Czy ktoś podejmie się konsultacji wyników i naprowadzenia na coś innego niz SLA?

Zaczęty przez Słońce, 15 Czerwiec 2010, 15:06:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Słońce

Poczytalam jeszcze troche ciekawych art o boreliozie i o diagnostyce, wiec generalnie to ze test wychodzi + czy - to wcale to nie pewnik bo moze byc falszywie dodani jak i ujemny.
Probujemy Leczenia na borelioze wg ILADS + rehabilitacja, nie wiem skad mam tą siłe zeby walczyc.
Pzdr Słońce

magda83

Słońce i widzicie jakieś rezultaty??? my daliśmy spkój w tym kierunku

lek.spec.

opieranie się na diagnozie z Biorezonansu nie ma sensu to szarlataneria.

Słońce

wiem ze biorezonans nie jest wystarczajacy, szukamy wszystkiego aby sie udalo zdiagnozowac cokolwiek.Leczenie pod katem boreliozy-sa herxy. Mam pytanie czy w SLA miesnie sie odbudowują po rehabilitacji czy nie?
Pzdr Słońce

Słońce

Witam ...
po kilku  ujemnych testach "wspaniałych"   Elisa i WB na borelioze wyszła w końcu menda jedna w badaniu LUAT po ponad 2 latach. Hurra

Pzdr Słońce

Słońce

Witam
Napewno byla reakcja, oslabienie dreszcze bole stawowo i miesni. Spektakularna poprawa byla po cipronexie lecz krotkotrwala. Obecnie leczenie ILADS trwa ok 10msc z 2 przerwami na odgrzybianie. Raz lepiej raz gorzej. Postaram sie na biezaco informowac. Wiele jest w tym wątku wczesniej.Pzdr
Pzdr Słońce

Luśka

Jaki jest taki najbardziej wyróżniający się w diagnostyce SLA objaw kliniczny uszkodzenia UMN?
Z góry dziękuję z pomoc.

Luśka

#27
Czy ktokolwiek mógłby pomóc?
~
Widziałam w tym opracowaniu dr Tommik te wszystkie objawy, ale jeśli wszystkie odruchy są ok, oprócz dłoniowo-bródkowego obustronnie (który może być pozytywny przecież nawet u zdrowych ludzi) to czy jest możliwe by zdiagnozować SLA?
Na pewno jest zespół opuszkowy, osłabiona reakcja podniebienia, lekka dyzartria na pewno przez wiotkość mięśni...
Badanie EMG wykazuje uszkodzenia neurogenne, w bicepsie nawet o cechach odnerwienia i reinerwacji. Liczne fascykulacje, fibrylacje.
EMG wykazuje lekkie uszkodzenia aksonalne nerwów piszczelowych i uszkodzenie n. łokciowego. Nieznaczne obniżenie amplitudy odpowiedzi ze stymulacji n. łydkowych i piszczelowych.
MR wykazuje dyskopatię szyjną.
Odruchy głębokie ok i objawy patologiczne nieobecne...
~
Czy może być za wcześnie na takie objawy...???

Luśka

Słońce a czy Twój mąż miał wykluczoną chorobę Kennedyego? W innym wątku czytałam, że CK jest u Twojego Męża wysoka.

Słońce

Witaj
nikt nawet slowem nie wspomniał o "prezydencie":)ale cos jest na rzeczy z boreliozą  albo innym syfem (jersinia, chamydia pn) bo od czasu leczenia antybiotykami obecnie poziom kinazy jest ok 270 z 700. I co ida antybiotyki to ona spada.
Pzdr Słońce

Luśka

Słońce szukajcie i leczcie, coś musi być na rzeczy..
my dostaliśmy właśnie wstępne wyniki i borellia IgM dodatnia, a IgG ujemna. Do tego wyszła pozytywna chlamydia IgG i IgA wątpliwa. Bartonella w klasie IgG dodatnia czekamy na IgM...
Trzeba walczyć do upadłego...
Wiem, że lekarze zbyt szybko poddają się w tym przypadku.
Pozdrowienia!

