Jak radzić sobie z zaparciami w SLA?

Zaczęty przez włodek, 23 Kwiecień 2007, 14:28:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Emilia

Dziękuję za pomoc, postaram się to zrobić. Ostatnio mąż ma też straszne problemy z wypróżnianiem. Łyka różne środki ale nic nie pomagają. Ma bardzo silne bóle brzucha.Czy np. można mu robić lewatywę ze zwykłej wody? Jak ztym sobie poradzić?
Pozdrawiam ciepło.

elunia

Witaj Emilko
Kup  aptece herbatki z  liscimi senesu,codzienno rano
      życzę powodzenia
             pozdrawiam
                     Elunia

marek

Spróbuj rano czopek bisacodyl, w południe Alax 2 tabl.i herbatka normosan.Opiekunki stosują to u mamy.Nigdy nie miała lewatywy-to musi być skuteczne.
pozdrawiam

anna01

Muszę przyznać, że herbatki z liści senesu są naprawdę super skuteczne.

artrzcin

Liście senesu generalnie są stosowane w herbatkach odchudzających i przyczyszczających poprzez drażnienie jelit dlatego ich stosowanie może nie być wskazanę na dłuższą mete. Utrzymanie wagi w SLA to wyzwanie, któremu trudno jest sprostać.

"Ziele senesu działa drażniąco na ścianki jelita, przez co regularne i długotrwałe przyjmowanie tych ziół może skutkować pogorszeniem się funkcji jelit. W niektórych przypadkach może także prowadzić do uzależnień. Co więcej, liście senesu mogą powodować biegunkę czy też odwodnienie organizmu, a w wyniku ciągłego stosowania ziela, chroniczne zaparcie jelita grubegoii . Tymczasem na opakowaniach suplementów diety bardzo rzadko pojawiają się informacje o przeciwwskazaniach."


elunia

Dzien dobry
w sprawie herbatki  z liscisci senesu, a kto kaze pić codziennie to zioło,pije sie 2 -3 dni,ono wcale nie przeczyszcza jak Ci sie wydaje,drazni scianki jelit jak napisałeś i stolec jest.po co sie meczyć, jak choroba ma nas w garści.To mi przytrafia raz m-cu, na co czekac, Od zeszego roku jak weszlam do łózka , mam pega,respirator, laptop przed sobą  ,pisze głową, prztyłam 10 kg, i wcale mi ubywa po senesie(a moze dieta jaką mój mąż mi przyządza i podaje  ) 
leki i zioła bierzmy z umiarem ,chyba ,ze mamy recepte ,wtedy lekarz nam zleca
          pozdrawiam i życze miłego dnia
p.s choruje 6 rok, i wcale nie mam zamiaru się poddać       

elunia

Witajcie jeszcze raz
rzeczywiscie nie napisałam ile dni sie pije herbatke z lisci senesu,
2-3 dni ,rano po sniadaniu
Przepraszam Cie Emilko ,` ale minął zaledwie dzien .
To jest tak jak się ogląda w telewizji film, i pisze na forum S LA
                Pozdrawiam

anna01

artrzcin: a czy polecasz zatem drażnienie mechaniczne w postaci lewatyw? Czy nie lepiej wypić 2 - 3 herbatki? Moja Mama pije doraźnie - i wierz mi, waży już tyle co ja - a jest prawie 30 cm niższa :) Jest karmiona przez PEGa zarówno nutrisanem jak i normalnym jedzeniem. Oczywiście jak pojawiają się zaparcia - radzimy sobie senesem. Wiadomo, że jeśli działa na przeczyszczenie - to naturalnym jest, że musi drażnić jelito. Ale czy nie lepiej raz na jakiś czas wypić senes, niż drażńić sobie jelito gruszką do robienia lewatywy??? A chudnięcie wynika z niedożywienia tylko i wyłącznie. Kiedy człowiek nagle chudnie - znaczy, że już pora na PEGa i ewentualnie respirator - kiedy organizm jest niedotleniony - też się szybciutko chudnie. Przy PEGu problem niedożywienia znika. I znikają stresy związane z możliwością zachłyśnięcia. Zatem - chory jest odżywiany bez obaw i nerwów - co też, wierz mi, ma wpływ na masę ciała. Wyobraź sobie być głodnym - i bać się jeść z powodu możliwości zachłyśnięcia. A nie jesz --> chudniesz. I koło się zamyka.

Wiktoria

Ja polecam Colon C, mieliśmy straszne problemy z Ojcem, to jedyny preparat, który pomógł i wróciło wszystko do normy.

pozdrawiam

dan243

Witajcie! Przy zaparciach skuteczne są suszone śliwki mocno rozgotowane w małej ilości wody, można podawać 2-3 razy dziennie w zależności od potrzeb. W aptece można kupić syrop Laktuloza, też dobry. Pozdrawiam

artrzcin

Nie mamy niestety osobistych doświadczeń z liściami senesu. Stosowaliśmy przez pewien czas inny środek (doradzony przez lekarza neurologa), również drażniący ścianki jelita Boldaloin, który można kupić w aptece bez recepty i co niektórzy ostrzegali, żeby nie stosować regularnie dłużej niż 2 tygodnie. Teoretycznie przynajmniej jest to dla ludzkiego organizmu mała trucizna i dlatego też efektywnie pobudza szybkie opróznianie. Oczywiście doraznie spełnia swoje zadanie, ale na dłuższą metę może warto być ostrożnym i skonsultować się z lekarzem, żeby nie zakłócić normalnej perystaltyki jelit.

