Akupunktura

Zaczęty przez lucjano, 05 Sierpień 2009, 16:20:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lucjano

Witam wszystkich.Długo nie zaglądałem na forum, bo byłem zniewolony przez sla.Było źle ze mną.
        Zaczęło się u mnie poprawiać gdy poddałem się akupunkturze, o której swego czasu ktoś wspominał na forum n/t medycyny chińskiej.
U mnie zaczęła się poprawiać mowa i motoryczność ruchowa.Odstawiłem na jakiś czas rilutek.GDY PO KILKUNASTU DNIACH zacząłem brać rilutek moja mowa stała się zła!Odstawiam go i chętnie odstąpie 1op.Poddaje się obecnie akupunkturze w wykonaniu pani dr. z Mongoli.Mnie pomaga,czego życzę Wam wszystkim,chyba że będzie coś co wyleczy jak słynny i wyimaginowany TALAMPANEL.

izaksiazek

Jakie dalsze sa efekty akupunktury.?Zastanawiam sie jak odwrocic proces zaniku miesni.Mam ubogie srodki finansowe.Lecze na slepo bolerioze.,chociaz mam diagnoze SLA.Sa efekty pozytywne,ale musze myslec jak wyjsc z niedowladu 4 konczynowego.Same miesnie nie wroca.Zastanawiam sie czy zaczac od intensywnego masarzu ,czy akupunktury,bo za wszystko trzeba zaplacic.Pozdrawiam.

Bożenka_

Pisałam już o tym na forum.
Automeridian to aparat do elektroakupunktury.
Można go kupić bezpośrednio u producenta.
KOLMIO Kiełkowscy
80-299 Gdańsk ul.Parterowa 2
tel. 058-552 75 71
Można zamówić książkę w której znajdziesz lokalizację punktów, meridianów akupunkturowych.
Korzystam z tego aparatu. Może ten mały aparat i rehabilitacja uczyniły to, że się jeszcze trzymam  :D Można też dokupić odpowiednią końcówkę aby mogła pomagać druga osoba.
Podawałam na forum punkty pomagające przy SLA i SM.

izaksiazek

Dzieki Bozenko za informacje.

marip58

do  lucjano:
Czy możesz  podać  adres, namiary  tej pani doktor?
Pozdr

RILU

#5
Dobry Wieczór Bożenko ,Przyjaciółki i Przyjaciele

Pisałaś ostatnio o AKUPUNKTURZE ,że coś niecoś pomaga...
Używasz aparatu Automeridian .Czy przysłali Tobie też książkę na ten temat.
Czy mogłabyś przybliżyć i wyjaśnić zasadę działania tego aparatu?

Serdecznie pozdrawiam
RILU :)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Bożenka_

Stymuluję się automeridianem. Aparat ten pozwala stymulować punkty akupunkturowe  za pomocą prądu elektrycznego, tzw elektrostymulacja. Wykrywacz punktów jaki aparat posiada, pozwala na precyzyjną stymulację.
Bez igieł, samodzielnie, można sobie pomóc samemu. Gorąco polecam. Wraz z aparatem można kupić książkę.
Punkty akupunkturowe pomagające przy sla na pewno nie są w... "kręgosłupie"...
Podam je prywatnie.
Automeridiany wykorzystywane są obecnie w wielu poradniach rehabilitacyjnych. kosmetycznych, wspomagają się nimi masażyści i rehabilitanci naszych sportowców.

teresa

Bożenko mam pytanie czy w książce za 30zł, którą oferują do Automeridianu są również zilustrowane i opisane punkty małżowiny usznej?
Na stronie sprzedawcy http://www.kolmio.com.pl/pl/aparaty.php?id=2 , proponują osobną książkę z punktami na małżowinie usznej za 15 zł dlatego pytam bo nie wiem czy ma sens kupowanie obu książek?

teresa

Rilu podaję link do strony z Automeridianem, są 2 rodzaje końcówek i 2 ceny przedmiotu, książkę kupuje się dodatkowo.

http://www.kolmio.com.pl/pl/aparaty.php?id=2

RILU

#9
Dzień Dobry Teresko

Dzięki za link ,zamówiłem książkę i aparat .Cena z kosztami wysyłki to 48Eu/200PLN
Jak tylko przyślą sam na sobie sprawdzę .
(czy szczypie ten impuls ?)

