Lek na zmęczenie? Modafinil

Zaczęty przez Pawel, 25 Sierpień 2009, 14:25:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pawel

Od jakiegoś czasu, mniej więcej dwóch tygodni, sporadycznie, w razie potrzeby korzystam z modafinilu, leku, o którym możecie tutaj więcej przeczytać.
http://www.mnd.pl/spis_tresci.htm?subaction=showfull&id=1235066271&archive=&start_from=&ucat=&;
Gdy czuję się bardzo senny rano, a za oknem ciemno i pada deszcz, biorę jedną tabletkę tego leku (polska nazwa: Vigil), czyli 100mg modafinilu. Jaki efekt? Faktycznie usuwa, przynajmniej część zmęczenia, oczywiście nie ma jakiegoś szału, ale zawsze to trochę pomaga. Działanie utrzymuje się przez cały dzień. Nie zauważyłem specjalnych efektów ubocznych, dobrze śpię wbrem moim wcześniejszym obawom. Jedynie czuje się lekko na haju :). Tak jak możecie przeczytać w artykule, a dokładniej w wynikach badania, na podstawie którego był on napisany, chorzy w trakcie tego testu stosowali ten lek codziennie w trzykrotnie większej dawce. Może gdybym go tak stosował, efekt byłby lepszy? Pewnie tak, ale oszczędzę mojemu ciału takiej dawki chemii:).

Niewątpliwym minusem tego leku jest jego cena- około 500 zł za 30 tabletek oraz fakt, że w Polsce jest on trudnodostępny (używa się go głównie w leczeniu rzadkiej choroby narkolepsji). Dlatego od razu uprzedzam, że nie jestem w stanie pomóc w jego załatwieniu, bo sam tego nie robiłem. Załatwiało ten lek kilka osób- znajomi znajomych znajomych itd.. jedynie co mogę polecić to albo dzwonienie bezpośrednio do hurtowni, albo poproszenie o pomoc uprzejmego farmaceutę. Nawet chorzy na narkolepsję skarżą się na trudny do niego dostęp.

Potrzebna jest różowa recepta i kontrola lekarza nad jego przyjmowaniem, bo jakby nie było jest to mocny lek.


Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

RILU

Bardzo często osoby cierpiące na narkolepsję podczas ataku snu w ciągu dnia wszystko słyszą, a gdy mają otwarte oczy ? widzą, lecz z powodu porażenia mięśni (katapleksja) nie mogą się poruszać.To tylko wycinek
informacji o zastosowaniu tego leku  Przy nieprzewidzianym
kilkudziesięciominutowym zapadnięciu w sen (Narkolepsja)
Katapleksja objaw nie zawsze istniejący przy Narkolepsji,mianowicie
całkowite rozluźnienie mięśni ,opadnięcie żuchwy,puls serca prawie
nie wyczuwalny .
     Piszesz ,że ten lek został przebadany na chorych i po nim
nie odczuwają zmęczenia (senności)
Czy te symptomy są też symptomami SLA w późniejszym okresie lub
naukowcy chcą ten lek dostosować przy pewnych objawach chorego na
ALS ,który je ma?

Serdecznie pozdrawiam
RILU

mila

czy ja dobrze zrozumialam czy lek ten zwiodcza miesnie dziekuje za odp.

RILU

W google wpisz wyraz Narkolepsja tam jest jeszcze więcej opisów.
Lek nie zwiodcza mięśni tylko to się dzieje przy napadzie(katapleksji ) ,poprostu
jest to objaw choroby.Chory leży jak w letargu.Objawem ataku ,napadu
jest rozluźnienie wszystkich mięśni itd
O tym leku pisze Paweł i ten lek ma przeciwdziałać tym objawom i nie tylko tym.
Serdecznie pozdrawiam
RILU