Chelatacja

Zaczęty przez tcg, 14 Marzec 2007, 14:08:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

tcg

http://www.als-options.com/index.html

Ciekawa jestem czy znacie tę stronę i co sądzicie o terapii chelatowej i  czy jest stosowana przy SLA w Polsce??

Pawel

Witaj,

Niestety nie słyszałem o terapii chelatowej i nic mi nie wiadomo o jej stosowaniu w Polsce.

Pozdrawiam,
Paweł
Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl

tcg

dzieki za wszystkie wypowiedzi na temat chelatacji....dalej tropie wszekie nowe metody walki z tym paskuctwem,,,pozdrawiam tcg

AniaBania

Terapia chelatowa to metoda oczyszczania organizmu przy pomocy wlewów kroplówkowych z zawartością EDTA. EDTA jest skrótem od angielskiej nazwy etylenodiaminotetraacetic ( kwas wersenowy) Jest to syntetyczny aminokwas , tworzący łatwo z jonami metali ciężkich (Fe, Mn, Cu, Co, ale również Ca) bardzo silne wiązania. EDTA nie bierze bezpośrednio udziału w przemianie materii , nie tworzy żadnych toksycznych produktów ubocznych czy złogów . Wydalany jest w przeciągu kilku godzin z organizmu, z nim wydalane są związane w postaci związków chelatowych  metale ciężkie.W Polsce metoda ta stosowana jest przede wszystkich profilaktyce choroby miażdżycowej. Naczytałam się bardzo duuużo dobrego na temat tej metody, jednak w kręgach akademickich niewiele się o niej mówi, dlatego coś mi tu nie gra..

tawior

Z EDTA (kwas wersenowy) spotkałem się na chemii analitycznej. Jako lek działałby jako odtrutka przy zatruciach metalami ciężkimi.
tawior

Jagoda

Mój tata chorujący na SLA chodził na kroplówki chelatowe. Niestety nie było odrobiny poprawy. Jest to wyrzucenie pięniędzy.

jureklubl

jureklubl do wszystkich:terapia chelatowa jest kardiooszustwem.EDTA kwas wersenowy jest wpaniały di\o czyszczenia rur kanalizacyjnch.Nie jest zalecana jako sposób leczenia przez żadne towarzystwa naukowe.W zamyśle podawanie tych substancji ma usuwać z organizmu wolne rodniki,jak również toksyczne metal.obniżać poziom cholesterolu itp,Do chwili obecnej brak jakichkolwiek danych opartych na popawnie metodycznie przeprowadzonych badaniach świadczących o większej skuteczności tego rodzaju terapii w porównaniu do stosowania placebo/Jama 2002,287;American Heart Journal;2000;140/.Podczas stosowania takiej kuracji doszło do epidemii w IBC Sp.z o.o w Warszawie ul.Ostrobramska 75C do epidemii WZW C na przełomie sierpnia i września 2003./Prokuratura Okręgowa w Warszawie sugn. V 26/08. W tym czasie obowiązki dyrektora medycznego pełnił lekarz Jacek Kryński obecnie zatrudniony w Szpitalu Onkologicznym w Warszawie.Oczywiście,że nie powiadomił o fakcie Sanepidu w ciągu 24 godz/Ustawa o chorobach zakaznych/.Jednym słowem jest to szukanie naiwnych i wyciąganie od nich pieniędzy/fakt ten zgłosiłem do ABW.Inną sprawą jest Klinika "dr"Krasicki w Gdańsku,który podaje się za konsultanta krajowego d/s chelacji i wydaje certyfikaty doktorskie ludziom nie mającym pojęcia o medycynie.Sprawa w toku. Szanowni koledzy i koleżanki nie dawajcie wiary wszelkiej maści oszustom,którzy proponują wam leki nigdzie nie zarejstrowane. Jest to po prostu mafia żerująca na ludziach chorych chwytających się ostatniej deski ratunku.Pozdrawiam Jerzy Kołodziejczyk tel.0602 238645 ,   e-mail diamond-narzedzia@o2.pl    lub skype pod nikiem jurek_lublin.Z poważaniem Jurek

Jagoda

Znam dr. Krasickiego osobiście...przyjaźnię się z jego żoną....jego ośrodek znajduje się w Gdyni. Od samego początku mówił, że nie wie czy chelatacja pomoże mojemu ojcu...
Za to w innym przypadku w mojej rodzinie...gdzie wujek miał mieć amputowaną nogę...gdyż cierpiał na chorobę Buergera chelatacja na naszych oczach z czarnej...gnijącej nogi...zrobila się całkowicie zdrowa....
Nie widzę w tym oszustwa....jedynie nie widzę w niej pomocy dla chorych na SLA :(

Wiktoria

Czy ktoś z Was miał terapię chelatową?

Chelatacja jest nieoperacyjną metodą leczniczą rozpuszczającą blaszki miażdżycowe w naczyniach krwionośnych i jak dotychczas jedyną metodą eliminującą źródło wolnych rodników.

Pozdrawiam