Merci Madame
RILU :D

Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

teresa

Producent opisuje urządzenie jako bezpieczne i komfortowe w użyciu. Bożenka zachwala je bardzo i nie skarży się na dyskomfort, to chyba nie szczypie?  :D

monika

 ::)
DOBRY WIECZÓR.
CZY MOGE POPROSIC O BLIZSZE INF NA TEMAT TEGO APARATU.
NA FORUM JESTEM NOWA I NIE WSZYSTKO JESZCZE WIEM O SLA
POZDRAWIAM.

teresa

Moniko podaję Ci link do strony o aparacie http://www.kolmio.com.pl/pl/aparaty.php?id=2
wystarczy też, że wpiszesz w przeglądarkę słowo Automeridian i wyskoczy Ci strona przedmiotu :)

monika

 :o
DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ
ALE CZY TO NAPRAWDE POMAGA W LECZENIU.
MOZE KTOS KTO  Z TEGO KOZYSTA NAPISZE PARE ZDAN
POZDRAWIAM

teresa

CytatStymuluję się automeridianem. Aparat ten pozwala stymulować punkty akupunkturowe  za pomocą prądu elektrycznego, tzw elektrostymulacja. Wykrywacz punktów jaki aparat posiada, pozwala na precyzyjną stymulację.
Bez igieł, samodzielnie, można sobie pomóc samemu. Gorąco polecam. Wraz z aparatem można kupić książkę.
Punkty akupunkturowe pomagające przy sla na pewno nie są w... "kręgosłupie"...
Podam je prywatnie.
Automeridiany wykorzystywane są obecnie w wielu poradniach rehabilitacyjnych. kosmetycznych, wspomagają się nimi masażyści i rehabilitanci naszych sportowców.

Moniko to cytat z wiadomości Bożenki, jej post jest zamieszczony wyżej :)

Bożenka_

Polecam automeridian z tzw. kosmetyk,posiada on dużą elektrodę czynną. Umożliwia dwutorowe działanie. Jest łatwiej stymulować, bez konieczności precyzyjnej lokalizacji punktów, umożliwia ona również masaż ( pomaga usuwać zmarszczki  :D ). Automeridianem stymulujemy się sami. Aby ktoś nam mógł pomagać musi być dokupiona końcówka, trzeba o tym pamiętać.
Teresko.
Wyszukiwanie punktów w małżowinie usznej to wyższa szkoła jazdy. trzeba bardzo dobrze znać anatomiczną budowę ucha, po co się w tym zagłębiać  jak te same punkty znajdziemy na innych częściach ciała. Szerokość poprzeczna kciuka nosi nazwę cun i przy pomocy takiej miarki jesteśmy w stanie znaleźć każdy interesujący nas punkt akupunkturowy. Książka jest potrzebna, pomocna, o akupunkturze ucha zbędna.
Automeridianem pomagam sobie od 2000 roku. Może dlatego nadal jestem sprawna inaczej...albo jak o sobie mówi Iwona ( też S LAska ):...jestem sprytna inaczej...
Impuls szczypie (przy zaburzeniach danego punktu, stymulujemy  nie szczypie). Jest jednak możliwość ustawienia natężenia prądu.
Mikro impulsy o bardzo słabym natężeniu prądu mniej bolą niż igła akupunkturowa.
Nie wiem o jakim dyskomforcie pisze Teresa.

teresa

Cytat: RILU w 20 Styczeń 2010, 12:00:35
Dzień Dobry Teresko

Dzięki za link ,zamówiłem książkę i aparat .Cena z kosztami wysyłki to 48Eu/200PLN
Jak tylko przyślą sam na sobie sprawdzę .
(czy szczypie ten impuls ?)

Merci Madame
RILU :D



Bożenko szczypanie to odczucie dyskomfortu, odniosłam się jedynie z przymrużeniem oka do wyżej zacytowanego posta Rilu ;)

Teresa

RILU

#17
Droga Bożenko
Jakie punkty podlegają akupunkturze u Ciebie ?
Wyczytałem z książki pt: Twoje zdrowie w twoich rękach-akupunktura dla
każdego....Autorka Aldona Kiełkowska ,że pkt Pm40 w dołku kolanowym jest
ważny.
Jakie punkty przez Ciebie są wybierane ?Mogłabyś napisać..proszę.
RILU :D
Znalazłem link o punktach ,które należy stosować odpowiednio
Punkty są przypisane chorobie.......
Opisują i pokazują je tzw. mapy
http://www.infelmark.com.pl/index.php?id=30
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

RILU

Bożenko
w litopadzie 2008 roku piszesz...cytat:

odnośnie akupunktury to podałam punkty meridianowe wspomagające w walce z SLA - znalezione w książce medycznej o akupunkturze.........

Tylko szukałem punktów i nie znalazłem w Twoich dawnych postach.

RILU :D
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

mariam

Witaj Bożenko.
Bardzo proszę o pomoc i dokładne informacje gdzie mogę kupić taki AUTOMERIDIAN z dodatkową końcówką./Nasz chory ma ręce całkowicie niesprawne/.
Proszę również o podanie jak nazywa się książka i kto jest jej autorem /naziwsko/ gdzie opisane są punkty meridianowe wspomagające w walce z SLA.
Serdecznie pozdrawiam.

