółki i Przyjaciele

Pisałaś ostatnio o AKUPUNKTURZE ,że coś niecoś pomaga...
Używasz aparatu Automeridian .Czy przysłali Tobie też książkę na ten temat.
Czy mogłabyś przybliżyć i wyjaśnić zasadę działania tego aparatu?

Serdecznie pozdrawiam
RILU :)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Bożenka_

Stymuluję się automeridianem. Aparat ten pozwala stymulować punkty akupunkturowe  za pomocą prądu elektrycznego, tzw elektrostymulacja. Wykrywacz punktów jaki aparat posiada, pozwala na precyzyjną stymulację.
Bez igieł, samodzielnie, można sobie pomóc samemu. Gorąco polecam. Wraz z aparatem można kupić książkę.
Punkty akupunkturowe pomagające przy sla na pewno nie są w... "kręgosłupie"...
Podam je prywatnie.
Automeridiany wykorzystywane są obecnie w wielu poradniach rehabilitacyjnych. kosmetycznych, wspomagają się nimi masażyści i rehabilitanci naszych sportowców.

teresa

Bożenko mam pytanie czy w książce za 30zł, którą oferują do Automeridianu są również zilustrowane i opisane punkty małżowiny usznej?
Na stronie sprzedawcy http://www.kolmio.com.pl/pl/aparaty.php?id=2 , proponują osobną książkę z punktami na małżowinie usznej za 15 zł dlatego pytam bo nie wiem czy ma sens kupowanie obu książek?

teresa

Rilu podaję link do strony z Automeridianem, są 2 rodzaje końcówek i 2 ceny przedmiotu, książkę kupuje się dodatkowo.

http://www.kolmio.com.pl/pl/aparaty.php?id=2

RILU

#9
Dzień Dobry Teresko

Dzięki za link ,zamówiłem książkę i aparat .Cena z kosztami wysyłki to 48Eu/200PLN
Jak tylko przyślą sam na sobie sprawdzę .
(czy szczypie ten impuls ?)

Merci Madame
RILU :D

Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

teresa

Producent opisuje urządzenie jako bezpieczne i komfortowe w użyciu. Bożenka zachwala je bardzo i nie skarży się na dyskomfort, to chyba nie szczypie?  :D

monika

 ::)
DOBRY WIECZÓR.
CZY MOGE POPROSIC O BLIZSZE INF NA TEMAT TEGO APARATU.
NA FORUM JESTEM NOWA I NIE WSZYSTKO JESZCZE WIEM O SLA
POZDRAWIAM.

teresa

Moniko podaję Ci link do strony o aparacie http://www.kolmio.com.pl/pl/aparaty.php?id=2
wystarczy też, że wpiszesz w przeglądarkę słowo Automeridian i wyskoczy Ci strona przedmiotu :)

monika

 :o
DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ
ALE CZY TO NAPRAWDE POMAGA W LECZENIU.
MOZE KTOS KTO  Z TEGO KOZYSTA NAPISZE PARE ZDAN
POZDRAWIAM

teresa

CytatStymuluję się automeridianem. Aparat ten pozwala stymulować punkty akupunkturowe  za pomocą prądu elektrycznego, tzw elektrostymulacja. Wykrywacz punktów jaki aparat posiada, pozwala na precyzyjną stymulację.
Bez igieł, samodzielnie, można sobie pomóc samemu. Gorąco polecam. Wraz z aparatem można kupić książkę.
Punkty akupunkturowe pomagające przy sla na pewno nie są w... "kręgosłupie"...
Podam je prywatnie.
Automeridiany wykorzystywane są obecnie w wielu poradniach rehabilitacyjnych. kosmetycznych, wspomagają się nimi masażyści i rehabilitanci naszych sportowców.

Moniko to cytat z wiadomości Bożenki, jej post jest zamieszczony wyżej :)

Bożenka_

Polecam automeridian z tzw. kosmetyk,posiada on dużą elektrodę czynną. Umożliwia dwutorowe działanie. Jest łatwiej stymulować, bez konieczności precyzyjnej lokalizacji punktów, umożliwia ona również masaż ( pomaga usuwać zmarszczki  :D ). Automeridianem stymulujemy się sami. Aby ktoś nam mógł pomagać musi być dokupiona końcówka, trzeba o tym pamiętać.
Teresko.
Wyszukiwanie punktów w małżowinie usznej to wyższa szkoła jazdy. trzeba bardzo dobrze znać anatomiczną budowę ucha, po co się w tym zagłębiać  jak te same punkty znajdziemy na innych częściach ciała. Szerokość poprzeczna kciuka nosi nazwę cun i przy pomocy takiej miarki jesteśmy w stanie znaleźć każdy interesujący nas punkt akupunkturowy. Książka jest potrzebna, pomocna, o akupunkturze ucha zbędna.
Automeridianem pomagam sobie od 2000 roku. Może dlatego nadal jestem sprawna inaczej...albo jak o sobie mówi Iwona ( też S LAska ):...jestem sprytna inaczej...
Impuls szczypie (przy zaburzeniach danego punktu, stymulujemy  nie szczypie). Jest jednak możliwość ustawienia natężenia prądu.
Mikro impulsy o bardzo słabym natężeniu prądu mniej bolą niż igła akupunkturowa.
Nie wiem o jakim dyskomforcie pisze Teresa.

teresa

Cytat: RILU w 20 Styczeń 2010, 12:00:35
Dzień Dobry Teresko

Dzięki za link ,zamówiłem książkę i aparat .Cena z kosztami wysyłki to 48Eu/200PLN
Jak tylko przyślą sam na sobie sprawdzę .
(czy szczypie ten impuls ?)

Merci Madame
RILU :D



Bożenko szczypanie to odczucie dyskomfortu, odniosłam się jedynie z przymrużeniem oka do wyżej zacytowanego posta Rilu ;)

Teresa

RILU

#17
Droga Bożenko
Jakie punkty podlegają akupunkturze u Ciebie ?
Wyczytałem z książki pt: Twoje zdrowie w twoich rękach-akupunktura dla
każdego....Autorka Aldona Kiełkowska ,że pkt Pm40 w dołku kolanowym jest
ważny.
Jakie punkty przez Ciebie są wybierane ?Mogłabyś napisać..proszę.
RILU :D
Znalazłem link o punktach ,które należy stosować odpowiednio
Punkty są przypisane chorobie.......
Opisują i pokazują je tzw. mapy
http://www.infelmark.com.pl/index.php?id=30
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

RILU

Bożenko
w litopadzie 2008 roku piszesz...cytat:

odnośnie akupunktury to podałam punkty meridianowe wspomagające w walce z SLA - znalezione w książce medycznej o akupunkturze.........

Tylko szukałem punktów i nie znalazłem w Twoich dawnych postach.

RILU :D
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

mariam

Witaj Bożenko.
Bardzo proszę o pomoc i dokładne informacje gdzie mogę kupić taki AUTOMERIDIAN z dodatkową końcówką./Nasz chory ma ręce całkowicie niesprawne/.
Proszę również o podanie jak nazywa się książka i kto jest jej autorem /naziwsko/ gdzie opisane są punkty meridianowe wspomagające w walce z SLA.
Serdecznie pozdrawiam.