Wyjazd z domu

Zaczęty przez włodek, 08 Maj 2007, 07:48:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

włodek

Proszę mi podpowiedzieć czy spółdzielnia mieszkaniowa powinna wykonać prosty zjazd ze schodów z parteru na zewnątrz budynku. Mieszkamy w bloku 8 piętrowym i bardzo trudno jest zjechać wózkiem z parteru na zewnątrz. Czy jest jakiś wymóg może unijny aby wukonać prosty zjazd z desek . Widziałem takie zjazdy w innych blokach w Warszawie .

ma_gosia

W budynkach wykonanych przed 7 lipca 1994 r. nie jest możliwe wyegzekwowanie od spółdzielni wykonania takiego podjazdu "...Obecnie kontrolujący nie mają narzędzi prawnych zmuszających zarządców bądź właścicieli, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo użytkowania budynku, do likwidowania barier architektonicznych w budynkach istniejących i starszych tj. wybudowanych przed wejściem w życie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. ..."

W związku z powyższym pozostaje jedynie próba wynegocjowania ze spółdzielnią wykonania takiego podjazdu - chociażby drewnianego.

ma_gosia

Zapomniałam dodać, że zgodnie z prawem budowlanym w przypadku jakiejkolwiek przebudowy budynku inwestor (spółdzielnia) powinna również dokonać przystosowania dla osób niepełnosprawnych.