Cerebrolizyna

Zaczęty przez anna01, 02 Styczeń 2010, 19:31:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anna01

Witajcie!

Tata kupił miesięczną porcję celebryzyny. Czy ktoś z Was próbował tego 'leku'?

Cerebrolizyna (cerebrolysin) jest to mieszanina peptydów i aminokwasów uzyskiwanych z mózgów świń. Stanowią one materiał budulcowy mózgu, dzięki czemu wzmagają regenerację neuronów i tkanki glejowej OUN. Cerebrolizyna działa także ochronnie, przeciwobrzękowo, przeciwwysiękowo, ponadto poprawia mikrokrążenie krwi w mózgowiu. Preparat jest podawany osobom cierpiącym na otępienie w podeszłym wieku, chorobę Alzheimera, urazy mózgu, toksyczne uszkodzenia mózgu. Cerebrolizyny nie należy podawać przy padaczce.

Jest dostępna w formie roztworu do wstrzyknięć dożylnych ? amp. 1, 5 i 10 ml. 1 ml roztworu zawiera 215 mg cerebrolizyny. Preparat podaje się w powolnym wlewie dożylnym łącznie z 0,9 roztworem NaCl, roztworem Ringera lub 5% roztworem glukozy. Dawka jednorazowa dożylna wynosi od 5 do 30 ml. Cerebrolizynę stosuje się codziennie, przez 10-20 dni, potem 2-3 razy w tygodniu.

RILU

Dobry Wieczór
Cerebrolizyna (cerebrolysin) nie stosuje się przy leczeniu SLA.
Lekarze Neurolodzy wręcz zakazują stosowanie tego leku.
  Ja szukałem tak samo jak Ty i między innymi Cerebrolizyna (cerebrolysin) .
Przestraszyłem się po rozmowie z Medykami i nie zastosowaliśmy tego leku.
Stosuje się przy chorobach mózgu w celu odbudowy komórek np : po
wypadku samochodowym została uszkodzona przysadka mózgowa ,po podaniu
tego leku następuje po kilku latach powrót do normalności....
Serdecznie pozdrawiam
RILU ;)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

anna01

Jak białka pozyskiwane z mózgów mogą zaszkodzić? Przecież działają regenerująco na komórki nerwowe. Proszę napisz, czego dowiedziałes się  od lekarzy?
My konsultowaliśmy z różnymi lekarzami - m.in. na Banacha czy np. w Bydgoszczy - gdzie środek podawany jest dzieciom - nikt nie widział żadnych przeciwskazań.

RILU

#3
CEREBROLIZYNA jest lekiem dopuszczonym do stosowania, jednakże z pełnym przekrojem informacji mówiącym o leczeniu dorosłych, a nie dzieci. Lek ten jest stosowany w urazach powypadkowych, wstrząsach, do wspomagania ratowania funkcjonowania mózgu i układu nerwowego. Rzadko, ale zdarza się, że osoby po wypadkach i ich mózgi źle reagują na lek, ze względu na sam fakt jego uszkodzenia i to może dawać reakcję typu padaczka na zastosowanie leku.

link http://www.stowarzyszenie-razem.org/zdrowie/wiedza/cerebrolizyna-podsumowanie-po-spotkaniu.html

W/w to wycinek z czasopisma medycznego a następnie link opisujący
spotkanie przedstawiciela firmy z Austrii produkującej CEREBROLIZYNE
Więc wynika z tego wszystkiego jak i innych źródeł ,że zdania
o leku są różne i przeciwne.
Ale pod wspólnym mianownikiem twierdzą ,że ten lek regeneruje
Mózg i Motoneurony .
W poszukiwaniu prawdy nawet nie zmróżyłem oka ale nic to.....
miałem superatę z poobiedniej drzemki.
Pozdrawiam RILU :)
PS Przeprowadziliśmy rozmowę z lekarzami ,pierwsza z ogólnym a druga rozm.
z Neurologiem .Chcieliśmy zaryzykować i podjąć leczenie tym lekiem
"To oni ...jakby jakieś licho ich naszło ,byli przeciwni???
Informacje z konsultacji wysłałem do Ani prywatnie...
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

teresa

#4

Rilu Stowarzyszenie razem - to stowarzyszenie rodzin z dziećmi chorymi na mózgowe porażenie dziecięce i dzieci z Zespołem Downa. Tu jest najwięcej postów na temat leczenia dzieci  Cerebrolizyną. Z tego co wyczytałam głównie zauważalna jest poprawa w myśleniu, reakcjach na uwagi i koncentracji. Te rzeczy pomagają dzieciom skupić się na rehabilitacji ruchowej. Generalnie lek w moim odczuciu działa na istotę szarą mózgu, oczywiście jeśli można go przyjmować bez efektów ubocznych.