Bożenka_

KOLMIO Kiełkowscy
80-299 Gdańsk ul Parterowa 2 tel 058 552 75 71
Tam można zamówić książkę, końcówkę i automeridian.

mariam

Bożenko - bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.Jutro z samego rana zadzwonię do Gdańska i zamówię.
Serdecznie pozdrawiam.

HALINECZEK

CZY KTOS MOZE MI POWIEDZIEC JAKIE PUNKTY POWINNO SIE STYMULOWAC I JAK CZESTO MOZNA TO ROBIC BO W KSIAZCE NIE MA NIC O SLA

mariam

Zamówiłam automeridian wraz z książką. W przesyłce ma znajdować się również /dodatkowo/ informacja jakie punkty aupunkturowe są odpowiednie do walki  z SLA. Jak tylko  to otrzymam dam znać.

mariam

Otrzymałam automeridian kosmetyk /nowa wersja nie wymaga dodatkowych końcówek aby móc stymulować chorego,który sam nie może tego zrobić/ oraz książkę "Twoje zdrowie w Twoich rękach"
Koszt z przesyłką pobraniową 292,- zł.
Podano mi też punkty które należy stymulować przy stwardnieniu zanikowym bocznym SLA.
Są to:
        GRT20    /str.168/ w/w książki
        Pż20       /str.160/
        Po5         /str.154/
Myślę, że jeszcze dzisiaj ten aparat sprawdzę jak działa na razie na sobie.

teresa

mariam
sprawdź działanie Automeridianu i opisz nam swoje spostrzeżenia i czy jest trudny w samoobsłudze. Sama też poważnie rozważam jego zakup :)

pozdrawiam
Teresa

HALINECZEK

DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ
DZISIAJ ZACZNE TERAPIE.
STOSOWALAM Automeridian NA PRZEWLEKLY KATAR
CHYBA POMOGLO OD DWUCH DNI NIE STOSUJE KROPLI

NAPISZ PROSZE JAK CZESTO WOLNO STOSOWAC
CZY SA JAKIES ZALECENIA

mariam

Witaj Halineczek.
Po rozmowie z firmą KOLMIO dowiedziałam się, że w stanach ciężkich SLA  automeridian należy używać tak jak przy leczeniu chorób przewlekłych.Jest to opisane w książce na str.35 pkt.6 Jeżeli masz jakieś jeszcze pytania to chętnie pomogę.

RILU

Witam Wszystkich

Na stronie 75 wcześniej wymienionej książki są podane punkty
akupunktury przy zaniku mięśni kończyny dolnej
ż31,ż36,ż41,Pż30 , Pż34

Na stronie 77 podano punkty wstrzymujące ślinotok
ż4,N21,Pż23,GRP21,GRP23,GRP24 ,Ex12

Droga Mariam pytałaś się też o w/w punkty ?

Serdecznie pozdrawiam
RILU :D
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

mariam

Witaj Rilu.
Niestety nie przeczytałam jeszcze całej książki. Poradzono mi jednak aby na początek nie stosować więcej jak  5-6 punktów dziennie i tak chyba zrobię.Być może że po  przeczytaniu całej książki zmienię zdanie. Mogę zawsze do Gdańska do PP.Kiełkowskich zadzwonić i poprosić o radę.Są bardzo mili i chętnie służą pomocą.
Pozdrawiam
MariaM   

RILU

#30
Mario M
Masz rację z tymi punktami ,stosuje mojej połowie już
z parę dni .Oprócz podanych przez Ciebie punktów dodatkowo stymulujemy
punkt na udzie i punkt w kąciku ust.
Przypuszczam ,że będzie nas więcej .Sądzę ,że będziemy mogli
wymienić się doświadczeniami ,czego sobie i wam życzę.
Jak pisałem jest leciutka poprawa w chodzeniu ...i to nie jest żadne złudzenie

Serdecznie pozdrawiam
RILU :)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

RILU

Dzień Dobry
Z dwóch punktów stymulacyjnych na głowie zrezygnowaliśmy.
Okazało się ,że przy dokładnym dostrojeniu(ustawieniu pokrętła )
świeci dolna lampka impuls elektryczny jest za bardzo drażniący-także
boimy się stosować stymulację punktów rozmieszczonych na głowie.
Wszystkie inne są stymulowane.
Czekam na Wasze wypowiedzi...
RILU :-[
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

marip58

witam,

Mam  chorego  męża  na sla.Rozważam  równiez  zakup  automeridianu  tylko nie  orientuje  się, który  jest lepszy:  za  150 zł  czy  250zł.Pani z  Gdanska  w  rozmowie  telefonicznej  polecała  za 250zł  z  szersza  elektrodą. Jaki  Wy  wybraliście?Doradźcie..( Mąż  wrócił z rehabilitacji  i jest  gorzej, zachwianie  równowagi całkowicie).

