Kolejna prośba o pomoc (System Sensor)

Zaczęty przez Robert, 10 Wrzesień 2009, 10:47:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RILU

Dzień Dobry Irenko

Początek z moją żonką był podobny.Jakby włączyła psychiczny hamulec
i zablokowała się.Sam nie mogłem nic zrobić
Postanowiłem poprosić znajomego ,wyjaśniając jemu problematykę.
Po wizycie żonka zainteresowała się i zaczęła pisać w zeszycie a potem
na mówiącym komputerze.Ostatnio jest w szpitalu ale pisze na kartce
lub pokazuje palcem ,po wypytaniu :czy chcesz... chusteczki,toaleta,odsysać,
umyć ,ubrać itd Kciuk postawiony do góry to -TAK , machanie dłonią to- NIE
Każdy chory który miał  nasycenie tlenu poniżej 70% cierpi na brak koncentracji
ale z biegiem czasu powraca do normalności.
Jak tylko wyjdzie z kliniki zacznę ze znajomym od początku ,powoli
naukę obsługi mówiącego kompa poprzez dotykanie obrazków wyświetlonych
na monitorze.Ważne aby uczył tego ktoś nie z rodziny.
Tak wygląda to u nas.
Pozdrawiam
RILU
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

marek

#21
Witam ,jestem na forum nowy,ale z SLA mam do czynienia około 10 lat,mama choruje.
Co do komunikacji to jest jeszcze taki program mrugomysz i mrugopis,można pisać na kompie za pomocą mrugnięć powiek,nazywa się to Blinktl-jak dobrze pamiętam.O urządzenie można pytać w firmie HARPO z Poznania,nawet dali na próbę na tydzien,ale nic z tego,matki powieki już za mało sprawne.
Pozdrawiam

marek

System Blink-It.Prawidłowa nazwa tego urządzenia

Ewu_91

Ostatnio w telewizji było głośno o urządzeniach dla chorych, którzy zostali sparaliżowani.. urządzenia te miały za pomocą gałki ocznej zapewnić umiejętność np. obsługi komputera. Co więcej, urządzenia te były bardzo drogie. Czy ktoś wie cokowiek na ten temat?

anna01

Witaj Ewu!

Polecam ten wątek:
http://mnd.pl/forum/index.php/topic,3312.msg15903.html#new

Z kolei moja Mamulka używa Smart Nav, o którym poczytasz tu:
http://www.harpo.com.pl/index.php?prtlid=1098&kat_id=164&art_id=268

Jakbyś miała jakieś pytania: pisz!

justa

Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś sprzęt do komunikacji dla mojego taty ? Chodzi mi o np.obsługę komputera za pomocą myszy sterowanej oddechem albo ruchem gałek ocznych ?

teresa


Maria

"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

Anna87

Witam wszystkich,
Mam pytanie prosbe odnosnie sensora mowy. Chcielismy zlozyc sie w rodzinie i kupic go mamie. Chodzi nam o komunikator tak aby tylko pisala do nas,streriwanie mysza, pilotem od telewizora, przeszukiwanie stron internetu jest zbe :)dne. Czy ktos moze doradzic powiedziec na czym polega to urzadzenie gdzie zaklada sie czujnik.Ogladalam filmiki ciekawa sprawa tylko czy musimy miec informatyka aby to ogarnal. I ile taki podstawowy modul kosztuje, czy sie sprawdza. A moze jakies inne urzadzenie program??? Pomozcie prosze bo kwestie dogadania robia sie coraz gorsze.A mama jest silna i caly czas nawija do nas zdaniami a my tylko szeroko otwieramy oczy :) Pozdrawiam Anna

teresa

Witaj.
Napisz do Stowarzyszenia być może wypożyczą http://mnd.pl/forum/index.php?topic=4706.0.
Na forum w dziale REHABILITACJA jest sporo postów dotyczących komunikatorów mowy. Poszukaj :)

Anna87


Anna87

Mam jeszcze pytanie czy ktos z Panstwa uzywa tego komunikatora wersji v2 albo v5 sprawdza sie w codziennym uzytku? Mama rusza wyraznie ustami bo tak po ruchach ust porozumiewany sie z nia. Prosze o opinie. Anna

Anna87

Pisalam meila do Stowarzyszenia ale juz ponad tydz nikt nie odpisuje
Z kim ewentualnie sie skontaktowac do kogo pisac odnosnie wypozyczenia sensora mowy??? Pomozcie Anna

masza

Aniu,
spróbuj skontaktować się bezpośrednio z producentem Systemu Sensor.
System Sensor Roman Biadała
tel. 502 485 205

www.systemsensor.pl
kontakt@systemsensor.pl
romantv@promax.media.pl
Można się z nimi dogadać na dwutygodniowy okres próbny, po którym zwracasz Sensor jeśli się nie sprawdzi, a oni oddają pieniądze. Ja tak robiłam, nie było problemów ze zwrotem.
Mi to urządzenie nie odpowiadało. Wymagało zbyt precyzyjnych ustawień czujnika dotykowego [ciągle trzeba było poprawiać, to było wkurzające ]. Wymagało też koordynacji i precyzji ruchu palców, lub kącika ust. To też było dla mnie uciążliwe i irytujące.
Dużo zależy od tego w jakim stanie jest Twoja Mama i jak jest cierpliwa. :) Czy ma sprawne ręce.
w żadnym systemie komunikacji z osobą niemówiącą nie unikniesz pisania. 
Chyba, że zastosujesz tablice z literami /wyrazami / zdaniami.
pozdrawiam serdecznie

Anna87

Dzieki Masza tak pewnie zrobie chciala aby system byl prezentem na 30 rocznice slubu dla rodzicow. Mama rekoma nie rusza ale ustami super sprawnie i jest bardzo cierpliwa. Dzieki pozdrawiam

masza

Aniu, co za przypadek! Ja i mój mąż też obchodzimy w tym roku 30. rocznicę ślubu!  ;D
Pogratuluj rodzicom ode mnie. Mój małżonek twierdzi co prawda, że to już kazirodzctwo [tyle lat z jedną babą]...  ;) i że medal za wytrwałość mu się należy  ;)
i żebym nie zamykała okien, bo się szyby potłuką jak go żywcem do nieba będą brać  ;D
I tym podobne męskie mądrości... hi, hi, hi
ale ja też go lubię :)
Jak widać 1985 to był dobry rok!
Tyle lat minęło, a my wciąż razem!

Aniu, to miłe, że pomyślałaś o takim prezencie dla mamy.
O ile pamiętam, System Sensor kosztuje 1600 zł.
Zobacz tańsze rozwiązanie, także posiadające syntezator mowy.
http://mnd.pl/forum/index.php?topic=7186.0

albo syntezator ivona
http://www.dobreprogramy.pl/Ivona-2,Program,Windows,12723.html

albo klawiatura ekranowa także z syntezatorem
Click25Speak, lub inne dostępne w sieci

pozdrawiam