Cerebrolizyna jest to mieszanina peptydów i aminokwasów uzyskiwanych z mózgów świń. Stanowią one materiał budulcowy mózgu, dzięki czemu wzmagają regenerację neuronów i tkanki glejowej OUN. Cerebrolizyna działa także ochronnie, przeciwobrzękowo, przeciwwysiękowo, ponadto poprawia mikrokrążenie krwi w mózgowiu. Preparat jest podawany osobom cierpiącym na otępienie w podeszłym wieku, chorobę Alzheimera, urazy mózgu, toksyczne uszkodzenia mózgu. Cerebrolizyny nie należy podawać przy padaczce.

Olu nie wiem czy przeglądałaś poniższą stronę,  jest tu więcej informacji o badaniach i wynikach ltestów.

http://cere.pl/uploads/tx_download/domzal.pdf

RILU

#5
Punkt 6-ty z podanego linku z konsultacji z rodzicami

6.Co powoduje lek?

Myślę, że największe wrażenie zrobił slajd pokazujący proces obumierania neuronu i pokazanego równolegle wpływowi leku na rozwój synaps neuronów i proces ich łączenia.
Teresko ten link ,który zamieściłaś opisuje badanie leku na chorych
(nie na SLA) cerebrolizyną.
Jest umieszczona tabela statystyczna badań
Natomiast nie opisuje się tutaj dokładnie przebiegu działania synaps i
uzdrowiania(ożywiania komórek) i na czym polega zdrowienie ciała.
Nikt nie potrafi precyzyjnie opisać . Dlaczego ? Ponieważ tylko przy
zastosowaniu leku, akurat do leczenia parę chorób mają wyniki badań
Nie leczono i nie było badań w leczeniu SLA.
Więc jakie argumenty kierują Medykami ? Jak nie wiem, to mówię NIE WIEM
a nie symuluję wiedzy...
Domniemania i przypuszczenia  nie mogą być formą wypowiadania
się na temat choroby przez fajnych Medyków
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

teresa

Rilu oczywiście, że nie podawano leku chorym na SLA , dlatego też zaznaczyłam tłustym drukiem choroby w jakich podawano Cerebrolizyne i napisałam, że:
"Z tego co wyczytałam głównie zauważalna jest poprawa w myśleniu, reakcjach na uwagi i koncentracji. Te rzeczy pomagają dzieciom skupić się na rehabilitacji ruchowej. Generalnie lek w moim odczuciu działa na istotę szarą mózgu, oczywiście jeśli można go przyjmować bez efektów ubocznych." ;)

RILU

Cytat: teresa w 05 Styczeń 2010, 21:49:34
Rilu oczywiście, że nie podawano leku chorym na SLA , dlatego też zaznaczyłam tłustym drukiem choroby w jakich podawano Cerebrolizyne i napisałam, że:
"Z tego co wyczytałam głównie zauważalna jest poprawa w myśleniu, reakcjach na uwagi i koncentracji. Te rzeczy pomagają dzieciom skupić się na rehabilitacji ruchowej. Generalnie lek w moim odczuciu działa na istotę szarą mózgu, oczywiście jeśli można go przyjmować bez efektów ubocznych." ;)
Teresa ja tutaj dodaję potwierdzenie i wskazania specjalisty -kopia eMailu