Pozdrawiam

HALINECZEK

JA MAM TEN ZA 250 I DOKUPILAM DODATKOWO UNIWERSALNA KONCOWKE . SAMA SOBIE ZABIEGU NIE ZROBIE ROBI TO MAZ, A APARAT MUSZE TRZYMAC ZEBY BYL PRZEPLYW PRADU.  TA KONCOWKA SLUZY JAKO PRZEDLZENIE APARATU

RILU

Halo Marip 58
Ja kupiłem ten bez przedłużacza tzn dodatkowej elektrody .
On wyszukuje dokładnie punkty a zasada działania jest taka sama z tym ,że
dodatkowa elektroda jest ułatwieniem i można likwidować zmarszczki.
Automeridian jak do tej pory spełnia swoje zadanie i zauważyłem leciutką
poprawę w chodzeniu żonki.Zobaczymy po kilku tygodniach.

Serdecznie pozdrawiam
RILU
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Bożenka_

Punkty akupunkturowe, które mogą pomóc:
N9 PM57  skurcze łydek
PM61  słabość mięśni łydek i mięśni podeszwowych
PM64  przykurcze mięśni
JG10 JG13  ogólne wzmocnienie
JG13  zaburzenia ruchowe kończyn górnych
Ż2 Ż4  zaburzenia mowy
ST6 Ż37  zaburzenia czynności ruchowych i czuciowych kończyn dolnych
N2 Ż39  ślinotok
ST69  utrudnione połykanie
S5 S6  skurcze kończyn dolnych
O5  depresje

RILU

#36
 Dobry Wieczór Bożenko
Jakie z kolei lub które to jest wydanie tej książki i jaki rok wydania ?
Czy mogłabyś podać strony przy tych punktach co podałaś?
Mam najnowszą książkę i coś się nie zgadza z punktami ,
Punkty nie uciekły ale może być nazewnictwo tych punktów przez
Autorkę tej książki przemianowane ?
RILU ???
Czy w książce masz punkty ŚT....GRT....Ex ...?
ŚT to nie jest ST bo stoi przed T litera s a nie  ś
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

teresa

Rilu który AUTOMERIDIAN zakupiłeś bo z tego co napisała Halineczek , żeby mógł nas stymulować opiekun potrzebna jest dodatkowa przedłużona końcówka bo chory musi trzymać aparat w ręce, a taką można podłączyć tylko do wersji kosmetyk. Im więcej postów czytam tym jestem głupsza :P

mariam

Witajcie.
Ja mam też ten aparat za 250,-zł czyli automeridian kosmetic. Nie wymaga on dodatkowej końcówki do stymulowania drugiej osoby .Należy tylko drugą ręką chwycić chorego aby obwód był zamknięty.Łatwo to sprawdzić - wystarczy puścić chorego i już bardzo słabo słyszysz impulsy dźwiękowe.Ten aparat ma znacznie większą - szerszą końcówkę przez co łatwiej zlokalizować punkt który mamy stymulować.Jest też silniejszy-tak twierdzi konstruktor.Ten aparat nie potrzebuje również końcówki do wygładzania zmarszczek.To wszystko jest opisane w internecie.Wystarczy wpisać KOLIMO Kiełkowscy i przeczytać dane techniczne tych aparatów.Koniecznie trzeba do obojętnie którego aparatu kupić książkę "Twoje zdrowie w Twoich rękach". Koszt 20,-zł.Myślę, że warto też kupić ksążkę "Twoje zdrowie w Twoich stopach".Koszt 5,-zł.
Ja jako nowy użytkownik tego aparatu mogę już powiedzieć,że sprawdziłam go na sobie i na moje dolegliwości bólowe działa znakomicie.
Co do mojego krewnego nie mogę jeszcze nic napisać, gdyż dopiero od wczoraj go stymuluję a zgodnie z zaleceniami pierwszy etap elektrostymulacji ma trwać 11 dni. Ból jednak w ręce poprzez zwykły masaż
elektrodą boczną znikł.Masowałam bolące miejsce tylko 2 minuty.
Tyle na razie.Jak coś się wydaży dam znać.
Pozdrawiam .

teresa

DZIĘKUJĘ mariam, rozjaśniłaś mi obraz, czyli aparat za 250zł + 2 książki.
Jestem mile zaskoczona, że już po tak krótkim czasie zauważyłaś pozytywne efekty :D

