Polecane artykuły o SLA

Zaczęty przez Wiktoria, 08 Styczeń 2010, 09:23:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wiktoria


RILU

Wiktorio
Piękny artykuł o życiu człowieka chorego na ALS
Pytania są niesamowicie życiowe i prawdziwe .
Właśnie w tych wierszach ,które umieściłem na stronie bez
przerwy o tym chcę powiedzieć...

"Uwięziony umysł" (Artykuł ma 3 strony..)
Irena Cieślińska
Jak być szczęśliwym, kiedy nie sposób samemu przewrócić kartki książki, otworzyć ust, posmakować jedzenia?
Czy warto żyć w trumnie własnego ciała?


Drugie pytanie jest alternatywne ...napisałbym - "jak żyć w trumnie własnego ciała" lub jak się żyje będąc w dużej części pozbawionym kontaktu ze
światem ?
RILU
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

brzózka

Też go przeczytałam, bo cały czas szukam odpowiedzi na wiele pytań zwiazanych z chorobą mojego Taty, Jego śmiercią, moimi wyrzutami...bardzo "mądry" ten artykuł i prawdziwy, wiele mi wyjaśnił, mimo, że nie uspokoi to moich wyrzutów sumienia...mija pół roku od śmierci Taty, a ja chyba sobie z tym nie radzę w środku. Na zewnątrz i owszem, uśmiech i do przodu, dzień za dniem, ale w środku, cały czas myślę, zastanawiam się, pytam dlaczego tak, a nie inaczej...o 7 rano, kiedy jest jeszcze ciemno, biegnę na cmentarz, bo w ciągu dnia nie mam kiedy...a to chyba nie jest do końca normalne...

Też polecam, przeczytajcie....

Bożenka_

Polecam przeczytanie książki o której ktoś już pisał  na forum.
Ulla-Carin Lindquist " Wiosłować bez wioseł "
Wydana przez Jacek Santorski & Co Agencja Wydawnicza Sp. z.o.o.
Dział handlowy:tel.012 616 29 28
Mam tę książkę zawsze pod ręką... pomaga mi...często tak jak autorka :
"...czuję się niezmiernie szczęśliwa z powodu tego, co teraz przeżywam..."

teresa

Artykuł jest bardzo ładnie napisany, dla mnie istotne jest tam zdanie, cyt: "? Czy straciwszy wszystko, można jakoś znaleźć sens życia?
?Wszystko? Ależ oni myślą, czują, marzą, śnią. Trudno w to uwierzyć, ale są zadowoleni z życia nie mniej niż ja czy pani"


Wcześniej w wątku " czy można być szczęśliwym mając SLA?" - http://www.mnd.pl/forum/index.php/topic,1851.0.html usilnie przekonywałam, że można przeżyć wiele szczęśliwych chwil mimo choroby, bo:

Największą sztuką w chorobie
jest znaleźć radość wszędzie.
wykorzystać to co teraz jest
I nie bać się tego, co będzie.

Jest wiele ciężkich nieuleczalnych chorób i wielu chorych, mimo wszystko, stara się jak najlepiej wykorzystać czas, który im pozostał...

Wiktoria



markiz

Dzięki, umknęło mi kilka z tych polecanych przez was.