Odpukać, ale na razie problemy z zaparciami nie powtórzyły się, warto też może pamiętać o naturalnych metodach walki z zaparciami (choć często mało skuteczne niestety) jak picie dużej ilości płynów, błonnika (owoce, warzywa, suplementy diety), oleju lnianego i jak najwięcej ruchu.


Emilia

dziekuję Wam wszystkim za swoje spostrzeżenia. NA PEWNO POMOŻE MI TO w wyborze któregoś środka. KAZDY CZŁOWIEK TO INDYWIDUALNOŚĆ , będę próbowała dobrać coś dla mojego męża. Ostatnio Pani w aptece zaproponowała mi Fructolax(w  kostkach). Czy ktoś spotkał się z tym lub używał?
Pozdrawiam Was wszystkich  :D

Emilia

zapytałam na forum o ten problem. Wykorzystałam z Waszej wiedzy mążteż miał z tym problemy W tej chwili je w dużej ilości jogurt z otrębami , dodaje figi i śliwki suszone. Narazie nie korzystamy z  żadnych wspomagaczy chemicznych. W jego przypadku to pomaga Dziękuję Wam wszystkim za pomoc. Oczywiscie wydaje mi się, że jednak trzeba stosować dietę , która nie powoduje zaparć czyli uważa,ć na to co je chory.
Emilia

teresa

Emilio masz całkowitą rację, że trzeba stosować dietę lekkostrawną bogatą w nabiał, warzywa, chude mięsa. Dla urozmaicenia diety możesz wprowadzić mężowi np. kefir lub maślankę z dodatkiem surowych płatków górskich, zmielonego siemienia lnianego, słonecznika łuskanego /można go zemleć/ startym ogórkiem świeżym i garstką koperku. Na bazie kefiru lub maślanki naturalnej czy owocowej można też tworzyć posiłki na słodko z dodatkiem owoców suszonych, płatków owsianych i siemienia lnianego. Ja stosuję również musli tropikalne kupowane w sklepach Biedronka. Dodatkowo jadam dużo warzyw z wody muśniętych odrobiną surowego masła, gotowane buraki i zupy jarzynowe niezabielane zagęszczane ryżem lub kaszą gotowane na wodzie lub na mięsie drobiowym pozbawionym skóry. Z owoców świeżych jadam jabłka,banany i czerwone grejfruty. Takie żywienie nie powoduje wzdęć ani zaparć.

Emilia

Dziekuję za wsparcie , zaczynam wierzyć , że dzięki Wam przetrwam te ciężkie chwile. Wasz wiedza i pomoc jest WIELKA. Tereso dziekuję Ci za dobre rady.
Emilia

gosia1981

Ja mam za to odmienny problem. Wielki apetyt i nadwaga. I nie moge schudnac. i martwie sie tym, jak poradza sobie z takim klockiem opiekunowie jak juz do reszty opadne z sil

ewa

Wczoraj rozmawiałam z tatą,bardzo dokuczaja mu silne skurcze łydek i stóp,szczególnie w nocy,są tak silne ,że nie może spać .
Bardzo martwi go brak czucia w palcach stóp ,który się nasila.
Tata od lat choruje na cukrzycę.
Czy ktoś z Was też ma takie objawy z tymi stopami?
Prosił aby Was zapytać .....

teresa

Witaj ewa

Niestety nie wiem dlaczego Twój tata nie ma czucia w palcach stóp i radzę skonsultować to z lekarzem.
Natomiast jeśli chodzi o silne skurcze mam swój sprawdzony i skuteczny sposób, stosuję bardzo ciepłe okłady. Najpierw trzeba przybrać taką pozycję, w której możliwe jest wytrzymanie bólu i owinąć miejsce skurczu najlepiej ręcznikiem moczonym w gorącej wodzie. Oczywiście jedno obłożenie nie zlikwiduje skurczu i trzeba to robić do skutku.
To jedyny sposób, który mi na prawdę pomaga.

Farmaceutycznie zalecany jest ASPARGIN czyli magnez+potas, okresowo łykam, ale w momencie skurczu niestety zażycie leku nie rozwiązuje problemu, polecam ciepłe okłady

artrzcin

U brata również pojawiają się często nocne skurcze mięśni łydki, zazwyczaj lewej. Delikatny masaż i stretching przez kilka minut przy zgiętej nodze w kolanie powoduje, że ból znika i zazwyczaj nie pojawia się już więcej tej samej nocy.

Oczywiście lepiej jest być proaktywnym i próbować wyeliminować skurcze tak aby wogóle się nie pojawiały w nocy. U brata jest to myślę głównie związane z intensywnością ćwiczeń w ciągu dnia i niestety trudno jest czasami znalezc próg, po przekroczeniu którego skurcze w nocy się pojawią. Przekonuje mnie o tym między innymi to, że właśnie w lewej nodze ma silne mięśnie prostowniki i uciążliwą w chodzeniu tendecje do ściągania stopy do środka. U innych to może być brak brak soli i minerałów (elektrolitów Ca, Mg, Na, K), szczególnie magnezu lub brak wystarczającej ilości płynów w ciągu dnia. Wiem, że niektórym pomagają właśnie suplementy takie jak zwiększony potas, magnez, wapno, witamina B, krem na bóle mięśni lub stawów jak Myoflex, szczególnie kiedy obolałe są również stawy, siarczan chininy.

mab5

hehe :)) spróbujcie też podać soczek a'la Kubuś dostępny w Biedronce (z całym szacunkiem dla sklepów Biedronki:)) ) - Pycholandia - jak podałam synkowi to go tak pogoniło że dajemy też tacie i też robi swoje:))) pozdr