RILU

#40
Ja kupiłem ten tańszy aparat i działa super .
On niczym się nie różni w obsłudze - może ma trochę więcej mocy ale
moja żonka aż podskakiwała jak włączyłem na maximum .
Po dotknięciu ciała elektrodą widać jak drgają mięśnie po dłuższej kilkudniowej
terapi widać pracę mięśni jak falują (czuję się jak rybak na morzu )
Cytuję
Należy tylko drugą ręką chwycić chorego aby obwód był zamknięty.Łatwo to sprawdzić - wystarczy puścić chorego i już bardzo słabo słyszysz impulsy dźwiękowe.
Więc to samo dotyczy tego tańszego Automeridiana.
Automeridian czy Automeridian Kosmetic (tu tylko zmarszczki i dłuższy kabel
może być ze złotą elektrodą )
Ogólnie nie widzę wielkiej różnicy ale jak już zmarszczki to moja ma krem
extra .A jak się nie nakremuje to i tak mi się podoba ale to tylko
męskie spojrzenie na te sprawy ......Co kupisz, to będzie dobry zakup ;)
RILU :D :P
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

teresa

Rilu ja nie stosuję kremów na zmarszczki i końcówki do tego celu też nie muszę mieć bo już nie mam się komu podobać ;D Myślę, że jak poprawi mi się samopoczucie po akupunkturze to zmarszczki mi się pochowają ;)

mariam

Kochani.
Czy nie zauważyliście, że zmarszczki same znikają u osób które jedzą codziennie "PASTĘ" dr.Budwig.
To najtańszy i najzdrowszy kosmetyk.
Polecam go wszystkim chorym i tym zdrowszym, bo zdrowy to na tym forum chyba nie jest nikt.

RILU

Miriamko
Ja się dobrze czuję pomimo tego ,że wykonuję wszystkie prace domowe
i od rana do nocy przygotowuję posiłki ,termofory,wychodzenie z psem
itd To jest młyn ale jestem zadowolony jak Epikuriańczyk.
Mam czas być online w internecie .
Pozdrawiam
RILU ;)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

mariam

Rilu.
Pisząc "bo zdrowy na tym forum chyba nie jest nikt" miałam na myśli cierpienia jakie "ta choroba" wywołuje u wszystkich którzy w jaki kolwiek sposób się z nią zetkną.
Przepraszam jeśli kogoś uraziłam.

marip58

Witam,

Dziękuję wszystkim  za   porady. Chyba zdecyduję  się  na  ten  tańszy  skoro  nie  ma  takiej  znacznej  różnicy w  działaniu.

Pozdrawiam


RILU

Cytat: mariam w 03 Luty 2010, 15:32:17
Rilu.
Pisząc "bo zdrowy na tym forum chyba nie jest nikt" miałam na myśli cierpienia jakie "ta choroba" wywołuje u wszystkich którzy w jaki kolwiek sposób się z nią zetkną.
Przepraszam jeśli kogoś uraziłam.
Ty moje serduszko
Ty moja dziewuszko
Tobie dam... czerwone jabłuszko
Tobie szepnę.. coś na uszko
Zrobię Tobie.. korale z jarzębiny
Takie jak Ty... powinny być dziewczyny


RILU :-*
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Bożenka_

Punkty, które podałam pochodzą z innej książki o akupunkturze. Nazewnictwo i umiejscowienie punktów od wieków jest takie same.
Mnie te stymulacje pomagają, dlatego zaczęłam szperać w innych książkach. Książka pani Kiałkowskiej była pierwsza.
Wszystkim zawsze polecałam automeridian.
Akupresura też przynosi fajne efekty.
Trzeba próbować wszystkiego.

RILU

Bożenkusiu
To co piszesz zgadza się..ale...ale.. :D
ST6 ten punkt w nowej książce nie istnieje i ST 69 "tyż" nie...
Dzwoniłem do Autorki mówią ,że była wprowadzona korrekta i w nowych
książkach jest ok.
Serdecznie pozdrawiam
RILU ;)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Bożenka_

Rilu.
Przepraszam punkt ST69 nie istnieje. Chodziło mi o punkt ST19.

Ręka przycisnęła nie ten klawisz co potrzeba, głowa nie sprawdziła i poszło... :(

Meridian śledziony-trzustki ST ma tylko 21 BAP, punktów.

Punkt ST6  Sanyinjiao znajduje się w tyle od kości piszczelowej, 3 cuny nad górnym brzegiem kości przyśrodkowej.

Punkt ST19 Xiongxiang znajduje się w okolicy piersi, w trzecim międzyżebrzu, 6 cunów w bok od linii pośrodkowej.

