Uczucie łaskotania, robaczków

Zaczęty przez ewciaa2385, 12 Styczeń 2013, 19:12:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewciaa2385

Czy ktoś z Was kochani,chorującyh na tą potworną chorobę miał uczucie łaskotania,swędzenia,jakby miziania pod skórą?Gdziekolwiek>?tak jakby coś pod nią chodziło jakby robaczki????
"Mamuniu dzieli nas tylko czas..."

alina7

tak jakby coś pod nią chodziło jakby robaczki

Moj syn  tak odczywał
pozdrawiam
Alina

zuza76

ja tez tak mam. uczucie robaczkow pod skora i drzenia włokienkowe. emg i inne badania  nie potwierdzaja sla

zygmunt

Dzień dobry.Dyktuję żonie gdyż sam juz nie piszę.Własnie takie same objawy miałem -odczuwałem jak by mi pod skórą drążyły robaczki i pieczenie i swędzenie .Obecnie juz nie mam takich odczuc Być moće że utraciłem duża część mięśni .Zdiagnozowano u mnie w 2007 -sla w dwóch  róznych szpitalach.

zuza76

dzien dobry.czy na poczatku to był jedyny objaw? kiedy pojawiło sie osłabienie i zanik miesni?

Maria

U mnie tym objawom towarzyszyło opadnięcie stopy, po 2 latach postawiono diagnozę.
"Życie to nałóg, który trudno jest rzucić.
Jeden oddech nigdy nie wystarcza.
Odkrywasz, że chcesz zaczerpnąć następny."

alina7

#6
Tak  .
Syn na początku był osłabiony , zmęczony, dostawał zanik mięśni.

Zaczęło się od dłoń i w palcach przy rąk.

zuza76

wiec nie jest tak , ze fascykulacje trwaja  poł roku , wyniki sa dobre i po  roku dwóch zaczynaja sie osłabienia? fascykulacje wystepuja  obok innych objawów , zanikow i osłabienia.dziekuje za informacje

Rafalo

"robaczki" pod skora to faktycznie często opisywany i odczuwalny przez chorych objaw, ale w przypadku SLA kazdy przypadek jest indywidualny... są schematy, nie ma regul z tym chorubskiem niestety...