Blisko do wyleczenia SM

Zaczęty przez anna01, 27 Listopad 2009, 17:08:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


RILU

#1
Cytat: anna01 w 27 Listopad 2009, 17:08:05
http://www.theglobeandmail.com/news/national/researchers-labour-of-love-leads-to-ms-breakthrough/article1372414/
Tłumaczenie jest automatyczne przez google ale sens się łapie(KALI WIDZIEC WILK)
Kevin Lipp Grand Island, NY, zdiagnozowano MS w 1999 roku, ale 11 miesięcy temu wyjechał do Włoch w ramach międzynarodowego projektu starają się znaleźć sposoby leczenia osób z SM. We Włoszech był traktowany przez dr Paolo Zamboni, który wykorzystuje rewolucyjną chirurgii w leczeniu chorób naczyniowych, że wierzy powoduje wiele uszkodzenia układu nerwowego u pacjentów z MS.

Kevin Lipp Grand Island, NY, zdiagnozowano MS w 1999 roku, ale 11 miesięcy temu wyjechał do Włoch w ramach międzynarodowego projektu starają się znaleźć sposoby leczenia osób z SM. We Włoszech był traktowany przez dr Paolo Zamboni, który wykorzystuje rewolucyjną chirurgii w leczeniu chorób naczyniowych, że wierzy powoduje wiele uszkodzenia układu nerwowego u pacjentów z MS. Peter Power / The Globe and Mail

Nowy sposób myślenia o wyniszczających chorób przyniosła wspaniałe nowe metody leczenia - ale społeczeństw MS Zachęcam cierpiących być ostrożny przed eksperymenty

Elena Ravalli był pozornie zdrowego 37-letniego, kiedy zaczęła doświadczać dziwnych ataków zawroty głowy, drętwienie, czasowa utrata wzroku i kruszenie zmęczenie. Były to klasyczne objawy stwardnienia rozsianego, potencjalnie wyniszczające schorzenie neurologiczne.

To był 1995 r. i jej męża, Paolo Zamboni, profesor medycyny z Uniwersytetu w Ferrarze we Włoszech, miała pomóc. Był zdecydowany rozwiązać zagadkę MS - choroba, która uderza ludzi w sile ich życia, a których przyczyny są nieznane, a ich skutecznego leczenia jest kilka.

Co dowiedział się w jego medycznej pracy detektywistycznej, czyszczenie zakurzonych starych książek i za pomocą ultra-nowoczesnych technik obrazowania, można także włączyć, co wiemy o MS na głowie: badania dr Zamboni sugeruje, że MS nie jest, jak powszechnie wierzono, autoimmunologiczne warunek , ale choroby naczyń
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Wiktoria

Trochę siermiężne to tłumaczenie przez googl'e.

Chodzi przede wszystkim o to, że:

profesor medycyny we Włoszech, rozpoczął badania nad SM zę względu na chorobę żony. Po "latach" badań doszedł do wniosku, że o ile mieliny ulegają uszkodzeniu to powodem jest raczej zły obieg krwi w mózgu wynikający z tworzących się "zatorów" ( lekarzem nie jestem, więc o tyle o ile sadzę, że chodzi o zatory lub jakiegoś rodzaju patologie w przepływie krwi). Stwierdził że można to usunąć chirurgicznie. Zoperował żonę oraz kilku innych pacjentów ( około 65- pytanie czy próba reprezentatywna- jak wiemy Włosi już parę razy mieli takie wpadki). Wyniki są takie, iż uszkodzenia mózgu z 75% zmniejszyły się do 12% u żony, pozostali pacjenci twierdzą, że już nie wiedzą co to SM.

Hura optymizm przerywa Amerykańskie stowarzyszenie SM zalecające nadal leki, sterydy itd.
OCZYWIŚCIE ŻENUJĄCE JEST W TYM WSZYSTKIM ZALECANIE LEKÓW, STERYDÓW ITD.
NIC TYLKO SIĘ SZCZEPIĆ. W PRZYSZŁYM ROKU W LATO W POLSCE PODOBNO MA BYĆ WIRUS WSCHODNIEGO NILU. PODOBNO MAJA JUŻ SZCZEPIONKĘ.

No ale zboczyłem z tematu. Oczywiście rozwiązanie Włocha popsułoby dochody kilku firm farmaceutycznych no a przecież najważniejsze są pieniążki.   

Profesore Italiano mówi, że nie chce żadnej nagrody. Najważniejszą nagroda dla niego jest zdrowa żona.

WSZYSTKO TO PRZYPOMINA TROCHĘ SCENY Z FILMU OLEJ LORENTZA.

W telegraficznym skrócie tłumaczenie tekstu o SM by Mąż Wiktorii.
Pozdrawiam wszystkich.     

RILU

Dobry Wieczór
Michał czy moglibyście z Wiktorią ,jeśli ukażą się tylko LINKI o Chorobach
Nerwowych je w skrócie przetłumaczyć.
Wiadomości nie zawsze docierają do nas a to przez nieznajomość angielskiego
lub braku czasu. Was kochani widzę bardzo często i Jesteście na Topie
Przepraszam ale to jest tylko takie zapytanie ?
życząc przyjemnego jeszcze wieczoru
RILU :D
Rzeczywiście tłumacz google to bzdura.. za długo trzeba myśleć aby coś
załapać.
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Wiktoria

hej RILU, zawsze służymy pomocą.