Bardzo wszystkich przepraszam za błąd.
Rilu jesteś niesamowity. Fajnie, że na forum jest ktoś  taki jak Ty.
Dziękuję za wyłapanie tak istotnego błędu.
Jeszcze  raz wszystkich przepraszam.

KOLMIO

Dzień dobry,
za namową jednego z uczestników forum zarejestrowałem się - chętnie odpowiem tu na pytania związane z używaniem aparatów AUTOMERIDIAN i ogólnie elektropunktury.

Pozdrowienia,
Michał Kiełkowski

RILU

#51
Dzień Dobry KOLMIO
Mam parę pytań a mianowicie .
Przeczytałem książkę i znalazłem w niej ,że przy przewlekłych
chorobach należy stosować elektroakupunkturę seryjnie z przerwami.
Wiem co to jest seria tylko nie wiem co się w niej mieści?
Jak długie przerwy stosować między seriami ?

Najważniejsze pytanie to :
Jakie punkty stymulować choremu na Stwardnienie Boczne Zanikowe ?
Od jakich punktów zaczynać stymulację jeśli chory ma następujące objawy?
1.Zanik mięśni lewej kończyny w tym opadającą stopę
2.Zanik mowy
3.Trudności w połykaniu ,krztuszenie się
4.Nadmierne ślinienie się
5.Lekki zanik mięśni dłoni.

Elektrostymulację wykonywać na chorych częściach ciała czy na zdrowych ?
Jeśli wszystkie mięśnie, mniej lub więcej są zaatakowane zanikiem to jakie
punkty stymulować?
Czy istnieją punkty uniwersalne główne dla SLA i dodatkowo na
chore części ciała ?

Serdecznie Pozdrawiam Przedstawiciela Firmy KOLMIO
i czekam na Państwa odpowiedź
RILU :)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

KOLMIO

Cytat: RILU w 09 Luty 2010, 12:13:42
Dzień Dobry KOLMIO
Mam parę pytań a mianowicie .
Przeczytałem książkę i znalazłem w niej ,że przy przewlekłych
chorobach należy stosować elektroakupunkturę seryjnie z przerwami.
Wiem co to jest seria tylko nie wiem co się w niej mieści?

Jedna seria to zestaw codziennych zabiegów, powinna trwać 9 - 15 dni.
W jednym zabiegu każdy punkt stymulujemy jednorazowo (AUTOMERIDIANem 2 minuty na punkt).
Najcześciej stymuluje się te same punkty każdego dnia, ale można też to zmieniać, jeśli zdecydowaliśmy się na stymulację większej liczby punktów (nie należy stosować zbyt dużej liczby punktów dziennie, szczególnie na początku używania tej metody - trzeba dać organizmowi przyzwyczaić się do nieznanego boźdca).

Cytat: RILU w 09 Luty 2010, 12:13:42
Jak długie przerwy stosować między seriami ?

Około tygodnia, do 11 dni.

Cytat: RILU w 09 Luty 2010, 12:13:42
Najważniejsze pytanie to :
Jakie punkty stymulować choremu na Stwardnienie Boczne Zanikowe ?
Od jakich punktów zaczynać stymulację jeśli chory ma następujące objawy?
1.Zanik mięśni lewej kończyny w tym opadającą stopę
2.Zanik mowy
3.Trudności w połykaniu ,krztuszenie się
4.Nadmierne ślinienie się
5.Lekki zanik mięśni dłoni.

Poniżej podane punkty - ogólne na SLA - zgromadziliśmy na podstawie literatury i rozmów z zaprzyjaźnionymi lekarzami. Sami (na szczęście) nie mamy bezpośrednich doświadczeń w ich stosowaniu, nie udało nam się też uzyskać konkretnych potwierdzeń od osób już stosujących stymulację, jakkolwiek trafiły do nas informacje ogólne o poprawie stanu zdrowia.

Punkty ciała (numery stron z V wydania książki "Twoje zdrowie w Twoich rękach"):
GRT20 (str. 168)
Pż20 (str. 160)
Po5 (str. 154)

Punkty ucha (numery stron z III wydania książki "Twoje zdrowie w Twoim uchu"):
95 - nerka (str. 42)
22 - gruczoły wydzielania wewn. (str. 28)
25 - pień mózgu (str. 28)
29 - potylica (str. 30)
129 - rdzeń kręgowy I (str. 46)
130 - rdzeń kręgowy II (str. 46)
724 - obrąbek (str. 38)

Co do konkretnych problemów, to tu już trafiają się różne sugestie, ale to normalne zjawisko w medycynie - to samo schorzenie może być leczone na kilka sposobów.
Podaję poniżej punkty, które znajdują się w naszej książce:
Zanik mięśni nogi: Ż31, Ż36, Ż41, Pż30, Pż34.
Zanik mowy: Ż2, Ż4, Ż5, Ż6, GRT16
Trudności w połykaniu: Jg18, GRP23
Nadmierne ślinienie się: Ż4, N21, Pż23, GRP21, GRP23, GRP24, Ex12
Zanik mięśni dłoni: Jg4, Jg11, Jg15

Cytat: RILU w 09 Luty 2010, 12:13:42
Elektrostymulację wykonywać na chorych częściach ciała czy na zdrowych ?