EBEWE teraz SANDOZ nigdy nie prowadziła badań kojarzonych CEREBROLIZYNA -SLA. W bazie PubMedu nie ma żadnego artykułu na taki temat. Jedyną szansą jest dyskusja z dr.Flisiak z Wrocławia. Jest to neuropsychiatra dziecięcy, któy jako jedyny w Polsce na tym leku zna się. Jest trudno ją złapać, ale najłatwiej zadzwonić do Dzienny Oddział Neuropsychiatri Dziecięcej ulica Białowieska we Wrocławiu i tam na nią polować. Ona jako jedyna leczy tym lekiem padaczki! a to już dużo znaczy!
Gdybyś znał rumuński to u Dafina Muresanu można by było poszukać.
http://www.ssnn.ro/ ta strona jest po angielsku i tutaj funkcjonują największe sławy zajmujące się neuroprotekcją i neurogeneracją komórek. SPróbuj poszukać tam.
Z pozdrowieniami
Jarek
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

anna01

Kochanie moi!
Długo się nie odzywałam. Mama jest teraz w czasie terapii zarówno antybiorykowej jak i zakończyła miesięczną dawkę cerebrolizyny. Właśnie u Niej jesteśmy i musze powiedzieć, że wrócił Jej odruch połykania!!! Nie wiem, czym jest to spowodowane, ale zauważyliśy, że mniej się ślini, rzadko ślina zalega - a z tym wiąże się rzadsze odsysanie! Mama co jakiś czas sama przełyka ślinę - co do tej pory było czynnością niestety niemożliwą! Osobiście polecam cerebrolizynę. Wiem, że nie było badań pod kątem skuteczności w leczeniu SLA i nie jest powiedziane, że jest w stanie cokolwiek wyleczyć, ale warto spróbować. Koszt miesięcznej kuracji to ok. 600zł (niestety nie jest refundowany). Oczywiście o leku nie dowiedzieliśmy się od neurologa - a od psyciatry, pod opieką której znajduje się Mamusia. Polaciła nam kontakt z psychiatrą z Wrocławia - któa stosuje cerebrolizynę u pacjentów po udarach. Tata się z Nią skontaktował i ta właśnie poleciła zastosowanie tego preparatu. Teraz próbujemy sprowadzić z Japonii GAMMALON - który powinien być podany jako kontynuacja cerebrolizyny. Gammalon - może być refundowany - jednak teraz czekamy na zgodę NFZ. I obserwujemy.
POZDRAWIAM!
OLA

monika

JAK DŁUGO TOJA MAMA PRZYJMOWAŁA TEN LEK.

anna01

Przez miesiąc - tak jak zalecili lekarze. Teraz sprowadzamy Gammalon - a po nim, za kolejny miesiąc - do półtora - znów można podać cerebrolizynę. Skonsultujcie się najlepiej z psychiatrą, jeśli macie taką możliwość.

RILU

Dobry Wieczór

Aniu ,jeśli cerebrolisina potrafi cofnąć ślinienie,usprawnić połykanie to
kto wie..co jeszcze potrafi poprawić ?

Aniu napisz więcej o działaniu cerebrolisiny u Twojej Mamy.
Chcemy podjąć terapie cerebrolisiną ale po 23 lutym z powodu naszego
wyjazdu do Berlina Charite.
Aniu jesteście Wielcy

RILU :)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

skinner

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cerebrolizyna
uważajcie na ten preparat, ma sporo efektów ubocznych i jest groźny dla osób z niewydolnością oddechową
skinner

anna01

Czy jest jakiś lek, który nie ma skutków ubocznych?
To chyba pytanie retoryczne.

becia


anna01


rajmund

A jajecznica z świńskim mózgiem i szczypiorem to nie to samo.

RILU

#17
 ;D :D ;D :P to za dowcip Rajmunda

Anno 01 napisz proszę czy jest dalsza poprawa lub .....?
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

artrzcin

Według zamieszczonego wcześniej dokumentu

http://cere.pl/uploads/tx_download/domzal.pdf

"Pod jej (cerebrolizyna) wpływem zmniejsza się zapotrzebowanie komórek na tlen i zwiększa się synteza białek w neuronie".

Zastanawiam się, czy bardziej aktywna synteza białek nie ma negatywnego wpływu na produkcje agregatów białkowych, które są jedną z hipotetycznych przyczyn choroby.

Z drugiej strony ciekawe jak to się ma do zalecanej przez Dr. Kwaśniewskiego diety optymalnej, w której zaleca się właśnie spożywanie móżdzku wieprzowego w leczeniu chorób takich jak SLA.

Pozdrawiam,
Artur

magda83

czy ktoś leczy się cerebrolizyną???jak tak to czy są jakieś efekty???