Pozdrawiamy

Wiktoria

SZOK!!!!!!!Właśnie się dowiedziałem, że takie operacje są już przeprowadzane w Polsce. W szpitalu MSWiA w Katowicach jest lekarz, ktory przeprowadził już kilka takich operacji i jest oczywiście wielu chętnych w kolejce. Szkoda, że to nie w kwestii SLA ale miejmy nadzieje, że nadejdzie tez taki moment.

Mam nadzieje, że operacje te okażą sie sukcesem i skończy się wciskanie kitu, że jedynym rozsadnym postępowaniem w przypadku SM są leki, sterydy jeszcze raz leki i jeszcze raz sterydy.

Pozdrawiam

Mąż Wiki

RILU

Cytat: Wiktoria w 01 Grudzień 2009, 13:18:00
SZOK!!!!!!!Właśnie się dowiedziałem, że takie operacje są już przeprowadzane w Polsce. W szpitalu MSWiA w Katowicach jest lekarz, ktory przeprowadził już kilka takich operacji i jest oczywiście wielu chętnych w kolejce. Szkoda, że to nie w kwestii SLA ale miejmy nadzieje, że nadejdzie tez taki moment.

Mam nadzieje, że operacje te okażą sie sukcesem i skończy się wciskanie kitu, że jedynym rozsadnym postępowaniem w przypadku SM są leki, sterydy jeszcze raz leki i jeszcze raz sterydy.

Pozdrawiam

Mąż Wiki
Dziękuję Michał
Podaję Link   http://www.dziennikzachodni.pl/slask/181176,nowa-nadzieja-dla-chorych-na-stwardnienie-rozsiane,id,t.html
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Deny

Tu sa linki do obejrzenia

CCSVI Na wage zdrowia 17Nov2009 MOV #1/2

CCSVI Na wage zdrowia 17Nov2009 MOV #2/2

Nietstey minal wlasnie rok jak tata zmarł na te chrobe, (ale caly czas sledze wszysko co dotyczy tej i podobnych chorobach), moze ktos z chorych na samym pocztaku chroby poszedl by tym tropem i zbadal czy nie ma przewezen zyl ktore powoduja zly odplyw krwii z mozgu a co za tym idzie zatrucie toksynami i uszkodzenie ukladu nerowego i neuronów ruchowych w wyniku toksyn. 

pozdrawiam

Deny

teresa

Cytatmoze ktos z chorych na samym pocztaku chroby poszedl by tym tropem i zbadal czy nie ma przewezen zyl ktore powoduja zly odplyw krwii z mozgu a co za tym idzie zatrucie toksynami i uszkodzenie ukladu nerowego i neuronów ruchowych w wyniku toksyn.

Diagnozowano mnie przez 7 lat, głównie w klinice, ale i w innych szpitalach. Byłam hospitalizowana w sumie 9 razy i wykonano mi niezliczoną ilość badań specjalistycznych. Wiele z nich powtarzano kilka razy ale badania żył ani tętnic nie miałam robionego. Nie piszę tego dlatego, że akurat u mnie mogą być przewężenia, ale przez 7 lat choroby miałam diagnozę SM. Nasuwa mi się tylko 1 wniosek, że lekarze nie znaleźli podstaw do wykonania takich badań.

RILU

Jak pierwszy raz poszliśmy do neurologa to pierwszym zaleceniem
było zbadanie przepływu krwi w żyłach i tętnicach.
Jest to urządzenie ,które traktowane jest jak waga lub ciśnieniomierz .
Każdy pacjent musi to zrobić i potem z wydrukiem wchodzi do lekarza
na rozmowę-wywiad.
Sam osobiście widziałem na monitorze i słyszałem
szmery serca oraz przepływ krwi w żyłach.
Jest to bardzo ważne badanie jak wynika z filmików zamieszczonych
przez Deniego.
Jak ktoś nie robił tego badania to jak najszybciej powinien to zrobić,tak sądzę.
RILU :D
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Wiktoria

No różnie to bywa bo w Polsce to trzeba się upomnieć o badania no i jeszcze trzeba trafić na odpowiedniego lekarza. Często jest to badania standardowe jak w przypadku mojej znajomej miała zaniki widzenia, brak czucia w rękach, bóle głowy itd. Pierwszy lekarz stwierdził u niej podejrzenie SM, drugi możliwość boreliozy a dopiero trzeci wpadł na pomysł, ( profesorka w szpitalu śląskiej akademii medycznej) że może to są jakieś problemy z krążeniem. Wykluczono SM ale wiem, że zabiegu nie miała żadnego. Diagnoza to właśnie problemy z krążeniem krwi w mózgu. Raczej nie to samo co aktualnie testują w SM. Coś innego ale objawy podobne. Muszę się jej zapytać czy coś dalej w tej kwestii czyni.

lek.spec.

przy takich objawach żaden lekarz nie zleci MRI czy CT nie ma to najmniejszego uzasadnienia i tak dobrze że zlecili EKG i Echo serca to bardziej logiczne.
Przy zaburzonym odpływie krwi żylnej z mózgu występują objawy ciasnoty śródczaszkowej jako następstwo przekrwienia biernego  , każdy neurolog czy neurochirurg powinien je rozpoznać , MRI wykaże objawy przewlekłego niedokrwienia w postaci demielinizacji okołokomorowej , a badanie naczyniowe powinno ujawnić przyczynę naczyniową , która możć być różna. Przy zwężeniu sprawę załatwi chirurg naczyniowy.

lek.spec.

Demielinizacja okołokomorowa występuje też w SM-ie.