Zasadniczo na chorych, jeśli dotyczą schorzenia związanego z chorą częścią ciała, na przykład punkty na zaniki mięśni. A ogólne punkty na SLA - strona jest bez znaczenia.

Cytat: RILU w 09 Luty 2010, 12:13:42
Jeśli wszystkie mięśnie, mniej lub więcej są zaatakowane zanikiem to jakie
punkty stymulować?

Tutaj warto wspomnieć ogólnie o generalnej zasadzie stymulacji, czyli o tym, że w takim leczeniu ilość nie przechodzi w jakość. Innymi słowy, nie należy przesadzać z liczbą punktów jakie należy stymulować. W przypadku trudności z doborem, gdy punktów jest za dużo, trzeba po prostu wybrać "na oślep". Można też zmieniać punkty w codziennych stymulacjach (tu uwaga - jeśli zaobserwujemy lepszą skuteczność konkretnego punktu, warto na nim oczywiście się skupić).
Ta zasada dotyczy nie tylko elektropunktury, ale każdej metody stymulacyjnej, jak choćby klasycznej akupunktury czy stymulacji laserem.

Wracając do pytania - gdy wszystkie mięśnie są zaatakowane, sugerowałbym wybór 2 punktów ogólnych na SLA i po jednym punkcie na każdą kończynę.

Cytat: RILU w 09 Luty 2010, 12:13:42
Czy istnieją punkty uniwersalne główne dla SLA i dodatkowo na
chore części ciała ?

Tak, to już chyba wynikło z mioch wcześniejszych odpowiedzi.

Pozdrowienia,
Michał Kiełkowski

Wiktoria

Witam wszystkich
posiadam namiar na sprawdzony gabinet akupunktury i akupresury znajdujący się w Katowicach. Możliwe zabiegi w domu. Zainteresowanych proszę na priv.

pozdrawiam


kajka

hej kochani,
kupiłam automeridian kosmetic; jeżeli nie pomoże na sla, to przynajmniej - hihi - umrę bez zmarszczek;)
kajka

monika

 ???
KUPIŁAM SWOJEJ MAMIE I STOSUJEMY OD 2 TYGODNI,NIESTETY NIE WIDZIMY ŻADNEJ POPRAWY.MAMA NIE CZUJE "SZCZYPANIA".
POZDRAWIAM

becia

Cytat: kajka w 10 Marzec 2010, 21:27:26
hej kochani,
kupiłam automeridian kosmetic; jeżeli nie pomoże na sla, to przynajmniej - hihi - umrę bez zmarszczek;)
kajka
Ale jak już pozbędziesz się zmarszczek,to nie opyla się przecież umierać  ;D

teresa

Kasiu rzeczywiście gładkiej nie "opyla się" umierać jak to humorystycznie stwierdziła becia ;D

Co do Automeridianu ja też go stosuję od 2 tygodni, natężenie prądu czuję doskonale - na maxa nie dała bym rady wytrzymać. Natomiast nie widzę na dzień dzisiejszy jakiegokolwiek działania, poza tym, że nie mogę stymulować punktów na głowie, ponieważ źle się po tym czuję.
Nie udało mi się również zllikwidować żadnego bólu w ciągu 2 minut tak jak jest to napisane w ulotce.
Nie mniej jednak nie skreślam Automeridianu i będę nadal stosować stymulację bo wiem po latach rehabilitacji, że zabiegi prądowe bardzo dobrze działają np. na mój chory kręgosłup :D

kajka

 no, skoro tak uważacie - to jeszcze nie spylę ;D ;D ;D

RILU

#59
Kajka...
Dorzucam coś nieco.. aby było wszystko jasne..

"To spylanie zaniechaj"

Kasiu, to "spylanie" zaniechaj..
jeszcze my jesteśmy... nie narzekaj ...
Kasiu ,napisz ciekawą książkę
i na tych myślach zawiąż  wstążkę

Dzwonią dla ciebie dzwoneczki w lesie
Zapach maciejki..wiatr tobie niesie
Woń sadów rozmarzy ciebie wiosną
Już ptaszki śpiewają pieśń  radosną

Ogarnia ciebie trwoga?
przecież,jesteś ołówkiem w rękach Boga
przecież,przed tobą jeszcze długa droga
dbaj o ołówek i pisz moja droga...