Słońce

U mojego meza Chlamydia pneumonie tez wyszla dodatnia chyba w obu klasach, bortonelli nie badalismy bo wg lekarza jest kilkanascie  odmian a badamy kilka:) a borelioza przez 3 lata wychodzila ujemna w standardowych testach  dopiero teraz z moczu wyszla. Teraz trodno zrobic jakiekolwiek badanie z krwi typu IgG IgM IgA bo ida abx i wynik bedzie falszywy raczej.
Pzdr Słońce

Luśka


Luśka

#33
Będę uzupełniać informacje...
Wczorajsze wyniki:
Chlamydia pneumoniae - IgG dodatnia, IgA wątpliwa - komentarz: obraz badania może przemawiać za rozpoznaniem aktywnego przewlekłego zakażenia.
Borrelia Burgdorferi - IgM dodatnia, IgG ujemna
Mycoplasma Pneumoniae - ujemna w trzech klasach
Bartonella sp. - IgG dodatnia, IgM - ujemna
~
Wczoraj po tym jak dowiedziałam się o niezbyt dobrym wpływie statyn na mięśnie i nerwy kazałam tacie odstawić lek na cholesterol - Sortis. Niestety brał przez 2-3 lata...
~
Czekamy na informację o przyjęciu na Banacha.

RILU

Kochani,proponuję przeczytać co napisali naukowcy o Neuroboreliozie ...interesujące są
stwierdzenia na ostatniej stronie ale należy przeczytać cały artykuł

Do pobrania w PDF (na dole postu )  :)
Trzeba żyć tak aby każdy dzień  był piękny.

Luśka

Wrzucałam to tu:
http://mnd.pl/forum/index.php?topic=1175.300
~
Ja to mam wydrukowane i z tym pójdę pogadać z lekarzami jak w końcu tata trafi do Kliniki... Zobaczymy co powiedzą...

Luśka

Tu też ciekawa praca naukowa, w j. angielskim, o infekcjach (Mycoplasma, Chlamydia, Borellia) w chorobach neurodegeneracyjnych (MS, SLA) i zaburzeniach zachowania.
Nie udowadniają że te infekcje wywołują te choroby ale pokazują że u chorych na powyższe choroby występują takie infekcje i że wprowadzenie leczenia tych infekcji może okazać się kluczowe w wyhamowaniu postępu tych chorób.
Tu link do pliku:
http://www.immed.org/NeuroDiseases/SIBI.Myco.Clam.Borr.NeuroMS.ALS.BhavDis.pdf

kasia73

Witam pierwszy raz piszę na forum proszę o pomoc . Moja MAMA ma zdiagnozowane sla postać opuszkowa . Czy ktoś może napisać jakie są objawy w tej chorobie .

teresa

Witaj Kasiu.
Przykro mi z powodu choroby Twojej mamy.
Odpowiedź na Twoje pytanie książkowo brzmi tak:

Objawy SLA - postać opuszkowa

    * zaburzenia mowy
    * zaburzenia połykania
    * zaburzenia oddechowe
    * nadmierne ślinienie

Należy jednak wziąć pod uwagę, że SLA jest chorobą o bardzo indywidualnym przebiegu i każdego chorego traktuje inaczej.
Aby lepiej zapoznać się z chorobą i sposobami radzenia sobie z jej objawami musisz koniecznie przeczytać nasz Poradnik dla chorych na SLA do pobrania tutaj http://www.mnd.pl/poradnik.htm
Możesz zawsze pisać na forum o tym co Cię boli, przerasta i pytać o wszystko bo wielu forumowiczów jest już z chorobą "za pan brat" o ile takie porównanie jest w tym przypadku fortunne.
Pozdrawiam
Teresa

kasia73

Witam
Bardzo dziękuję za odpowiedź , Mama ma wszystkie te objawy , nie może mówić pisze nam na kartce (ręce ma sprawne ) ma założonego pega tylko nie bardzo daje podawać sobie jedzenie przez to urządzenie . Mam pytanie czy te objawy mogą występować w innej chorobie może zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania ?

Serdecznie pozdrawiam.