1% podatku w 2010 roku

Zaczęty przez Pawel, 03 Wrzesień 2010, 19:54:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pawel

Formalnie zakończyło się przesyłanie pieniędzy przez urzędy skarbowe do organizacji pożytku publicznego z tytułu 1% podatku dochodowego. W tym roku po raz pierwszy uczestniczyliśmy w tej zbiórce, uzyskując około 25 tyś zł. Dokładnie nie wiemy jeszcze ile, ponieważ pieniądze były przesyłane z lokalnych urzędów skarbowych na przestrzeni kilku miesięcy i pomieszały się z pieniędzmi z innych źródeł. Nie ma to większego znaczenia, bo i tak są to pieniądze, które tak jak inne mają być wykorzystane na działalność stowarzyszenia. Dziękuję wszystkim za przesyłanie nam 1% podatku oraz namawianie do tego innych! Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie więcej, abyśmy mogli pomóc większej liczbie chorych.

Na co wydamy te pieniądze? Tak jak omówiliśmy to na Walnym Zgromadzeniu będą to jednorazowe zapomogi dla osób w terminalnym stanie, obłożnie chorych bądź korzystających z wentylacji domowej albo PEG. Niestety pomoc ta musi być jednorazowa i skierowana do ograniczonej liczby osób, bo mija się z celem danie tysiącu chorym po 25 zł? Szczegóły będą podane oficjalnie na stronie głównej w dniu, w którym wyjdzie pierwszy egzemplarz kwartalnika dla chorych (październik).

Osoby, które zostały wskazane przez podatnika jako beneficjenci darowizny 1% będą mieli przelane pieniądze przez stowarzyszenie na ich prywatne konta. Z takimi osobami będziemy kontaktować się indywidualnie.

Dołącz do nas! Wstąp do stowarzyszenia!
Przeczytaj poradnik dla chorych na SLA\MND
Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc w zorganizowaniu darmowej wentylacji w domu?
Finansujemy wizytę szkoleniową pielęgniarki w domu!
Chcesz wiedzieć więcej, napisz: mnd-sla@wp.pl