RILU


Automeridian stosujemy ale boimy się stymulować punkty wyznaczone na
głowie i te punkty omijamy.
Właściwie trudno mi ocenić czy jest jakaś poprawa .
Teoretycznie na uszkodzony motoneuron nic nie ma wpływu .Elektrostymulacja
ma za zadanie unerwić muskuły i to już jest coś co potwierdzają lekarze
Ładujemy dalej receptory prądami gamma i zobaczymy za parę miesięcy
co z tego wyjdzie ...
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

michu


  Witam serdecznie,
do lucjano:Twój post z sierpnia ubiegłego roku przeczytałem z zaciekawieniem.Ja też mam problemy z mową,oddychaniem,przełykaniem(zespół opuszkowy).Proszę Cię bardzo napisz czy nadal stosujesz leczenie Automeridianem i jaka aktualnie jest Twoja opinia o tym urządzeniu.
     Pozdrawiam,michu

RILU

Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

teresa

michu tutaj znajdziesz nasze opinie na temat Automeridianu http://www.mnd.pl/forum/index.php/topic,2120.0.html

vo2342

Mało wiem o tradycyjnej medycynie chińskiej więc może nie powinienem się wypowiadać. Ale są tu takie głupoty powypisywane, że trudno powstrzymać się przed napisaniem paru słów...

Według wielu źródeł w polskim internecie, zabiegi akupunktury wykonywać mogą jedynie odpowiednio przeszkoleni lekarze. Pomysł, aby stosować akupunkturę bez odpowiedniego przeszkolenia jest co najmniej niepoważny. W najlepszym przypadku nie będzie rezultatu, w najgorszym - można sobie pogorszyć to i owo.

Akupunktura nie jest jedynym elementem tradycyjnej medycyny chińskiej. Oprócz niej w skład jej wchodzą: ziołolecznictwo, dieta 5 przemian, akupresura, qi gong (chi kung) mylony często z tai chi. Prawdę mówiąc nie wiem czy akupunktura (i pozostałe elementy tmc) pomaga przy waszym problemie czy nie. Ale pewnie wiele osób próbowało i jakieś badania może też były. Najlepszym źródłem jest anglojęzyczny internet.

Z wszystkich elementów tradycyjnej medycyny chińskiej dla zwykłych osób nadają się głównie: dieta 5 przemian oraz qi gong. Ja polecam qi gong shibashi. Ale potrzeba kilku miesięcy, aby poczuć jakieś efekty ćwiczeń (przepływu qi?). I pewnie jeszcze dłuższego stosowania, aby osiągnąć jakieś efekty zdrowotne. No i dla Was może być za słaby, a zbyt często wykonywać się go nie da. W waszym przypadku qi gong raczej odpada (ale mogę się mylić), bo potrzeba raczej dłuższego czasu aby przynosił efekty.

Pozostaje dieta 5 przemian i akupunktura, którą będzie robił profesjonalista. Dieta 5 przemian to pewien sposób przyrządzania posiłków. Ale bez problemu można jeść to co dotychczas (np. barszcz czerwony, smażone warzywa, itd.). Tyle, że przyrządzone wedle zasad tej diety.

RILU

#64
Jesteś azjatką ,że tak powiem bo mniemasz się być profesjonalistką
w tej dziedzinie.Poza tym pisze się tu o elektroakupunkturze czyli
o elektrostymulacji natomiast bardzo mało o typowo azjatyckiej metodzie
zioła,igły,odżywianie.. itp
RILU :-*
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Janek

Witam WSZYSTKICH!!!!!!!!!!
JA  od listopada ub.r aż do marca miałem akupukture 20 do 60 igieł ,medycynę chińską zioła sprowadzone AŻ z TYBETU, MERIDIAN I NIC!!! BO JEŚLI KTOŚ MA MAŁO BÓLU I NIEMA CO Z PIENIĄDZAMI ROBIĆ TO   PROSZĘ SPRUBOWAĆ .
teraz już siedzę w domu i chcę choć   WÓZEK ELEKTRYCZNY aby wyjechać między ludzi.

lek.spec.

a ja 31 lat doświadczenia i nie widziałem ani jednej osoby wyleczonej  z SLA akupunkturą , mało tego nie widziałem nikogo z SLA kto powiedziałby , że ta metoda spowalnia proces chorobowy.

lek.spec.

nie jestem przeciwny eksperymentom pod warunkiem , że robi je osoba wykształcona w danej dziedzinie wiedzy , która ma świadomość ewentualnych konsekwencji.

vonrafal

Witam
Nie wiem czy ten temat był poruszany, ale czy ktoś próbował może akupunkturę?

vonrafal

Chodzi oczywiście o leczenie akupunkturą w chorobie SLA?